شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 15:59 منتشر شده در مورخ: 1398/07/08 شناسه خبر: 1526045
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنائی کشور:

ساخت مدرسه اوتیسم یکی از نیازهای خراسان‌جنوبی است/ قبول شدن 350 دانش آموز مدارس استثنایی در دانشگاه

ساخت مدرسه اوتیسم یکی از نیازهای خراسان‌جنوبی است/ قبول شدن 350 دانش آموز مدارس استثنایی در دانشگاه
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنائی کشور گفت: ساخت مدرسه برای دانش‌آموزان اوتیسم یکی از نیازهای خراسان‌جنوبی بوده که با تلاش محقق خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، مجید قدمی معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنائی کشور امروز در مراسم بهره‌برداری از مدرسه استثنائی شهدای بانک ملی در منطقه مهرشهر بیرجند اظهار کرد: در حال حاضر از بیش از ۱۴ میلیون نفر دانش آموز کشور نزدیک به  ۱۵۰ هزار نفر با شرایط خاص در مدارس استثنائی مشغول به تحصیل هستند.

 
وی یادآور شد: هزینه در حوزه آموزش و پرورش و حتی در آموزش و پرورش استثنائی سرمایه‌گذاری است.
 
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنائی کشور با اشاره به اینکه  طی سال‌های اخیر دانش‌آموزان مدارس استثنائی به سمت رشته‌های حرفه‌ای و مهارتی گرایش پیدا کرده‌اند، بیان کرد: تلاش داریم تا این دانش‌آموزان را به کفایت اقتصادی برسانیم تا بتوانند خود را اداره کنند.
 
قدمی تصریح کرد: بنابراین هزینه برای آموزش و پرورش هزینه برای رشد جامعه است.
 
وی با بیان اینکه در سال گذشته ۳۵۰ دانش آموز مدارس استثنایی کشور بدون داشتن سهمیه در دانشگاه قبول شدند، گفت: این موفقیت‌ها نشان می‌دهد که نگاه فرهنگی به مدارس استثنایی تأثیرات گذار است. 
 
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنائی کشور خاطر نشان کرد: ساخت مدرسه برای دانش‌آموزان اوتیسم یکی از نیازهای خراسان‌جنوبی بوده که با تلاش محقق خواهد شد.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1526045
ارسال نظر
نظرات