شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 20:43 منتشر شده در مورخ: 1398/06/30 شناسه خبر: 1523229
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان خبر داد

آغاز توفانی مدارس در سیستان و بلوچستان/ سرعت وزش بادهای موسمی شمال استان افزوده می شود

آغاز توفانی مدارس در سیستان و بلوچستان/ سرعت وزش بادهای موسمی شمال استان افزوده می شود
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: از فردا وزش باد شدید و گردوخاک در شمال استان شدت می گیرد و احتمال وقوع توفان گردوخاک در برخی مناطق نیز وجود دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محسن حیدری در گفت و گو با عصرهامون، اظهار کرد: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی از فردا مجدد بر سرعت وزش بادهای موسمی شمال استان افزوده می شود به طوریکه در برخی نقاط سبب  خیزش گردوخاک، کاهش کیفیت هوا و دید افقی می شود.


وی افزود: پیش بینی می شود وزش این باد شدید شعاع دید افقی در برخی محورهای مواصلاتی شمال استان نظیر زابل_ زهک، زهک هیرمند، زابل هیرمند و زاهدان_ هیرمند را  کاهش دهد و در برخی لحظات منجر به اختلال در ترددهای جاده ای شود.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: رعایت توصیه های بهداشتی هنگام تردد در فضای باز به ویژه کودکان و بیماران قلبی، تنفسی، احتیاط در رانندگی و رعایت مقررات مربوطه در روز های پیش رو الزامی است.

حیدری با بیان اینکه اواسط وقت دوشنبه از سرعت وزش باد در شمال استان کاسته می شود، گفت: در این مدت به صورت موقت دمای هوا در شمال استان کاهش می یابد.

وی در بخش دیگری به تشریح شرایط دمایی شهرهای استان پرداخت و افزود: امروز دلگان با بیشینه دمای 44/6 درجه سلسیوس گرمترین شهر استان و زاهدان با دمای 15 درجه خنک ترین شهر استان شدند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1523229
ارسال نظر
نظرات