شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 10:27 منتشر شده در مورخ: 1398/06/29 شناسه خبر: 1522769

حداقل 1 کشته و 8 مجروح در دو حادثه تیراندازی در واشنگتن

پلیس آمریکا می‌گوید وقوع دو حادثه تیراندازی در پایتخت ایالات متحده حداقل 1 کشته و 8 مجروح برجای گذاشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بر اثر وقوع دو حادثه تیراندازی در شهر واشنگتن پایتخت ایالات متحده در صبح امروز (جمعه) حداقل 9 نفر هدف اصابت گلوله قرار گرفتند.

پلیس آمریکا می‌گوید در اولین حادثه، افراد مسلحی با تیراندازی به سمت افراد حاضر در حیاط یک آپارتمان واقع در منطقه کلمبیا هایتز، 1 نفر را کشته و 5 تن دیگر را زخمی کرد که البته حال بعضی از آنها وخیم گزارش شده است.

به نوشته روزنامه «واشنگتن پست» پلیس جست‌وجو برای یافتن دو شخص مذکور را که اسلحه‌ای در مدل AK (کلاشنیکف) داشتند، آغاز کرده است اما هنوز از دلیل شروع تیراندازی آگاه نیست.

حادثه دوم حدود نیم ساعت بعد در چند خیابان آن طرف‌تر رخ داد که بر اثر آن حداقل سه نفر زخمی شدند که به گفته منابع بیمارستانی یکی از آنها در زمان بررسی نفس نمی‌کشید.

پلیس آمریکا می‌گوید مشخص نیست که این دو تیراندازی با هم مرتبط بوده یا نه اما تحقیقات در این موضوع ادامه دارد و هنوز هیچ مظنونی بعد از این حوادث بازداشت نشده است.

این حادثه در حالی است که طی یک ماه گذشته بر اثر وقوع چند تیراندازی در ایالت تگزاس، حداقل 40 نفر کشته و 40 تن زخمی شدند. (جزئیات بیشتر)

آمریکا با آنکه حدود ۵ درصد از جمعیت دنیا را در خود جای داده صحنه وقوع نزدیک به ۳۱ درصد از کل حوادث مربوط به کشتارهای کور در سراسر دنیا است. کارشناسان، آزادی حمل سلاح توسط شهروندان را اغلب مهم‌ترین و اصلی‌ترین عامل ایجادکننده این پدیده می‌دانند.

لابی‌های حامی فروش تسلیحات گرم در ایالات متحده از دیرباز تا کنون در برابر هرگونه اقدامی از سوی سیاستمداران و قانونگذاران این کشور برای محدود کردن قوانین خرید، فروش و حمل چنین سلاح‌هایی به‌شدت مقاومت کرده و دستاویز آنها نیز این است که چنین تلاش‌هایی در واقع تجاوز به حقوق شهروندان  آمریکایی به‌ویژه حقوق آنها برای حمل سلاح که در متمم دوم قانون اساسی آمریکا ذکر شده،‌ می‌باشد.

از طرفی با روی کار آمدن «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا که از حامیان آزادی حمل سلاح است، شمار تیراندازی‌ها در آمریکا روند افزایشی یافته است.


لحظه انتقال مجروحان توسط پلیس و نیروهای امدادی

 

انتهای پیام

https://www.dana.ir/1522769
ارسال نظر
نظرات