شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 14:28 منتشر شده در مورخ: 1398/06/28 شناسه خبر: 1522675
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه:

کاهش ۲ درصدی نرخ بیکاری دردی از کرمانشاه دوا نمی‌کند

کاهش ۲ درصدی نرخ بیکاری دردی از کرمانشاه دوا نمی‌کند
آیت الله علما گفت: ۲ درصد کاهش بیکاری در استان دردی را دوا نمی کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرصادنیوز  آیت الله مصطفی علما ظهر امروز پنجشنبه در دیدار با محمد شریعتمداری، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی که در محل بیت امام جمعه کرمانشاه صورت گرفت، با اشاره به بیکاری استان کرمانشاه اظهار داشت: نرخ بیکاری یکی از ناراحتی های عمده ما در استان است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با اشاره به ظرفیت‌های استان کرمانشاه افزود: این استان با منابع غنی آب و زمینی که دارد، شایسته نیست جوانان آن با مشکلات عمده بیکاری دست و پنجه نرم کنند.

آیت الله علما ادامه داد: اگر چه استاندار در این راستا تلاش های زیادی انجام می دهد، اما مسئولین در تهران باید اقداماتی را انجام دهند که برای استان محسوس باشد.

حرفه‌آموزی در کرمانشاه به فرهنگ تبدیل شود

وی با اشاره به کاهش ۲ درصدی نرخ بیکاری در استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: ۲ درصد کاهش بیکاری در استانی که، استانی مرزی است خیلی دردی را دوا نمی کند.

این مسئول با تاکید بر اینکه حرفه آموزی در این استان باید به فرهنگ تبدیل شود، گفت: مشکل بیکاری استان باید با امکاناتی از قبیل کشاورزی، دامداری و...جبران شده و بر روی آن سرمایه گذاری شود تا در نتیجه آن جوانان استان جذب کار شوند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه رتبه بیکاری استان را در کشور مناسب ندانست و گفت: رتبه اول یا دوم بیکاری کشور و نرخ بیکاری برای ما خیلی پسندیده نیست و نیاز به تدبیر در سطح کلان دارد.

آیت الله علما تاکید کرد: کاهش نرخ بیکاری در استان کرمانشاه باید محسوس باشد تا بتوانیم جوابگوی مشکلات نسل جوانان، دانشجویان و فارغ التحصیلان باشیم.

وی با بیان اینکه وضعیت کنونی کشور را درک می کنیم، گفت: در کشوری که به لحاظ اقتدار در منطقه حرف اول را می زند، شایسته نیست استان ما به چنین وضع بیکاری گرفتار باشد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1522675
ارسال نظر
نظرات