شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 14:25 منتشر شده در مورخ: 1398/06/31 شناسه خبر: 1523299
پدر شهید احمدی‌روشن:
اسم شهدا را از کوچه‌هایمان حذف می‌کنند، رسمشان را از کتاب‌های درسی!/ بازگشتِ برجامی با گام‌های کوچک در شأن ملت ایران نیست
پدر شهید مصطفی احمدی روشن گفت: برخی اسم شهدا را از کوچه‌هایمان برمی‌دارند و رسم آن‌ها را از کتاب‌های درسی کودکان و نوجوانانمان!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرآت، در روزگاری که گرداب حوادث ما و افکار ما را در خود می‌کشد، نشستن در کنار لنگرگاه‌های آرامش موهبتی بزرگ است! همین موهبت‌طلبی ما را به نزد پدر شهید مصطفی احمدی روشن می‌برد؛ کسی که حرف‌های طوفانی را هم با آرامشی وصف‌ناشدنی می‌زند! گفتگو با او را از برجام آغاز کردیم و با اربعین به پایان بردیم. شما را به مطالعه این گفتگو دعوت می‌کنیم:

مرآت: جناب آقای احمدی‌روشن! مستحضرید که ایران در حال خروج گام به گام از برجام است و گام اخیر و سوم، مشتمل بر نفی محدودیت‌ها در حوزه تحقیق و توسعه بوده است؛ این در حالی است که پیش‌تر به تصریح و تلویح اعلام می‌شد که ایران در این حوزه با محدودیتی مواجه نیست. نظر شما به طور کلی درباره کاهش گام به گام تعهدات ایران در برجام و نیز تناقض‌ها و تعارض‌هایی که گهگاه در این حوزه در لسان مسئولان بروز می‌کند چیست؟

"اللهم قد تری ما انا فیه ففرج عنی یا کریم!" متأسفانه ما شاهد بودیم که برجام، نه برای کسانی که برای آن گریبان چاک می‌کردند سودمند بود و نه از آن آبی برای ملت ایران گرم شد. متأسفانه همه‌چیزِ ما را به مسأله مذاکره و برجام گره زدند؛ گذشت؛ و فرمایش خداوند که در قرآنِ مکرم و در آیه 120 سوره بقره به ما یادآوری شده است ثابت شد.

خداوند در قرآن می‌فرماید:« وَلَن تَرضی عَنکَ الیَهودُ وَلَا النَّصارى حتّى تَتَّبِعَ مِلَّتَهُم» این دستور قرآن است و ما نباید آن را به فراموشی بسپاریم. مسئولان ما کسانی نیستند که بتوان درباره آن‌ها گمان کرد که از این مسأله غافل بوده‌اند؛ یعنی نمی‌دانسته‌اند که یهود و نصاری چه مسائلی برای ما ایجاد می‌کنند. می‌دانستند اما به گونه‌ای خواستند برای مردم ایران جا بیندازند که ما پیش‌تر اشتباه کرده‌ایم که در برابر دشمنان ایستادگی کرده‌ایم!

خدای متعال حق مطلب را ادا کرد! به ما ثابت شد که لازم است راهنمایی آیه 120 سوره بقره مدنظرمان باشد. واقعیت این است که می‌توان گفت اقدامات کنونی مسئولان ما پس از چندسال تحمل مسائل، دیرهنگام است و مسیر اصلاح را هم با گام‌های کوچک ‌و آهسته می‌پیمایند. این گام‌ها در شأن ملت ایران نیست و باید گام‌های بلندتری را در این راه برمی‌داشتند.

سرانجام از دشمن قطع امید خواهند کرد

با هر طیفی باید به مقتضای طرز فکرش سخن گفت و سخن ما این است که این که ما هرچند با گام‌های کوچک در حال ایستادگی در برابر دشمنان هستیم، بد نیست و بِه از هیچ است! این گام‌های کوچک نیز سرانجام سبب می‌شود که موقعیتی فراهم شود تا ما از دشمن قطع امید کنیم. رهبر معظم انقلاب اخیرا با ارائه راهکارهای بخصوصی در حوزه مذاکره، درس بزرگی به همگان دادند.

مردم و به ویژه دلسوزان جامعه ما البته این درس را پیشتر فراگرفته بودند و سخن رهبر معظم انقلاب را دریافته بودند. تذکر اخیر رهبر معظم انقلاب برای مسئولان ما بود که متأسفانه تا همین چندی قبل دم از مذاکره می‌زدند. حتی وقتی که ترامپ اعلام کرده بود حاضریم بدون هیچ پیش‌شرطی با مسئولان ایرانی بنشینیم و مذاکره کنیم، برخی در داخل به این فریب روی خوش نشان دادند.

مسئولان از تجربه گذشته درس نگرفتند

ما هیچ مذاکره‌ای با دشمنان خود نداریم؛ مگر آن که چنان‌که رهبر معظم انقلاب فرمودند آن‌ها توبه کنند و خواسته‌های ما را اجابت کنند؛ در این صورت شاید ایران به جمع مذاکره‌کنندگان بپیوندد. واقعیت این است که من به مسئولین امیدوار نیستم. آن‌ها از تجربه گذشته درس نگرفتند. مردم ایران می‌دانند که همین کسانی که اکنون بر سر کارند و مشغول‌اند، از سال 82 تا 84 نیز خطای بزرگی کردند و در مقابل دشمن کوتاه آمدند.

