شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 14:50 منتشر شده در مورخ: 1398/07/11 شناسه خبر: 1526878
فصل مرگ کشاورزی!
برداشت گردو به قیمت ضربه‌ی مغزی/ ۲ فوتی و ۶۰ مصدوم در یک ماه
از نیمه دوم شهریور تاکنون دو نفر بر اثر سقوط از درخت گردو فوت کردند و ۶۰ نفر دچارصدمات متعدد اندام و ستون فقرات و ضربه به سر شده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: هر سال در این فصل بر اثر سقوط افرادی که مبادرت به گردو چینی می کنند از درخت شاهد حوادث و مصدومیت هایی هستیم که متاسفانه از نیمه دوم شهریور تاکنون دو نفر بر اثر سقوط از درخت گردو فوت کردند و 60نفر دچارصدمات متعدد اندام و ستون فقرات و ضربه به سر شده اند.

 فرزاد رحمانی با اشاره به اهمیت رعایت مسائل ایمنی برای گردو تکان ها افزود: افراد دچار سابقه فشارخون و دیابت بیشتر مراقب حوادث مشابه باشند و افرادی که سابقه مصرف داروهای فشارخون و یا مغز و اعصاب و یا دیابت دارند از رفتن به بالای درخت خودداری کنند.

وی ادامه داد: استفاده از کلاه ایمنی،کفش مناسب،کمربند مهاری و تجهیزات و نردبان های مناسب از شدت حوادث احتمالی خواهد کاست.

 سخنگوی آتش نشانی تبریز نیز با توصیه به رعایت موارد ایمنی برای بالا رفتن از درخت گفت: دانستن موارد ایمنی در این مواقع به تنهایی کافی نیست، بلکه کاربست آنها برای حفظ جان شهروندان نیز مهم است.

وی تاکید کرد: افراد ضمن مجهز بودن به وسایل ایمنی، حتما در هنگام بالا رفتن از درخت، باید حداقل ۲ نفر در باغ حضور داشته باشند تا در صورت وقوع هر گونه حادثه احتمالی، نفر دیگر به اورژانس خبر دهد.

در یک هفته گذشته یک پدر ۴۵ ساله در روستای هرزند جدید شهرستان مرند بر اثر سقوط از درخت گردو جان خود را از دست داد و یک مرد ۳۵ ساله دیگر در همین روستا نیز در سقوط از درخت گردو هر دو دستش از ناحیه بازو شکست.

سال گذشته نیز تنها در شهرستان آذرشهر در ۵۰ کیلومتری جنوب تبریز سه نفر بر اثر سقوط از درخت گردو جان خود را از دست دادند.

گفتنی است، فصل گردچینی در آذربایجان شرقی از نیمه دوم شهریور تا آبان ماه است.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1526878
ارسال نظر
نظرات