شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 11:19 منتشر شده در مورخ: 1398/06/29 شناسه خبر: 1522778
رئیس بنیاد نخبگان مازندران:

2500 جامعه دانشگاهی مازندران زیر پوشش بنیاد نخبگان هستند

2500 جامعه دانشگاهی مازندران زیر پوشش بنیاد نخبگان هستند
رئیس بنیاد نخبگان مازندران از حدود 2 هزار و 500 نفر تحت پوشش این بنیاد خبر داد و گفت: هزار نفر عضو هیئت علمی نخبه در استان وجود دارد که باید از این ظرفیت بهره‌برداری کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محسن جهانشاهی در گفت وگو با خبرنگار بلاغ با اشاره به رویکرد بنیاد نخبگان مازندران گفت: این بنیاد از گلوگاه تا رامسر را شامل می شود، و دارای اهداف ملی و راهبردی است و جامعه آماری آن از دبستان تا کهنسال است.

وی با بیان تفاوت بنیاد نخبگان با پارک علمی و فناوری عنوان کرد: پارک علمی و فناوری با شرکت ها سرو کار دارد و نخبگانی که در زمینه شرکت های دانش بنیان فعالیت می کنند، حمایت هایی از ما می گیرند و وارد پارک علمی و فناوری می شوند؛ اما بنیاد نخبگان فقط با افراد حقیقی و نخبه سرو کار دارد و تسهیلات خود را مستقیما به نخبگان و مستعدین پرداخت می کند.

رئیس بنیاد نخبگان مازندران از حدود 2 هزار و 500 نفر تحت پوشش این بنیاد خبر داد و اظهار کرد: هزار نفر عضو هیئت علمی نخبه در مازندران وجود دارد که باید از این ظرفیت بهره برداری کرد.

این مسئول تسهیلات بنیاد نخبگان را بیان کرد و افزود: سبدهای حمایتی در مقطع کارشناسی 41 میلیون، کارشناسی ارشد 57 میلیون و دکتر تخصصی تا سقف 135 میلیون خواهد بود.

جهانشاهی ادامه داد: جایزه شهید چمران، تهرانی مقدم و... بخش حمایتی بنیاد نخبگان را شامل می شود.

وی از فعالیت های بنیاد نخبگان خاطرنشان کرد: هر سال این بنیاد برنامه های مصوب خود را تعریف می کند که در صورت بررسی بودجه به آن تعلق خواهد گرفت.

رئیس بنیاد نخبگان مازندران ادامه داد: سال 90، 8 برنامه، سال 91 ،10 برنامه و همین منوال تا سال 94 ، 18 برنامه بود که از سال 95 به 58 برنامه و امسال پیش بینی می کنیم به 78 برنامه مصوب برسیم.

این مسئول جایگاه استان مازندران را در حوزه اختراعات مطلوب دانست و تصریح کرد: مخترعین در کشور شامل سه دسته می شوند؛ سطح سه یا نوپدید، سطح دوم یا نورس، سطح سوم یا نوشکفت است.

جهانشاهی گفت: مخترع سطح یک در حال حاضر در کشور وجود ندارد، اما در سطح دوم بعد از استان تهران ، رتبه دوم را داریم و در سطح سوم 150 مخترع تحت پوشش هستند که رقم نسبتا بالایی است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1522778
ارسال نظر
نظرات