شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 14:02 منتشر شده در مورخ: 1398/06/30 شناسه خبر: 1523100
رئیس سازمان بسیج رسانه:

پروژه شهید زدایی درراستای پروژه حذف نام امام حسین (ع) از فرهنگ ماست

پروژه شهید زدایی درراستای پروژه حذف نام امام حسین (ع) از فرهنگ ماست
رئیس سازمان بسیج رسانه پیرامون پروژه شهید زدایی در شهرداری تهران و برخی شهرها ابراز داشت: دشمن در حقیقت با حذف نام شهید از کوچه‌ها و خیابان‌های ما به دنبال حذف نام اباعبدالله الحسین (ع) در بلندمدت از فرهنگ ماست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛مسعود بصیری در مصاحبه با یزدرسا؛ دفاع مقدس را منصه ظهور کمالات انسانی و بروز ایثار، فداکاری و بسترساز یک مدینه فاضله دانست و گفت: یکی از مهم‌ترین مقاطع تاریخ بشری در دوران پس از اسلام، مقطع دوران دفاع مقدس است که الگوی بسیار مناسب برای کسانی است که به دنبال جامعه ایثارگر و تلاشگر هستند و خبرنگاران وظیفه انتقال این زیبایی‌های را به جامعه بر عهده‌دارند.

راه شهدا؛ الگوی عملی برای تشکیل جامعه اسلامی

رئیس سازمان بسیج رسانه با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر گرامی داشت یاد و خاطره شهدا گفت: امروزه راه شهدا همان زنده نگه‌داشتن آرمان‌هاست و در حقیقت راه این عزیزان الگوی عملی برای تشکیل جامعه اسلامی بوده و خبرنگار هنرمندی است که می‌تواند با نگاه حقیقت جویانه به دوران دفاع مقدس درس‌های عبرت‌آموز این دوران را به جامعه انتقال دهد.

بصیری در ادامه یکی از مهم‌ترین بخش‌های دفاع مقدس را رسانه و تبلیغات برشمرد و در خصوص نقش خبرنگاران در این دوران اظهار داشت: خبرنگاران در دوران دفاع مقدس به دلیل اینکه خودشان سنگر سازان بی سنگر بودند بیشتر از دیگران صحبت کرده‌اند و از خود و تلاش‌هایشان سخنی به میان نیامده است اما به نظر بنده نقش آنان در انتقال پیام دفاع مقدس به مردم و برانگیختن مردم برای حضور در جبهه‌ها نقشی منحصربه‌فرد و ممتاز است.

نقش خبرنگاران در دفاع مقدس در برانگیختن مردم ممتاز بود

وی ادامه داد: باید جامعه خبرنگاران در این حوزه بیشتر ورود کند و این نقش بیشتر به جامعه گوشزد شود چراکه اگر در دوران دفاع مقدس، رسانه و نقش ارزنده آن نبود انتقال پیام رزمندگان به مردم و بالعکس و همچنین انتقال منویات امام راحل در برانگیختن مردم برای حضور در جبهه‌ها صورت نمی‌گرفت بنابراین وقتی مردم از پیروزی‌ها، رشادت‌ها و علل حضور رزمندگان در جبهه‌ها باخبر می‌شدند با شوری وصف‌ناپذیر در جبهه‌ها حضور پیدا می‌کردند پس قطعاً خبرنگاران نقش مهمی در این رویداد تاریخی داشتند.

پروژه شهید زدایی درراستای پروژه حذف نام امام حسین (ع) از فرهنگ ماست

رئیس سازمان بسیج رسانه پیرامون پروژه شهید زدایی در شهرداری تهران و برخی شهرها ابراز داشت: اسلام و تشیع را فرهنگ شهدادت احیا کرده وزنده نگه‌داشته است و دشمن چندین سال است در مجامع علمی خود به دنبال راهکاری برای حذف این واژه مقدس از فرهنگ ماست.

بصیری بابیان این مطلب که بزرگ پرچمدارفرهنگ شهادت حضرت سیدالشهدا (ع) است ابراز داشت: اگر عاشورا نبود امروز از اسلام چیزی باقی نمانده بود و اساساً شهید شاهد حکومت خدا بر روی زمین بوده و مظهر ایستادگی در برابر شیاطین به‌حساب می‌آید بنابراین دشمن در حقیقت با حذف نام شهید از کوچه‌ها و خیابان‌های ما به دنبال حذف نام اباعبدالله الحسین (ع) در بلندمدت از فرهنگ ماست.

این فعال رسانه‌ای حذف نام شهید از تابلو معابر را یک امر غیر سهوی و با توجیهات خنده‌دار عنوان کرد و اظهار داشت: به نظر بنده کسانی که نام شهید را از کوچه‌ها و خیابان‌ها حذف کردند خائنین به اسلام، انقلاب و آرمان‌های آن هستند و این‌یک پروژه هدایت‌شده بوده که همان‌گونه که گفتم به دنبال حذف نام اباعبدالله (ع) از ذهن‌ها و باورهای ماست و قطعاً باید دستگاه‌های امنیتی در این زمینه ورود کرده و منشأ و آبشخور این اقدام را مشخص کنند.

وی تصریح کرد: مگر می‌شود این اقدام بدون دستور و نامه‌نگاری توسط یک موسسه وابسته به شهرداری تهران انجام‌شده باشد؟ چگونه است که برای نصب یک تابلو کوچک باید انواع و اقسام بروکراسی اداری طی شود اما این پروژه بدون دستور فرد یا افرادی خاص صورت گرفته باشد؟

رئیس سازمان بسیج رسانه در پایان تأکید کرد: این پروژه، پروژه کوچک و ساده‌ای نسیت و قطعاً در پشت پرده ماجرا دست‌های پنهان دشمنان نهفته است بنابراین باید دستگاه‌های امنیتی این موضوع را پیگیری کرده و بررسی شود که این اقدام آگاهانه بوده یا غیرآگاهانه هرچند کسی که از روی آگاهی این عمل را مرتکب شده خائن و کسی که از روی ناآگاهی این عمل را مرتکب شده جاهل است و در هر دو صورت چنین فردی لیاقت نشستن بر کرسی حکومت شیعی را نداشته و باید عزل و مورد پیگرد قانونی قرار گیرد.

انتهای پیام/ح

 

https://www.dana.ir/1523100
ارسال نظر
نظرات