شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اصفهان
ساعت: 13:14 منتشر شده در مورخ: 1398/06/29 شناسه خبر: 1522794
مدیر آموزش و پرورش برخوار:
مدیران مدارس، برنامه سالانه خود را براساس سند تحول تدوین کنند
مدیر آموزش و پرورش برخوار گفت: مدیران مدارس موظفند برنامه سالانه خود را با فرمت، برنامه تعالی در دوره متوسطه و برنامه تدبیر در دوره ابتدایی تهیه و به اداره ارسال کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا و به نقل از صاحب نیوز؛ امروز جلسه توجیهی مدیران سه دوره تحصیلی روز گذشته با محوریت پروژه مهر و آغاز سال تحصیلی جدید در دانشگاه آزاد اسلامی شهر دولت آباد برگزار ‌شد.

باقری رئیس دانشگاه آزاد دولت آباد در ابتدای این جلسه ضمن عرض خیرمقدم و خوش آمد گویی به مدیران، به معرفی دانشگاه، سابقه، رشته ها، ظرفیت ها و برنامه های آتی و دردست اجرای دانشگاه پرداخت و با توجه به برنامه ریزی دانشگاه در خصوص راه اندازی مدرسه سما در سطح شهرستان، خواستار مساعدت و مشارکت آموزش و پرورش در اجرای این برنامه مهم آموزشی – تربیتی شد.

محمدرضا معصومی مدیر آموزش و پرورش شهرستان نیز در ادامه ضمن عرض تسلیت ماه محرم و سوگواری حضرت اباعبداله الحسین ( ع ) و یاران باوفایش، گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان هشت سال دفاع مقدس و تبریک فرا رسیدن ماه مهر، آغاز بهار تعلیم و تربیت، بحث را با اهمیت سند تحول بنیادین و رویکرد مدرسه محوری آغاز کرد و سند تحول بنیادین را قانون اساسی آموزش و پرورش دانست . وی اِشراف و احاطه مدیران مدارس بر سند تحول بنیادین را لازمه رسیدن به اهداف آموزش و پرورش برشمرد و خاطر نشان کرد: برش منطقه ای سند تحول آماده شده و با توجه به برش منطقه ای ، برنامه های بومی و مدرسه ای به زودی ابلاغ شده و مدیران مدارس موظفند برنامه سالانه خود را با فرمت، برنامه تعالی در دوره متوسطه و برنامه تدبیر در دوره ابتدایی تهیه و به اداره ارسال کنند.

معصومی، در ادامه در خصوص بازنگری محورهای پروژه مهر مطالبی را بیان و به مدیران تأکید کرد: به نحوی برنامه ریزی کنند که در بحث آماده سازی مدارس برای سال تحصیلی جدید که مورد بازبینی و بازدید قرار می گیرد هیچ موردی از قلم نیفتد.

این مسوول در ادامه مطالب مبسوطی در خصوص توجه مضاعف به نماز دانش آموزان، سامانهERP (صدور ابلاغ توسط مدیر مدرسه)، توزیع کتب درسی، تجزیه و تحلیل گزارشات پیشرفت تحصیلی، آشنا کردن نسل چهارم انقلاب با دستاوردهای انقلاب و هفته دفاع مقدس، کلاس کنکور فرزندان فرهنگی، بازدید گروه های درسی از مدارس در جهت کمک به مدیران و توانمند سازی، تجلیل از بازنشستگان در آموزشگاه، جدی گرفتن بحث پیشگیری از آسیب های اجتماعی، پرورش دانش آموزان مؤمن ، متعهد، خلاق، پرسشگر و مطالبه گر با روحیه کتابخوانی، دقت در اجرای برنامه ها، صبحگاه مدارس، مراسمات و رعایت اعتدال در حفظ و حرمت رسالت آموزش و پرورش و … بیان کرد.

این جلسه با تجلیل از مدیرانی که جدیداَ به سمت بازنشستگی نائل شدند، اقامه نماز جماعت ظهر و عصر، تجدید میثاق با شهدا و زیارت قبور شهدای گمنام در دانشگاه و بازدید از کارگاه های دانشگاه و صرف ناهار به کار خود خاتمه داد.

انتهای پیام/

https://dana.ir/1522794
ارسال نظر
نظرات