شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 11:15 منتشر شده در مورخ: 1398/06/30 شناسه خبر: 1523046

استقبال کره شمالی از شیوه جدید مذاکرات

مذاکره کننده ارشد کره شمالی از پیشنهاد رئیس جمهور آمریکا درباره استفاده از روش جدید در مذاکرات هسته‌ای استقبال کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از رویترز، مذاکره کننده ارشد هسته ای کره شمالی روز جمعه از پیشنهاد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مبنی بر استفاده از روش جدید در مذاکرات بر سر برنامه هسته ای پیونگ یانگ استقبال کرد.

بر اساس این گزارش، کیم میونگ گیل مذاکره کننده ارشد هسته ای کره شمالی از "تصمیم سیاسی هوشمندانه" ترامپ با هدف جستجوی یک رویکرد جدید در مذاکرات هسته ای بدون یک "مشکل آفرین" در دولت آمریکا استقبال کرده است.
 
ظاهرا اشاره این مقام ارشد کره شمالی به "مشکل آفرین" در دولت ترامپ، شخص جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی آمریکا بوده که هفته گذشته برکنار شده است.
 
ترامپ روز چهارشنبه از پیشنهاد بولتون برای خلع سلاح هسته ای کره شمالی با بهره گیری از الگوی لیبی به شدت انتقاد کرده است.
 
ترامپ ضمن رد پیشنهادات جان بولتون برای برخورد با کره شمالی، خواستار اتخاذ یک رویکرد و روش جدید در مذاکرات با پیونگ یانگ شده است.
 
این مقام ارشد کره شمالی افزود: می خواهم نسبت به این مساله خوش بین باشم که ایالات متحده روش صحیح محاسباتی در مذاکرات آتی با کره شمالی خواهد داشت.
 
احتمالا اشاره مذاکره کننده ارشد هسته ای کره شمالی به درخواست رهبر این کشور از ترامپ برای انعطاف پذیری بیشتر واشنگتن در مذاکرات آتی بوده است.
 
این مقام کره شمالی افزود: در شرایط کنونی به طور کامل مطمئن نیستم که منظور ترامپ از روش و رویکرد جدید مذاکراتی چیست ولی به نظر می رسد که ترامپ خواستار یک راهکار قدم به قدم است که ابتدا با بررسی چیزهای ممکن و در دسترس آغاز می شود و در عین حال دو طرف به سوی اعتمادسازی گام بردارند، این بهترین گزینه است.
 
کاخ سفید حاضر به اظهار نظر در این خصوص نشده است ولی وزارت خارجه آمریکا پیش از این با انتشار بیانیه ای اعلام کرده است که "ما از تعهد کره شمالی برای ازسرگیری مذاکرات در ماه سپتامبر استقبال می کنیم. "
 
وزارت خارجه آمریکا به این مساله اشاره نکرده است که آیا تماسی با مقام های کره شمالی در حاشیه نشست هفته آینده مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک برقرار خواهد شد یا نه.
 
دفتر نمایندگی کره شمالی در سازمان ملل پیش از این اعلام کرده است که "ری یونگ هو" وزیر خارجه کره شمالی به دلیل برنامه های کاری در نشست مجمع عمومی سازمان ملل شرکت نخواهد کرد.
 
منبع: تسنیم
https://www.dana.ir/1523046
ارسال نظر
نظرات