شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 12:49 منتشر شده در مورخ: 1398/06/28 شناسه خبر: 1522650
نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس:

سینه‌چاکان مذاکره با آمریکا فهمیدند دل‌بستن به خارج سیاستی غلط است/ مقاومت حداکثری منجر به استقلال اقتصادی می‌شود

سینه‌چاکان مذاکره با آمریکا فهمیدند دل‌بستن به خارج سیاستی غلط است/ مقاومت حداکثری منجر به استقلال اقتصادی می‌شود
نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی از دولت‌مردانی که سینه‌چاک مذاکره با آمریکا بودند و رفع مشکلات را تنها در مذاکرات می‌دانستند به این نتیجه رسیدند که واقعا ارتباط با آمریکا و دل‌بستن به خارج از کشور و برخی از کشورهای اروپایی مشی و سیاستی غلط است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فرهاد فلاحتی نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خاورستان، در خصوص بیانات مقام معظم رهبری در درس خارج از فقه در خصوص مذاکره با آمریکا اظهار کرد: تأکید مقام معظم رهبری در درس خارج از فقه به دلیل راهبردی است که جمهوری اسلامی در مقابله با استکبار جهانی و آمریکا دارد و بارها اعلام موضع شده است.

دشمنیِ آمریکا در میز مذاکره از بین نمی‌رود/ مذاکره و رفع مشکلات، راهبردی غلط است

وی افزود: بعد از طرح زمزمه‌هایی در خصوص عشق به مذاکره در برخی از مسئولان و بیان صحبت‌ها در چند ماه گذشته به نظر می‌رسد تأکید مقام معظم رهبری دلالت بر آن دارد که واقعا راهبرد مذاکره و رفع مشکلات، راهبردی غلط است و آمریکا کشوری است که در نهایتِ دشمنی با نظام جهوری اسلامی قرار دارد و این دشمنی پای میز مذاکره حل نمی‌شود.

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در موضوع برجام، کشور ما چندسال پشت میز مذاکره نشست اما متأسفانه اولین قدرتی که از صحنه مذاکره کنار رفت و به تمامی قراردادهای بین‌المللی بی‌توجهی کرد رژیم مرتجع آمریکا بود.

فلاحتی عنوان کرد: به نظر من تأکید مقام معظم رهبری تأکید بر همین راهبرد است که برون رفت از مشکلات، در توجه به مسائل داخلی و بومی است.

وی اظهار کرد: این راهبرد، دشمنان خارجی را کاملا به این نتیجه می‌رساند که اگر امید واهی به برخی از انگیزه‌ها در داخل کشور یا برخی از افرادی که احیانا با اظهار نظرهای خودشان چراغ سبزی به دشمن نشان دادند، داشتند، آن‌ها را صد درصد از این موضع ناامید می‌کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: برخی از افراد در داخل کشور، در مقابل فشارها کم می‌آورند چراکه انگیزه‌های غیرمقاومتی دارند و همچنین برخی دیگر هنوز آمریکا را کشوری مورد اعتماد می‌دانند.

فلاحتی گفت: پیام مقام معظم رهبری برای این‌گونه افراد واضح است؛ باید خودشان را با آن‌چه کشور در ریل توسعه افتاده و آن هم مبارزه با آمریکا است تطبیق دهند.

وی تصریح کرد: تنها راه پیشرفت، مقاومت است که ملت ایران در طول 40 سال گذشته این مسئله را به خوبی از خود نشان داده و نتایج خوب آن را دیده است.

تجربه نشان می‌دهد با نزدیک‌شدن به آمریکا ضربات مهلکی به کشور ما وارد شده است

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: تجربه کشور ما در طول 40 سال گذشته از انقلاب اسلامی و حتی قبل از آن یعنی کودتای 28 مرداد سال 1332 را اگر نگاه کنیم خواهیم دید تاکنون در تمامی آن‌ها به محض این‌که کشور ایران به آمریکایی‌ها نزدیک شده و به هر دلیلی پای میز مذاکره رفته متأسفانه ضربات مهلکی به کشور ما وارد شده است. یعنی اصلا روی مواضع خود پافشاری و ایستادگی ندارند.

