شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 08:28 منتشر شده در مورخ: 1398/06/29 شناسه خبر: 1522732
وزیر تعاون و کار خبر داد:

اختصاص ۲۰۰ هزار میلیارد تسهیلات بانکی به توسعه در سال جاری/ صادرات 1300 قلم کالا به منظور رونق تولید ممنوع اعلام شد

اختصاص ۲۰۰ هزار میلیارد تسهیلات بانکی به توسعه در سال جاری/ صادرات 1300 قلم کالا به منظور رونق تولید ممنوع اعلام شد
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اختصاص ۲۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی به توسعه در سال جاری خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی مرصاد، محمد شریعتمداری شب گذشته در شورای اداری استان کرمانشاه اظهار داشت: اشتغال یک امر پیچیده و موضوع اصلی کشور است.

وی افزود: اگر شرایط اطمینان و قطعیت و همچنین فضای کسب و کار برای سرمایه گذاری فراهم باشد اشتغال هم ایجاد می شود و اگر به هر دلیلی عدم قطعیت و اطمینان ایجاد شود روند اشتغال هم مختل خواهد شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به وضعیت سرمایه‌گذاری در استان کرمانشاه ادامه داد: باید برنامه ویژه ای برای استانهای با وضعیت مشابه کرمانشاه داشته باشیم.

شریعتمداری با بیان اینکه نظام کار و تولید در کشور پوست اندازی کرده است، گفت: کسب و کارهای نوینی شکل گرفته است و نیازمند بازنگری در قانون کار هستیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی باز شدن مررهای شوشمی و شیخ صله را نیاز اساسی استان کرمانشاه دانست و گفت: باید با فراهم کردن شرایط مناسب امنیتی از مزیت های مرزی استفاده کرد.

وی بیان داشت: با وجود اینکه استان کرمانشاه در رده ۲۳ فضای کسب و کار قرار دارد اما می توانید با بهبود شرایط موجود سرمایه گذاری های بیشتری را برای استان جذب کنید.

شریعتمداری گفت: دولت در این شرایط عدم اطمینان فعلی ممنوعیت صادرات ۱۳۰۰ قلم کالا و رونق تولید داخلی را در پیش گرفت و در این شرایط نیازمندی به مواد اولیه برای تولید نعمت بزرگی برای استانهای مرزی است که باید از آن استفاده کنند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن تاکید بر تامین منابع ریالی مورد نیاز تعاونی های مرزنشین افزود: این تعاونی‌های می‌توانند از تسهیلات ارزان قیمت استفاده کنند. همچنین ایجاد تعاونی‌های مرزی هم به عنوان یک راهکار مقابله با تحریم حتما مورد حمایت این وزارتخانه است.

وی تصریح کرد: در زمینه تامین منابع برای تعاونی های باید قدم جدی برداریم؛ تعاونی‌ها برای تامین منابع از محل تسهیلات چهار و هشت درصدی از تسهیلات توسعه اشتغال پایدار روستایی اقدام کنند.

شریعتمداری بیان داشت: ما همچنین در بحث توسعه بومگردی هم آماده‌ایم قدم‌های ویژه‌ای برداریم و از محل سرمایه متمرکز منابعی برای این مورد قرار دهیم و معتقدیم که  می‌توانیم قدم هاب خوبی در این زمینه برداریم.

وی گفت: امسال تا پایان سال ۹۵۰ هزار میلیارد تومان منابع سیستم بانکی تزریق می شود که بخشی از آن برای سرمایه در گردش فعالیتهای اقتصادی است و ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار میلیارد تومان از این منابع به توسعه اختصاص می‌دهیم چراکه اشتغال در توسعه اقتصادی است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: یارانه دستمزد برای هشت استان از جمله کرمانشاه در نظر گرفته شده که ۱۰ هزار و ۷۴۰ نفر سهم استان است و در زمینه مشوق های بیمه ای هم برای ۵۵۰۰ نفر در استان کرمانشاه سهمیه در نظر گرفته شده است.

شریعتمداری اشاره‌ای به مشکلات بازنشتگان تامین اجتماعی هم داشت و گفت: ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار بارنشسته تامین اجتماعی و یک میلیون و ۴۰۰ بازنشسته کشوری در کشور داریم.

وی در مورد امهال وامهای زلزله‌زدگان هم وعده پیگیری در دولت را داد و در مورد حق مناطق جنگی برای بازنشسته ها هم گفت: این موضوع را هم حتما پیگیری خواهیم کرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1522732
ارسال نظر
نظرات