شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 08:18 منتشر شده در مورخ: 1398/06/29 شناسه خبر: 1522739
دادستان عمومی و انقلاب مرکز سیستان وبلوچستان خبر داد:
​ارسال پرونده دو تروریست دستگیر شده به دیوان عالی کشور/ بررسی مدارک حوزوی متهمان در تهران
دادستان عمومی و انقلاب مرکز سیستان و بلوچستان از ارسال پرونده دو تروریست دستگیر شده به دیوان عالی کشور خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام علی موحدی راد در گفتگو با عصرهامون گفت: بر اساس قانون به منظور تائید طلبه و روحانی بودن یک فرد شیعه از شورای مدیریت برنامه ریزی حوزه علمیه استعلام می شود اما برای مولوی ها و طلاب اهل سنت نیازمند تائیدیه از دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت هستیم.
 
وی خاطر نشان کرد: در خصوص دو متهم دستگیر شده به نام های "امین.ب" و "عبدالحکیم.ک" نیز برابر قانون روند بررسی پرونده طی شد.

وی تاکید کرد: در زمانی که استعلام از متولی این کار انجام شد هیچگونه سابقه ای از مولوی و یا طلبه بودن این دو فرد وجود نداشت که به همین منظور پرونده آنها در دادگاه انقلاب بررسی و حکم غیرقطعی 10 سال حبس و اعدام برای آنها صادر شد.
 
به گفته موحدی راد؛ تصویری که امروز در فضای مجازی با عنوان گواهینامه های پایان تحصیلات حوزوی و دانش آموختگی علوم دینی برای دو متهم منتشر شده به تازگی و پس از ابلاغ حکم در زاهدان بوده است و در آن زمان هیچ مدرکی ارائه نکرده اند.
 
وی ادامه داد: هر چند این مدارک جدید بوده و به تازگی مطرح شده است اما در صورت تائید می توان به اتهامات این دو فرد در دادگاه ویژه روحانیت رسیدگی کرد.
 
قاضی موحدی راد تاکید کرد: نکته مهم اینجاست که چون پرونده برای تائید نهایی حکم به تهران ارسال شده پس تائید مدارک حوزوی نیز صرفا بر عهده دیوان عالی کشور است و می توان گفت دیگر این پرونده در داخل استان رسیدگی نمی شود و باید منتظر جوابیه دیوان باشیم.
 
انتهای پیام/

https://dana.ir/1522739
ارسال نظر
نظرات