آمریکا با هیچ کشور آزادی‌خواه در جهان تعامل نمی‌کند

فلاحتی خاطرنشان کرد: ایران در خصوص برجام به تمامی تعهدات خود عمل کرده اما طرف‌های مقابل تمامی تعهدات خود را فراموش کرده و بدعهدی کردند.

وی تصریح کرد: آمریکا کشوری است که با هیچ کشور آزادی‌خواه در جهان تعامل نمی‌کند و طبیعی است که تمامی فشارها از روی دوش آن کشور برداشته نمی‌شود.

اگر پای میز مذاکره بنشینیم فشارهای بیشتری سر ما خواهد آمد

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی فشار اقتصادی دشمنان روی کشور ایران است مطمئنا اگر پای میز مذاکره بنشینیم فشارهای دیگر مانند فشارهای سیاسی، منطقه‌ای و صدها موضوع و درخواست دیگر نیز به سر ما خواهد آمد.

فلاحتی افزود: نمونه آن، رژیم عربستان سعودی و برخی رژیم‌های کوچک در منطقه که با آمریکا روابط بسیار حسنه‌ای دارند، است اما متأسفانه می‌بینیم تمامی این ارتباطات یکطرفه است یعنی این کشورها نوکر آمریکا هستند.

نظام جمهوری اسلامی ایران سلطه را تحمل نمی‌کند

وی گفت: کشور ایران و نظام جمهوری اسلامی سلطه را تحمل نمی‌کند و در تمام این چهل سال با سلطه مقابله کرده و این سلطه بوده که ما را در مقابل با آمریکا قرار داده است.

سلطه‌طلبی آمریکا مسئله‌ای نیست که با مذاکره از بین برود

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: سلطه‌طلبی آمریکا مسئله‌ای نیست که با مذاکره از بین برود بلکه عملا تا این روحیه وجود دارد، نه مسئولان نظام جمهوری اسلامی و نه مردم ایران، مذاکره با آمریکا را برنمی‌تابند چون شکل کار، دیپلماسی نیست بلکه سلطه‌طلبی است.

فلاحتی تصریح کرد: مقام معظم رهبری اشاره مستقیم و بسیار شفاف و صریح در این قضیه داشته‌اند و هشدار جدی می‌دهند که باید توجه کرد و تنها راه مذاکره با هر کشوری این است که سلطه‌طلبی آن کشور را احساس نکنیم و نبینیم که قطعا از خوی استکباری آمریکا این قضیه در شرایط موجود دیده نمی‌شود.

وی با اشاره به تغییر رفتار مسئولان نسبت به مذاکره با غرب از ابتدای دولت تاکنون گفت: بخشی از این تغییر رفتار به دلیل دیدگاه بد دولتمردان ما نسبت به مسائل توسعه‌ای کشور است.

دیدگاه مدیریت رفاه‌طلب و تنبل روی ارتباط با آمریکا تمرکز داشت

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی افزود: نمی‌توان انکار کرد که دولت آقای روحانی وقتی سکان مدیریت کشور را به دست گرفت بخش عمده‌ای از کسانی‌که رهبر این تفکر بودند اصلاحات بودند و حافظ جناح اصلاحات در کشور کسانی بودند که از سالیان قبل تاکنون مشی آن‌ها این بود که دیپلماسی می‌تواند نتیجه‌بخش باشد و دیپلماسی که تعریف می‌کردند ارتباط با کدخدای دنیا بود و معتقد بودند ارتباط با کدخدا بخش عمده‌ای از مشکلات کشور را حل می‌کند.

