شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 15:18 منتشر شده در مورخ: 1398/07/06 شناسه خبر: 1525349
رئیس هیئت بیماران خاص و پیوند استان سمنان مطرح کرد:
سمنان در صدر بیشترین ورزشکار دارای بیماری خاص/ نبود امکانات و اسپانسر مانع پیشرفت ورزشکاران
رئیس هیئت بیماران خاص و پیوند استان سمنان نبود امکانات و اسپانسرا را از مشکلات این هیئت دانست و افزود: سمنان در صدر بیشترین ورزشکار دارای بیماری خاص و پیوند قرار دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ زهرا چگینی رئیس هیئت بیماران خاص و پیوند استان سمنان در گفتگو با خبرنگار مرآت، از  فعالیت 230 ورزشکار دارای بیماری خاص و پیوند خبر داد و گفت: بیشترین آمار ورزشکاران به بانوان اختصاص داده می شود.

رئیس هیئت بیماران خاص و پیوند استان سمنان با اعلام اینکه تعداد ورزشکاران دارای بیماری خاص و پیوند در شهرستان های سمنان و شاهرود بیشتر از دیگر شهرستان ها است، عنوان کرد: ورزشکاران پیوند اعضاء دارای بیشترین رشته ورزشی در سطح استان هستند.

چگینی در ادامه افزود: ورزشکاران پیوند اعضاء در سطح استان می توانند در رشته های ورزشی دارت، شطرنج، دوچرخه سواری، بدمینتون، شنا، اسکواش و رشته های دو و میدانی فعالیت کنند.

وی از رشته های ورزشی دارت، شطرنج، تنیس روی میز، پتانگ برای بیماران خاص خبر داد و مطرح کرد: بیماران مختلف می توانند در این 4رشته ورزشی فعالیت کنند.

رئیس هیئت بیماران خاص و پیوند استان سمنان بیان کرد: دو رشته ورزشی والیبال و فوتبال برای ورزشکاران آقا دارای بیماری خاص و پیوند اعضا هدف گذاری شده است.

چگینی از اعزام 18 ورزشکار آقا و خانم دارای بیماران تالاسمی به مسابقات کشوری به استان رامسر خبر داد و گفت: ورزشکاران  در 4 رشته ورزشی دارت، شطرنج، تنیس روی میز، پتانگ به رقابت می پردازند.

وی نداشتن یک اسپانسر برای حمایت از این ورزشکاران را از مهم ترین مشکلات این هیئت دانست و افزود: جذب خیرین برای کمک به این ورزشکاران متاسفانه بسیار پایین است.

رئیس هیئت بیماران خاص و پیوند استان سمنان با اشاره به اینکه اعزام ورزشکاران به مسابقات مختلف هزینه بسیار بالایی دارد، گفت: ورزشکاران در ماه آینده به اردوی استعدادیابی اعزام می شوند.

چگینی بیان کرد:  به دلیل هزینه بسیار بالا از داوران و مربیان هیئت های مختلف برای ورزشکاران دارای بیماری های خاص و پیوند استفاده می شود.

وی از فعالیت 15 مربی رشته های مختلف در سطح استان خبر داد و افزود: مربیان پتانگ فقط در دوره های مربیگری هیئت شرکت کردند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1525349
ارسال نظر
نظرات