شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 15:23 منتشر شده در مورخ: 1398/06/30 شناسه خبر: 1523191
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی:

اختلاف ۱۷ درصدی شاخص هدایت تحصیلی در خراسان شمالی با میانگین کشوری

اختلاف ۱۷ درصدی شاخص هدایت تحصیلی در خراسان شمالی با میانگین کشوری
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی با بیان اینکه شاخص هدایت تحصیلی در خراسان شمالی با میانگین کشوری 17 درصد اختلاف دارد، گفت: این شاخص در خراسان‌شمالی در رشته نظری 67 درصد و در سایر رشته ها 33 درصد است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصراترک، عباس سعیدی، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی  ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت بازگشایی مدارس در جمع اصحاب رسانه استان اظهار کرد: مدارس استان در سال تحصیلی جدید میزبان ۱۸۰ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی خواهند بود.

وی ادامه داد: دانش آموزان در مقاطع پیش دبستانی، ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم در هشت هزار و ۶۰۰ کلاس درس و دو هزار آموزشگاه سال تحصیلی جدید را آغاز می کنند.

سعیدی با بیان اینکه آموزش و پرورش استان 700 معلم کمبود دارد، گفت: ابتدای مهر سال تحصیلی جاری ۴۰۰ معلم جدید در قالب حق التدریس و نهضتی جذب این سازمان شده و که بخشی از این کمبودات را رفع می کند.

این مقام مسئول با اشاره به هدایت تحصیلی دانش آموزان در پایه نهم، بیان داشت: براساس استاندارد آموزشی باید دانش آموزان پایه نهم به صورت 50 درصدی در رشته نظری و در شاخه فنی و حرفه‌ای و کاردانش ساماندهی شود در حالی که این شاخص در خراسان‌شمالی در رشته نظری 67 درصد و در سایر رشته ها 33 درصد است.

وی با بیان اینکه شاخص هدایت تحصیلی در خراسان شمالی با میانگین کشوری 17 درصد اختلاف دارد، گفت: این عدم تناسب در انتخاب رشته در واقع نتیجه عدم تناسب بین آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها و بازار کار است.

مدیرکل آموزش و پروش استان یادآور شد: ۱۰۵ مدرسه شبانه روزی  در استان فعالیت دارند که در این تعداد فضای آموزشی هفت هزار دانش آموز از ابتدا تا انتهای سال تحصیلی اسکان دارند و در طول شبانه روز از سه وعده غذایی بهره مند می شوند.

سعیدی در رابطه با وضعیت افزایش قیمتی سرویس های مدارس استان بیان کرد: پیشنهاد افزایش 18 درصدی برای سرویس ها ارائه و تاکنون به صورت رسمی بیان نشده است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار عصراترک در رابطه با تجمع خانواده ها در مقابل مدرسه غیرانتفاعی استثنائی در اعتراض به تعطیلی مدرسه گفت: در حال پیگیری هستیم، باتوجه به اینکه در استانه بازگشایی مدارس قرار داریم زمان مناسبی برای این کار نبوده است.

سعیدی با اشاره به اینکه حدود 20 دانش آموز در این مدرسه تحصیل دارند، گفت: مدیر مرکز موظف به ادامه کار در سال جدید شده در صورتی که مرکز این آمادگی را نداشته باشد و خانواده ها توافق کنند در مدارس دولتی امکانات ویژه برای این دانش آموزان فراهم است و هیچ گونه مشکلی در این جهت وجود ندارد.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1523191
ارسال نظر
نظرات