شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 20:50 منتشر شده در مورخ: 1398/06/28 شناسه خبر: 1522713
فرمانده سپاه الغدیر استان یزد:

موفقیت‌های دفاع مقدس پس از به کارگیری رویکرد مدیریت انقلابی رقم خورد/ اجرای 2400 برنامه گرامیداشت هفته دفاع مقدس در یزد

موفقیت‌های دفاع مقدس پس از به کارگیری رویکرد مدیریت انقلابی رقم خورد/ اجرای 2400 برنامه گرامیداشت هفته دفاع مقدس در یزد
فرمانده سپاه الغدیر استان یزد گفت: مدیریت دوران دفاع مقدس به دو بخش مدیریت انقلابی و غیر انقلابی تقسیم بندی می شود که موفقیت های ما در این دوران پس از روی آوردن به رویکرد مدیریت انقلابی رقم خورده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزد رسا، سرهنگ رضا پورشمسی ظهر امروز در نشست خبری که به مناسبت هفته دفاع مقدس در سپاه الغدیر استان برگزارشد ضمن گرامیداشت سی و نهمین سالگرد طلیعه دفاع مقدس و یاد و خاطره امام و شهدا گفت: با توجه به آمارهای رسمی سازمان ملل متحد در دوران دفاع مقدس 39 کشور به صورت مستقیم و 78 کشور غیر مستقیم به صدام کمک کرده اند و یکصد کشور نیز در سازمان ملل به قوانین ضد کشورمان رای  موافق می دادند و تنها کشورهای کره شمالی، سوریه و بعضا لیبی به نفع ما رای می دادند.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد اضافه کرد: در دوران دفاع مقدس پنج استان به صورت  مستقیم و 11 استان به صورت غیر مستقیم  مورد حمله قرار گرفته و به  500  شهر و 11 هزار روستا  در دوران دفاع مقدس مورد خسارت مستقیم  قرار گرفتند.

وی ادامه داد: در دوران دفاع مقدس از 16 کشور دنیا اسیر جنگی داشتیم و 221 مرتبه مورد حمله گسترده شیمیایی در دوران دفاع مقدس قرار گرفتیم که سه برابر حمله شیمیایی در دوران جنگ اول و دوم جهانی بوده است.

پورشمسی با اشاره به این مطلب که مدیریت دوران دفاع مقدس به دو بخش مدیریت انقلابی و غیر انقلابی تقسیم بندی می شود اظهار داشت: در روزهای ابتدایی جنگ، تفکر مدیریت غیر انقلابی با مدیریت بنی صدر خائن بر دفاع مقدس صورت گرفت که عملیات های نصر، توکل، پل نادری و فرماندهی کل قوا از عملیات های طراحی شده این دوران بود که متاسفانه با شکست 100 درصدی روبرو شدند.

فرمانده سپاه الغدیر استان در ادامه با بیان این مطلب که موفقیت های ما در دوران دفاع مقدس پس از رویکرد مدیریت انقلابی رقم خورده است اظهار داشت: دلسوزان نظام پس از این شکست ها بود که به این نتیجه رسیدند که باید نوع مدیریت در جنگ به  مدیریت انقلابی تغییر پیدا کند و در طلیعه این تغییر بود که عملیات های موفقیت آمیزی چون عملیات شکست حصر آبادان، طریق القدس،بیت المقدس و ... رقم خورد و نهایتا آزادسازی خرمشهر که یکی از موفقیت های شگفتی ساز بود در کمال ناباوری دشمنان  رقم خورد و به اذعان کارشناسان نظامی دنیا پیروزی در این عملیات در اثر اتکال به یک قدرت ماورایی به وجود آمد.

وی اولین شاخصه و ویژگی مدیریت انقلابی را توکل و ایمان به خدا دانست و  تصریح کرد: امروز و در شرایط فعلی کشور نیز  این نوع مدیریت می تواند به عنوان یک الگو و مدل مدیریتی در دستور کار مسئولان قرار گیرد و قطعا چنین مدیریتی که مبتنی بر توکل به قدرت الهی است موفقیت های بزرگی را در پی خواهد داشت.

پورشمسی اطاعت محض از ولایت فقیه را به عنوان دومین شاخصه مدیریت انقلابی نام برد و ابراز داشت: در دوران دفاع مقدس وقتی امام (ره) می فرمود فلان کار باید انجام شود انجام می شد به طور مثال در ماجرای حصر آبادان وقتی امام امت دستور شکسته شدن حصر را دادند هیچ فرماندهی یا رزمنده ای چون و چرا نکرد و رزمندگان ما  با تبعیت محض و اجرای فرمان ایشان این حصر را شکستند.

فرمانده سپاه الغدیر یزد وحدت، همدلی و امید به نصرت الهی را از دیگر ویژگی های مدیریت انقلابی در دوران  جنگ برشمرد و خاطر نشان کرد: اگر بر اساس مبانی مدیریت انقلابی حرکت کرده، امید خویش را از غیر از خدا قطع کنیم و اطاعت پذیری محض از ولایت داشته باشیم اتفاقاتی بزرگی را برای کشور رقم خواهیم زد.

وی خاطر نشان کرد: حادثه دفاع مقدس حادثه بی نظیر قرن بوده که دو هزار و 888 روز به طول انجامید و مدت زمان آن یک و نیم برابر مجموع دو جنگ جهانی اول و دوم بود.

 پورشمسی در بخش دیگری از سخنانش به بیان برنامه های هفته دفاع مقدس در استان پرداخت و ابراز داشت: در این هفته که امسال 8 روز در نظر گرفته شده 2400 برنامه درقالب 39 عنوان  برنامه با شعار محوری «ما پیروزیم» برگزار خواهد شد که در اولین روز از این هفته شاهد رژه اقتدار نیروهای مسلح خواهیم بود.

گفتنی است  برگزاری رژه اقتدار نیروهای مسلح با عنوان قدرت توانمندی و اقتدار نیروهای مسلح در اولین روز، برگزاری همایش سریازان نیروهای مسلح با عنوان دانش پژوهی، معرفت،جوانان و سربازان در روز دوم، برگزاری همایش جهادگران و تجلیل از گروه های برتر جهادی با عنوان رونق تولید، حمایت مردمی و خودباوری در روز سوم، برگزاری همایش اساتید بسیجی نخبگان طلاب و دانشجوی استان با عنوان بصیرت، دشمن شناسایی، ولایتمداری، دفاع همه جانبه در روز چهارم، دیدار با خانواده معظم شهدا و غبارروبی گلزار شهدای استان با عنوان شهیدان،جانبازان، آزادگان، فخرآفرینان در روز پنجم، برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی نیروهای مسلح با عنوان معنویت،وحدت ملی ،خانواده و ورزش همگانی در روز ششم، برگزاری گردهمایی والدین معظم شهدا با عنوان رزمندگان، حماسه آفرینان و جهادگران در روز هفتم و همایش رزمندگام روحانی استان با عنوان فرماندهان،پیشکسوتان  و مسئولان در روزهفتم از مهمترین  برنامه های در نظر گرفته شده در هفته دفاع مقدس به شمار می رود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1522713
ارسال نظر
نظرات