نتیجه این دست کوتاه آمدن‌ها این بود که ما در برهه‌ای «محور شرارت» نام گرفتیم. پس از آن نیز از برجام هیچ نتیجه‌ای نگرفتیم. مسئولان ما باید راهکارهایی که رهبر معظم انقلاب ارائه فرموده‌اند را دریابند و به آن عمل کنند.

مرآت: پرسش دوم من در ارتباط با اقدامات اخیر در جهت حذف نام شهدا از شهرهاست. به خاطر دارم که پس از دومین سالگرد شهادت فرزندتان، شهید مصطفی احمدی روشن، حضرتعالی با انتقاد از برخی رویه‌ها به تلاش برخی برای فراموشاندن نام شهدا اشاره کرده بودید. این تحرکات اخیر از نظر شما چه معنایی دارند؟

آن‌چه گفتید یک واقعیت است. پیشتر خبر بسیار ننگینی که در این دولت شنیدیم این بود که تلاش کردند تا درس بزرگی که یک نوجوان 13ساله، شهید حسین فهمیده، به همه ملت ایران و بلکه آزادگان جهان آموخت را از کتب درسی حذف کنند، ما شاهد بوده‌ایم که سند 2030 بدون اطلاع به ملت، در مدارس اعمال می‌شود. در یکی از دبستان‌های شهر ما، همدان، این سند به طور مکشوف در حال اعمال بود! فاتحه خوانده شده است!

متأسفانه گویا دولت نمی‌خواهد اسلامیت سر جای خود بماند. دولت می‌خواهد به استکبار جهانی ثابت کند که ما خرده‌فرمایش‌های شما را انجام می‌دهیم. باید واقعیت برای ما روشن شود که این دولت نمی‌خواهد خط مشی شهدا را به نسل آینده انتقال دهد. وقتی یکی از مسئولان این دولت عنوان می‌کند که سوگواری برای سیدالشهداء(ع) افسردگی ایجاد می‌کند، نمی‌شود روی این دولت حساب کرد!

برخی به دشمنان چراغ سبز نشان می‌دهند

من نگرانم! نگران این که در چند صباحی که از این دولت باقی‌مانده این‌ها می‌خواهند چه کنند و به چه راهی بروند؟ کارها و گفته‌های آنان به هیچ‌وجه با هم همخوانی ندارد. آن‌ها از یک‌سو می‌گویند ما با آمریکا و دشمنانمان مذاکره نمی‌کنیم اما از یک‌سو کارهایی می‌کنند که در حکم نشان دادن چراغ سبز به دشمنان است. اسم شهدا را از کوچه‌هایمان برمی‌دارند، رسم آن‌ها را از کتاب‌های درسی کودکان و نوجوانانمان!

واقعیت این است که نمی‌توان از این دولت انتظاری بیش از این داشت. تنها می‌توانیم آرزو کنیم که خداوند شر بدخواهان را به خودشان برگرداند.

اربعین، مستکبران جهان را از تخت قدرت به زیر خواهد کشید

مرآت: بگذارید در میان این تلخی‌ها کاممان را با یاد کردن از واقعه اربعین شیرین کنیم! به زودی آیین عظیم اربعین در میان بایکوت رسانه‌های غربی و حتی کارشکنی برخی از رسانه‌های داخلی آغاز خواهد شد. تجربه شما را از حضور در این آیین معنوی می‌شنویم.

چند سالی است که خداوند توفیق شرکت در راهپیمایی اربعین را نصیب ما کرده است. مردم در این راه ثابت‌قدم هستند و خداوند هرسال به جمعیت راهپیمایان اربعین برکت عنایت می‌کند. تردید نکنید، چنان‌که رهبر معظم انقلاب راهپیمایی اربعین را به زمان ظهور امام عصر(عج) تشبیه کردند، این واقعه می‌رود تا مستکبران جهان را از تخت قدرت به زیر بکشد.

در هیچ کجای دنیا چنین حضوری دیده نمی‌شود. این برکت خون حضرت سیدالشهداء(ع) و شهدای گرانقدر در همه‌جای عالم است؛ از نیجریه تا یمن و سوریه و لبنان و عراق و ایران. شما می‌بینید که حتی افرادی که شیعه و مسلمان نیستند در این راهپیمایی حضور پیدا می‌کنند. این سیل بنیان‌کنِ نظام استکبار، معادلات قدرت را هم تغییر خواهد داد.

ما معتقدیم که خون به ناحق ریخته حضرت سیدالشهداء(ع) عامل این واقعه است. دیگر نمی‌شود گفت که امام حسین(ع) مظلوم است. امروز قدرت شیعه و اسلام به واسطه واقعه اربعین به دنیا نمایانده شده است و دشمنان از همین می‌ترسیدند. به همین خاطر است که اخبار مربوط به این واقعه را بایکوت می‌کنند اما خورشید پشت ابر نخواهد ماند و ماجرای اربعین به ظهور امام زمان(عج) پیوند خواهد خورد.

مرآت: گفتگو با شما برای ما مایه افتخار بود. برای شما آرزوی بهروزی و سلامتی و توفیق روزافزون داریم.

من هم دعاگوی شما و همکارانتان هستم.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1523299
ارسال نظر
نظرات