فلاحتی گفت: من این دیدگاه را دیدگاه مدیریت رفاه‌طلب و تنبل عنوان می‌کنم چراکه صاحبان این دیدگاه روی این قضیه تمرکز داشتند که با ارتباط با آمریکا مشکلات کشور حل می‌شود و غربی‌ها کشور ما را مدیریت و مشکلات را حل می‌کنند! غافل از این‌که نظام اسلامی ایران، یک نظام انقلابی است و اصل انقلاب برخواسته از این دیدگاه است که ما با استکبار و بردگی مخالفت کرده و مقاومت می‌کنیم.

وی ادامه داد: راه و روش رژیم پهلوی به‌گونه‌ای بود که برنامه‌ریزی برای رژیم شاه و کشور و مدیریت نفت کشور را آمریکا داشت و پول نفت را آمریکا می‌گرفت اما در آن زمان، با وجود فروش نفت، متأسفانه فقر بیداد می‌کرد و کشور دچار رکود عمیقی از لحاظ توسعه‌ای بود، وابستگی صنایع داشتیم و ده‌ها مشکل دیگر از این دست که بارها نسبت به آن حرف زده شده است، در کشور وجود داشت.

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولان کشور به مرور وقتی که دولت جلو رفت و میز مذاکره را درک کرد واقعا دیدند آن‌چه آمریکا، رژیم‌های منطقه‌ای و حتی اتحادیه اروپا ادعا می‌کنند، آن چیزی نیست که در عمل نشان داده می‌شود. به همین دلیل به نظر من مذاکره و برجام مخالفان جدی، اصولی و منتقدین واقعی در داخل کشور داشت و از سر این دیدگاه و روحیه بود که به دولت تذکر می‌دادند که غفلت نکند.

 دولت نتیجه‌ای از مذاکره نگرفت

فلاحتی افزود: مذاکره انجام شد اما واقعا دولت نتیجه‌ای از مذاکره نگرفت. دولتی که ادعا می‌کرد ما مشکلات آب‌خوردن مردم را با برجام حل می‌کنیم و برخی از افراد و جناح‌ها که آن زمان ادعا می‌کردند باید جشن امضای برجام در داخل کشور بگیریم چراکه تمام مشکلات از فردا حل می‌شود و برخی از افراد که مسئله مذاکره با آمریکا را با شادابی و نشاط در روزنامه‌ها و رسانه‌هایشان دنبال می‌کردند، یکدفعه دیدند آن طرف میز مذاکره که اتحادیه اروپا و آمریکا قرار دارند، روی ضربه‌زدن به نظام متمرکز هستند و مشکلی از کشور حل نشد.

وی ادامه داد: مسئولان متوجه شدند تعهدات غربی‌ها عملیاتی نمی‌شود، بلوکه شدن پول‌های ایران رفع نمی‌شود، تحریم‌ها از بین نمی‌رود و تحریم‌هایی که قرار بود یک شبه برداشته شود، برداشته نشد بلکه اضافه شد.

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: هنوز 24 ساعت از امضای برجام نگذشته بود که ده‌ها تحریم دیگر به کشور ایران اضافه شد و برخی از مسئولان در داخل اعلام می‌کردند که این‌گونه نیست در حالی که در سطح دنیا اسنادش اعلام می‌شد که ما در حال تحریم‌شدن هستیم.

فلاحتی افزود: برخی از دولت‌مردانی که سینه‌چاک مذاکره با آمریکا بودند و رفع مشکلات را تنها در مذاکرات می‌دانستند به این نتیجه رسیدند که واقعا ارتباط با آمریکا و دل‌بستن به خارج از کشور و برخی از کشورهای اروپایی مشی و سیاستی غلط است. خوشبختانه به جمع میلیونی نظام جمهوری اسلامی پیوستند و این دیدگاه خود را اصلاح کردند.

وی اظهار کرد: بسیاری از همان افرادی که سینه‌چاک مذاکرات بودند امروز رسما اعلام می‌کنند آمریکا دشمن شماره یک ما است و اروپا استقلال ندارد.

