شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: مذهبی
ساعت: 14:57 منتشر شده در مورخ: 1398/07/08 شناسه خبر: 1526064
دبیر پویش زیارت نیابتی اربعین گفت: به همت دانشجویان جهادگر پویش بزرگ زیارت نیابتی اربعین برای اعزام افراد نیازمند به زیارت اربعین برگزار می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی؛ ایمان ایرانی اظهار کرد: در سال‌های گذشته زیارت اربعین حسینی به یکی از بزرگترین اجتماعات مذهبی جهان تبدیل‌شده و میلیون‌ها نفر زائر از کشورهای مختلف در آن شرکت می‌کنند. ایرانیان هم با توجه به عشق و ارادتی که به حضرت سیدالشهدا(ع) دارند پیشتاز زائرین خارجی عتبات عالیات در ایام اربعین حسینی هستند.

وی افزود: جمعیت دانشجویی امام حسن مجتبی(ع)، با همکاری گروه‌های جهادی دانشجویی و مردمی در دوران خدمت‌رسانی به مناطق محروم تعدادی از افراد مستضعف روستایی و حاشیه‌نشین است را شناسایی کرده‌اند که با وجود شوق فراوان برای زیارت سیدالشهدا(ع) توان پرداخت هزینه‌های سفر را ندارند؛ بنابراین گروه‌های جهادی تصمیم گرفتند پویش زیارت نیابتی را اجرا کنند.

دبیر پویش زیارت نیابتی اربعین بیان کرد: هدف پویش مردمی زیارت نیابتی کمک به شیعیان مشتاق زیارت عتبات مقدسه است در این طرح خیرین هزینه‌های سفر زائرین مستضعف را تأمین می‌کنند و این افراد به نیابت از خیرین اعمال زیارت امام حسین(ع) را به‌جا می‌آورند.

ایرانی خاطرنشان کرد: نیاز نیست که خیرین تمام هزینه‌های زیارت یک فرد را تأمین کند بلکه با پرداخت ۱۰۰ هزار تومان می‌تواند در این طرح معنوی مشارکت کنند؛ در مراسم پیاده‌روی اربعین ۹۸ هزینه سفر هر زائر حدود ۵۰۰هزار تومان تخمین زده شده است.

وی اشاره کرد: تا کنون یک هزار نفر نیازمند مشتاق زیارت حضرت سیدالشهدا(ع) شناسایی شده‌اند که پس از جمع‌آوری مبالغ از خیرین، متناسب با استان انتخاب شده توسط حامیان، گروه‌های عضو پویش نسبت به معرفی افراد واجد شرایط و ارائه گزارش اقدام می‌کنند.

مسئول سازندگی بسیج دانشجویی استان تهران اعلام کرد: علاقه‌مندان برای مشارکت در این طرح خداپسندانه می‌توانند با مراجعه به سایت اینترنتی جمعیت دانشجویی امام حسن(ع) به آدرس http://j-imamhasan.com/arbaeen/ از طریق درگاه بانکی یا شماره کارت مشخص‌شده مبالغ موردنظر خود را پرداخت کنند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1526064
ارسال نظر
نظرات