شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اصفهان
ساعت: 21:41 منتشر شده در مورخ: 1398/07/11 شناسه خبر: 1526956
آخرین اخبار از حواشی اخیر شیوع ویروس HIV در لردگان؛
قدمت بیماری در برخی از مبتلایان به HIV در لردگان به ۱۰ سال می رسد/ با تست قند خون آن هم در یک زمان کوتاه چنین اتفاقی ممکن نیست
مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت درباره حواشی اخیر در لردگان گفت: آزمایشات انجام شده ابعاد را کاملاً برای همکاران ما روشن کرد، برخی افراد هفت، هشت و شاید حدود 10 سال است که آلوده به ویروس بوده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ کیانوش جهانپور در گفتگو با صاحب نیوز با اشاره به حواشی اخیر در لردگان مبنی بر شیوع ویروس HIV بیان کرد: از حدود یک ماه پیش گزارشی مبنی بر این که سه تا چهار نفر از هموطنان ما در روستای چنار محمودی به ویروس HIV آلوده شدند به ما رسید.

 
مدیر کل روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: تیم های بهداشتی بلافاصله تحت نظارت مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت در محل مستقر شدند و آزمایش های غربالگری را شروع کردند.
 
وی افزود: با غربالگری ها مشخص شد که تعداد محدودی از اهالی این روستا به نوعی به این ویروس آلودگی دارند و این روند غربالگری در محل ادامه دارد.
 
جهانپور خاطر نشان کرد: متأسفانه در روزهای اخیر، به خصوص روز گذشته شایعات زیادی در فضای مجازی منتشر شد که مبدأ این صحبت ها البته باید مشخص شود.
 
رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: ادعای 300 نفر، 250 نفر و 200 نفر و این اعداد که در فضای مجازی منتشر شده گمانه زنی افراد غیر مسئول است و صحت ندارد و آمار ارسالی از سوی همکاران ما تا کنون بسیار کمتر است.
 
وی ادامه داد: ما منتظر هستیم غربالگری به پایان برسد و نتایج آزمایشات قطعی معین شود.
 
مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت تصریح کرد: منابعی به صورت جاهلانه یا مغرضانه این شایعات را در فضای مجازی منتشر کردند؛ کسانی که کمترین اطلاع از این ویروس دارند می دانند که با تست قند خون آن هم در یک زمان کوتاه چنین اتفاقی ممکن نیست.
 
جهانپور در ادامه گفت: آزمایشات انجام شده ابعاد را کاملاً برای همکاران ما روشن کرد، برخی افراد هفت، هشت و شاید حدود 10 سال است که آلوده به ویروس بوده اند؛ سیر آلودگی برای همکاران ما در آن منطقه کاملا مشخص شده است.
 
این مسئول افزود: با توجه به حساسیت آزمایش های مختلف حداقل بین یک تا سه ماه فرصت است که نتایج آزمایشات مثبت شود، ولی این ملاک نیست؛ افرادی در این جمع هستند که قدمت این آلودگی در بدن آنها به چند سال می رسد.
 
وی ادامه داد: اطلاع رسانی درباره منشأ به همان افراد مبتلا گفته شده و جزئیات را وفق قواعد و کدهای اخلاق پزشکی نمی توان و نباید به صورت عمومی منتشر کرد.
 
مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: مطمئن هستیم که در این شایعات دست هایی پشت پرده بوده و از بی اطلاعی برخی افراد هم استفاده کردند.
 
انتهای پیام/
 

 

https://dana.ir/1526956
ارسال نظر
نظرات