شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 13:52 منتشر شده در مورخ: 1398/06/30 شناسه خبر: 1523059
مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل خبرداد؛

کشف و امحاء بیش از 1500 کیلوگرم گوشت فاسد در اردبیل

کشف و امحاء بیش از 1500 کیلوگرم گوشت فاسد در اردبیل
مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل از کشف ، ضبط و امحاء 1590 کیلوگرم گوشت فاسد و غیر بهداشتی با هماهنگی مراجع قضایی در اردبیل خبر داد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سبلان‌ما،صادق صالحی پیش از ظهر امروز در جریان امحای گوشت های فاسد ظهار داشت: 1590 کیلوگرم گوشت فاسد و غیر بهداشتی با هماهنگی مراجع قضایی در اردبیل امهاء شد.

وی افزود : این محموله به تعداد 9 رأس لاشه گاوی بدلیل حمل و نگهداری بدون رعایت استاندارد و ضوابط بهداشتی دامپزشکی دچار فساد و گندیدگی شدید و بوی تعفن بود که با حضور به موقع بازرسان بهداشتی دامپزشکی از یکی از سردخانه های استان کشف و معدوم شد.

مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل با تأکید بر اینکه با تهدید کنندگان بهداشت عمومی جامعه به هیچ وجه مماشات نمی کنیم  گفت:کارشناسان و بازرسان بهداشتی دامپزشکی در تمامی نقاط استان حضور دارند و بـا تمـام توان و به صورت تمام وقت در راستای تأمین امنیت غذایی جامعه نسبت به کنترل فرآیند تولید، استحصال و توزیع فراورده های خام دامی اقدام می کند.

وی تصریح کرد: نظارت بهداشتی بر این مراکز محدود به مناسبتها و ایام خاصی نیست و در طول سال به طور مستمر انجام می شود و در تلاش هستیم با ساماندهی اکیپهای بیشتری روند نظارت را توسعه دهیم.

صالحی به رسیدگی سریع به گزارشهای مردمی واصله در خصوص موارد مشکوک اشاره و خاطر نشان کرد: از تک تک شهروندان و مصرف کنندگان به عنوان ناظران و همیاران دامپزشکی انتظار می رود به هنگام خرید گوشت ، مرغ و سایر فراورده های خام دامی به تاریخ تولید ، انقضاء و کد بهداشتی محصول و ممهور بودن گوشت به مهر بهداشتی دامپزشکی توجه کرده و در صورت هرگونه مغایرت مراتب را با شماره تلفن 33394800 گزارش کند

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1523059
ارسال نظر
نظرات