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: از زبان افراد و رسانه‌های حامی برجام، امروز می‌شنویم که توجه به اقتصاد مقاومتی را برنامه‌ریزی کرده و کار می‌کنند و این موضوع نیز باعث انسجام در داخل کشور شده است. یعنی اگر تا دیروز یک گروه از احزاب سیاسی ما یا گروهی از مردم برجام را نقد کرده و متهم به تندروی، تندگویی و عقب‌ماندگی می‌شدند امروز همه با هم یک زبان دارند و آن، زبان مبارزه با استکبار و روحیه استعماری آمریکا است.

فلاحتی افزود: الحمدلله امروز به برکت این انسجام و همدلی در جامعه بین تمام جناح و گروه‌ها وفاق و همدلی ایجاد شده است. امروز ما چیزی به نام موافق یا مخالف برجام نداریم و همه ما مخالف سلطه رژیم آمریکا هستیم و به مسائل داخلی و بومی خودمان توجه داریم.

وی اظهار کرد: بسیاری از افراد در دولت دوازدهم به این نتیجه رسیده‌اند که اگر به تولید داخلی توجه کنند و اقتصاد مقاومتی را جدی بگیرند بخش عمده‌ای از مشکلات کشور حل خواهد شد و واقعا به این نتیجه رسیده‌اند مشکلاتی که در گذشته بوده به علت عدم‌ارتباط با آمریکا نبوده بلکه تفاوتی که در این قضیه است در این بوده با آمریکا وارد مذاکره بشویم یا نشویم.

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: باید به مسائل و تولید داخلی کشور، رفع مشکلات زیرساخت‌ها و مبارزه با فساد در تمام ابعاد دقت شود.

فلاحتی تصریح کرد: نباید مسائل را جناحی و گروهی دید بلکه باید به این مسئله توجه داشته باشیم که منافع ملی ما بر هر دیدگاه جناحی و سیاسی ترجیح دارد و کشور را در برابر هجمه‌هایی که قرار گرفته مصون می‌دارد. دشمن مسائل جناحی را به عنوان ابزار حمله به ایران از خودش ساطع می‌کند و این نشان می‌دهد که ما کشور قدرتمندی هستیم و این انسجام ما را به این سمت حرکت می‌دهد.

تحریم و فشار اقتصادی راهبرد درازمدت دشمن است

وی با اشاره به فشارهای دشمن به کشور، عنوان کرد: دشمن، تحریم و فشار اقتصادی را به عنوان راهبرد درازمدت دارد. چهار دهه شده که این کار را انجام می‌دهد و به‌گونه‌ای نیست که آن‌ها فشار را از ما بردارند.

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: این ما هستیم که فشار حداکثری را به حداقل می‌رسانیم و تهدید را در داخل کشور به فرصت تبدیل می‌کنیم. یکی از فرصت‌ها همین انسجامی است که در بین گروه‌ها و طیف‌های متعدد سیاسی کشور ایجاد شده و این به برکت فشارها ایجاد شده است که همه باهم یک دست واحد در مقابل با استعمار شده‌ایم.

فلاحتی با بیان اینکه فشارهای اخیر باعث شد که به تولید صنایع خودمان توجه کنیم، اظهار کرد: در دو سال قبل هر روز خبر تعطیلی بسیاری از کارخانجات داخلی ما به گوش می‌رسید اما امروز شرایط برعکس شده و مرتب به تولید داخلی توجه می‌شود. تبلیغات انجام شده همه نشان از توجه به تولیدات داخلی است و این یعنی حرکت اقتصادی کشور رو به رشد است و گزارشات بانک مرکزی نیز همین را می‌گوید.

وی عنوان کرد: اگر فشارهای اقتصادی حداکثری ادامه پیدا کند مقاومت‌های حداکثری داخلی نیز بیشتر خواهد شد که ما را از مشکلات رها خواهد کرد و در نهایت به سمت استقلال اقتصادی پیش خواهد رفت.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1522650
ارسال نظر
نظرات