شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 15:34 منتشر شده در مورخ: 1398/06/31 شناسه خبر: 1523224

"تابان شمال" شهیدی که در خیابان های رشت به شهادت رسید + عکس

"تابان شمال" شهیدی که در خیابان های رشت به شهادت رسید + عکس
“شهید محمود تابان شمال” جزء ۶۱ شهید گیلانی است که در دوران پیروزی انقلاب اسلامی به شهادت رسیده است؛ شهیدی که طی مبارزات انقلابی اش در دی ماه سال ۵۷ به شهادت رسید و خون پاکش در خیابان های رشت جاری شد؛ اما اکنون جای عنوان “شهید” بر تابلوی این خیابان خالی است!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از 8دی، “تابان شمال” نام خیابانی در شهر رشت است، خیابانی در بلوار امام خمینی که برگرفته از نام شهیدی به نام  “شهید محمود تابان شمال” است.

 

 

 

مختصری از زندگی نامه شهید محمود تابان شمال

شهید محمود تابان شمال در تاریخ ۲۵ اردیبهشت ماه ۱۳۳۸ در شهر رشت به دنیاآمد.

دوران دبیرستان را طی کرد تا آنکه موفق به اخذ دیپلم شد. این مرحله از زندگی او مصادف شد با آغاز حرکت ها و جنبش های مردمی به رهبری امام خمینی(ره) و شهید “تابان شمال”  هم از جمله فرزندانی بود که در خرداد ۴۲ به فرمایش امام (ره) جز لشکریان و سپاهیان ایشان محسوب می شد. اکنون وقت آن رسیده بود که این سرباز آماده جانبازی شود و جان عزیز خود را در راه آرمان ها و اهداف انقلاب اسلامی فدا کند. شهر رشت هرگز روز ۲۳ دی ۵۷ را فراموش نخواهد کرد که شهیدی والا مقام را تقدیم انقلاب کرد و برگی در تاریخ بر افتخارات خود افزود و خون پاک این شهید در خیابان های این شهر جاری شد.

 

“شهید محمود تابان شمال” جزء ۶۱ شهید گیلانی است که در دوران پیروزی انقلاب اسلامی به شهادت رسیده است؛ شهیدی که طی مبارزات انقلابی اش در دی ماه سال ۵۷ به شهادت رسید و خون پاکش در خیابان های رشت جاری شد؛ اما اکنون جای عنوان “شهید” بر تابلوی این خیابان خالی است!

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1523224
ارسال نظر
نظرات