شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 18:00 منتشر شده در مورخ: 1398/06/29 شناسه خبر: 1522852

ترامپ: بایدن دوران سختی را می‌گذراند

رئیس‌جمهور آمریکا این بار با استناد به حرف‌های سلف خود، رقیب ۷۶ ساله دموکراتش در انتخابات ۲۰۲۰ را هدف حمله قرار داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه خبری هیل، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گفت جو بایدن، رقیب دموکرات او در انتخابات ۲۰۲۰، اکنون دوره‌ای سختی را می‌گذراند.

ترامپ با اشاره به اظهارات اخیر جیمی کارتر، رئیس جمهور اسبق آمریکا در خصوص اعمال محدودیت سنی برای نامزدهای ریاست جمهوری این کشور گفت عموم مردم باید تعیین کنند که آیا سن برای نامزدهای خاص می‌تواند موضوع قابل طرحی باشد یا خیر. با این حال ترامپ در سخنانش به جو بایدن اشاره کرد که از زمان مناظره هفته گذشته دموکرات‌ها مسئله سنی او مورد بحث قرار گرفته است.

رئیس جمهور آمریکا در جمع خبرنگاران پیش از سوار شدن به هواپیمای ایرفورس وان گفت: من با مردی ۸۵ ساله ملاقات کردم که باهوش‌ترین فردی است که تاکنون دیده اید. من با افرادی ۹۲، ۹۳ و ۹۴ ساله برخورد داشته ام و کاملا افراد باهوشی بوده اند. من نمی‌توانم به جای بایدن حرف بزنم. من چیزی در این مورد نمی‌دانم، اما این را می‌توانم به شما بگویم که او پاسخ‌های عجیب و غریبی داده است.

کارتر اخیرا در سخنرانی در مرکز کارتر در آتلانتا گفت او اکنون ۹۴ سال دارد و در ۸۰ سالگی قادر به خدمت به عنوان رئیس جمهور آمریکا نبوده است. رئیس جمهور اسبق آمریکا گفت امیدوار است برای نامزدی ریاست جمهوری محدودیت سنی اعمال شود. او افزود: اگر خود من ۸۰ ساله و ۱۵ سال جوان‌تر بودم فکر نمی‌کنم می‌توانستم عهده‌دار وظایفی که در زمان ریاست جمهوری تجربه آن‌ها را داشتم، باشم.

این اظهارات جیمی کارتر در پاسخ به پرسشی درباره اینکه آیا او با توجه به گذراندن تنها یک دور ریاست جمهوری آمریکا، نامزدی ریاست جمهوری برای سال ۲۰۲۰ را بررسی می‌کند، مطرح شد.

موضوع سن و سال نامزدهای ریاست جمهوری اخیرا در مناظره دموکرات‌ها مطرح شد و با توجه به اینکه بایدن یکسری گاف و وقفه‌ها را در سخنرانی‌ها و مناظره هایش داشته، در این میان توجه ویژه‌ای به او معطوف شده است.

جو بایدن در صورت پیروزی در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا در ابتدای ریاست جمهوری خود ۷۸ سال سن خواهد داشت. او به تازگی اعلام کرد تا پیش از آغاز انتخابات مقدماتی سوابق پزشکی خود را منتشر خواهد کرد.

 

https://www.dana.ir/1522852
ارسال نظر
نظرات