شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 13:39 منتشر شده در مورخ: 1398/07/13 شناسه خبر: 1527245
کارشناس مسائل غرب آسیا مطرح کرد:

نقش بعثی ها در ناآرامی های اخیر عراق/ برخی جریان های سیاسی وحدت بین ایران و عراق را هدف قرار داده اند

نقش بعثی ها در ناآرامی های اخیر عراق/ برخی جریان های سیاسی وحدت بین ایران و عراق را هدف قرار داده اند
کارشناس مسائل غرب آسیا با تأکید بر اینکه دولت عراق باید مانع از افزایش خشونت ها بشود و جلوی اقدامات مشکوک بعثی ها را بگیرد، با اشاره به گروه های پشت پرده این تظاهرات و خشونت ها، گفت: حضور میلیون ها انسان از ۸۰ کشور دنیا در راه پیمایی اربعین در سال گذشته باعث شده است برخی از بازیگران دشمن در بحران های داخلی و منطقه ای برای تحت الشعاع قرار دادن این حرکت برنامه ریزی کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسن هانی زاده در گفت و گو با خبرنگار 8دی با تحلیل وضعیت کشور عراق، اظهار کرد: عراق به لحاظ امنیتی و سیاسی در حالت مناسبی قرار دارد و سازمان های دولتی و مردمی از مدت ها پیش زمینه را برای برگزاری پیاده روی اربعین حسینی فراهم کرده اند اما اتفاقات اخیر در بغداد و سایر شهرهای عراق نگرانی ها را افزایش داده است، زیرا خشنونت های موجود ممکن است این مراسم بزرگ حسینی را تحت تأثیرقرار دهد.

وی با تأکید بر اینکه برخی جریان های سیاسی به دنبال ایجاد مانع برای برگزاری اربعین حسینی هستند، تصریح کرد: برخی جریان ها سعی کرده اند این تظاهرات را به سمت خشونت سوق دهند.

کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: دولت عراق هر چه سریعتر باید به مطالبات جوانان پاسخ دهد و اجازه ندهد عناصری به خصوص عوامل حزب بعث از این فضا استفاده کنند.

هانی زاده با اشاره به اینکه عوامل حزب بعث و... سعی می کنند از این شرایط به نفع خودشان بهره برداری کنند تا نظام حاکمیت عراق را ناکارآمد جلوه دهند و به دنبال سوء استفاده از فضای مطالبه گری مردم هستند، گفت: حاکمیت عراق باید جلوی حرکت مشکوک بعثی ها را بگیرد.

وی با تأکید بر اینکه دولت عراق باید مانع از افزایش خشونت ها بشود و جلوی اقدامات مشکوک بعثی ها را بگیرد، با اشاره به گروه های پشت پرده این تظاهرات و خشونت ها، گفت: حضور میلیون ها انسان از ۸۰ کشور دنیا در راه پیمایی اربعین در سال گذشته باعث شده است برخی از بازیگران دشمن در بحران های داخلی و منطقه ای برای تحت الشعاع قرار دادن این حرکت برنامه ریزی کنند.

کارشناسی مسائل غرب آسیا با بیان اینکه برخی از جریان های سیاسی موجود در عراق و مرتبط با سفارتخانه های خارجی از یک سال پیش تا الان با برنامه ریزی ها و یارگیری های انجام شده قصد جلوگیری از برگزاری همایش پیاده روی اربعین را دارند و به دنبال برهم زدن وحدت عراق هستند، تصریح کرد: می خواهند نظام حاکم بر عراق را ناکارآمد جلوه دهند و جوانان را برای حضور در خیابان های عراق رتبه بندی کرده اند.

وی بیان کرد: عربستان، رژیم صهیونیستی و آمریکا به اضافه جریان های شیعه لاییک پشت پرده این حوادث هستند و تلاش می کنند وحدت بین ایران و عراق را بر هم بزنند و به نوعی دولت عراق را ناکارآمد جلوه دهند و سرنگون کنند.

هانی زاده با بیان اینکه زمان برگزاری این تظاهرات نشان می دهد که دست های پشت پرده آن را سازماندهی می کند، گفت: شعار هایی علیه جریان های همسو با ایران مطرح می کنند و علیه ایران شعار می دهند در حالی که علیه آمریکا یک شعار هم نداده اند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1527245
ارسال نظر
نظرات