شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 10:40 منتشر شده در مورخ: 1398/07/14 شناسه خبر: 1527503
وقتی کلمه‌ای با چهار حرف، رعب آفرین می‌شود؛
نقش آفرینی برخی مسئولان کرمانی در اجرای سند ۲۰۳۰/ حذف واژه «شهید»، پاسخ‌های تکراری و اظهار بی‌اطلاعی
می‌دانیم واژه مقدس «شهید» را برای اشخاصی که با انگیزه الهی و برای دفاع از کشور خود قدم بر می دارند، بکار برده می شود؛ از این رو حذف واژه شهید به این معنا است که انگیزه الهی و دفاع از کشور را به فراموشی بسپاریم تا نسل آینده در هیچ کوی و برزنی از این واژه نه چیزی ببیند و نه بشنود تا از مسیر الهی و دفاع از کشور دور بماند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان؛ پروژه نرم حذف واژه مقدس «شهید» دیری نیست که کلید خورده است و البته که خط مقدم اجرای این پروژه شهرداری تهران بود و بعد از آن مریدان و رفیقان، یک به یک از شهرهای دیگر گام در این وادی گذاشتند؛ در این میان برخی مسئولان استان کرمان نیز خوش خدمتی کرده و در جهت حذف واژه مقدس «شهید» تلاش و کوشش خود را به منصه ظهور رساندند.

ازکوهبنان و سیرجان گرفته تا رفسنجان و جیرفت در هریک از این شهرستان ها مسئولان به نوعی عرض ادبی به سند ۲۰۳۰ داشته اند و برای حذف واژه مقدس «شهید» در خیابان ها و معابرِ شهری که مسئولیتش را بر عهده داشته اند، کوشیدند.

ازکوهبنان و سیرجان گرفته تا رفسنجان و جیرفت/ تلاش مسئولین برای حذف واژه شهید

در سیرجان بعد از حذف واژه مقدس «شهید» کمیسیون فرهنگی شورای این شهر با حضور شهردار سیرجان تشکیل شد  و شهردار در پاسخ به این اتفاق تنها به جمله ” موارد مطرح شده  فقط یک اشتباه فنی بوده که اصلاح گردیده است” اکتفا کرد.

در کوهبنان نام شهیدی از یکی کوچه‌های شهر برداشته و نام مارکوپولو نهاده شد  البته فرماندار و شهردار این شهر درگفتگو با راه آرمان اذعان دارند که نام این خیابان از قدیم مارکوپولو بوده است و مربوط به دوره مسئولیت  آن ها نمی شود ضمن این که شهرداری از طریق پیمانکار این تابلوها را عوض کرده است اما در این میان یکی از تابلوهای کوچه ها که نام شهید بر روی آن بوده است از روی غفلت نام شهید در ذیل تابلو زده نشده است اما کمتر از دو ساعت این اشتباه برطرف شد.

در شهرستان جیرفت هم همین سناریو تکرار شد و عنوان شهید از تعداد زیادی از کوچه‌های شهر برداشته شد که البته این جا هم پاسخ ” اشتباه رخ داده است ” تکرار شد، شهرداری جیرفت در توضیحات و بیانیه‌های متعددی اعلام کرده که در این اتفاق، هیچ عمدی در کار نبوده و نام شهید در هنگام چاپ تابلوها از قلم افتاده بود که در کمتر از ۲۴ ساعت نسبت به اصلاح تابلوها اقدام شد.

این داستان در رفسنجان اما به گونه ای دیگر تکرار شد، در این شهرستان تابلو پارک «سرداران شهید امینی»  تعویض و به نام «سرداران امینی» تغییر یافت.

این بار اما شهردار این شهر خلاقیت به خرج داد و علاوه بر سهوی دانستن این اتفاق در پاسخی مبتکرانه گفت: فکر می کردم این تابلو متعلق به دوره قبل است، در جریان نبودم که این تابلو جدیدا تغییر کرده است!!! البته حجت الاسلام هاشمیان رئیس شورای این شهر به کمک او آمد و این خبر را کذب محض دانست و با پاک کردن صورت مساله ی چرایی حذف عنوان شهید و فرار از پاسخگویی به افکار عمومی، این اقدام را بازی سیاسی خواند!!

نیاز به اندیشیدن زیادی نیست، سطحی هم که فکر کنیم این سوال در ذهنمان خطور می کند که بر چه اساس به یکباره بیشتر شهرستان های استان  تابلوهای کوچه هایشان نیاز به تعویض دارد؟ یا چرا همه مسئولین در جواب حذف واژه مقدس « شهید» از تابلوهای جدید شهر، به جمله تکراری ” اشتباه رخ داده است” اکتفا کرده اند؟

از صدور بیانیه خانواده های شهدا تا ارسال شکایت به دادگاه/ تمام تلاش مردم آگاه و انقلابی در کرمان

اقدام اخیر برخی مسئولین استان سبب شد تا خانواده شهدا و تشکل‌های جانبازان و ایثارگران  باصدور بیانیه ای اعتراض خود را به این اقدام ضدفرهنگی و ضدانقلابی اعلام کنند و بر سر آن‌هایی که حب مقام و مال بر دل‌هایشان مهر فراموشی زده، فریاد بزنند که «حذف واژه شهید نماد بی‌اعتقادی به مقاومت و فرهنگ شهادت‌طلبی است» آن ها در این بیانیه تاکید کردند که  تا خون حسین(ع) در رگ جوانان انقلابی می‌جوشد نام شهدا حذف نمی‌شود.

البته این تنها اقدام مردم انقلابی و آگاه کرمان نبود در ادامه امین مهدی پور رئیس سازمان بسیج حقوقدانان با تقدیم شکایتی به دادگاه خواستار  برخورد جدی و قانونی نسبت به حذف کنندگان عنوان شهید از معابر و خیابان های استان شد.

وی در گفتگو با راه آرمان بیان داشت: با توجه به برخوردی که این روزها شاهد آن هستیم ضرورت دارد با این گونه حرکت های ساختار شکنانه برخورد شود چرا که امنیت و آزادی، رفاه واستقلال کشور وابسته به خون شهدا است و نباید اجازه دهیم عده ای نااهل و نامحرم به میراث گرانبهایی که در برابرش خون داده شده تاخت و تاز کنند.

وی ادامه داد: اکنون در برخی از شهرستان های کرمان از جمله سیرجان، کوهبنان، جیرفت و رفسنجان چنین اتفاقاتی صورت گرفته و طبق وظیفه ای که داشتیم شکایتی از سوی بسیج حقوقدانان استان کرمان تنظیم شده است.
وی ادامه داد: قضات دلسوز و انقلابی استان همیشه یار و یاور این نظام در مسائل حقوقی و قضائی بوده اند از این رو خواستار برخورد جدی با این قضیه هستند به امید آن که دل خانواده های شهدا از این طریق تسکین یابد.

خوشبختانه دادستان کرمان نیز در اقدامی تعدادی ازشهرداران کرمان، به علت حذف واژه شهید از اماکن شهری را احضار کرد وی حذف واژه مقدس «شهید» را عمل نابخردانه ای دانست و گفت: دادستانی به عنوان مدعی‌العموم به موضوع ورود و نظر به ارتکاب فعل مجرمانه در این رابطه پرونده‌ای در معاونت حقوق عامه این دادستانی تشکیل و با احضار تعدادی از شهرداران استان به دادستانی ، پرونده به صورت ویژه رسیدگی  می شود.

وقتی کلمه ای با چهار حرف رعب آفرین می شود

کلمه ای تنها با چهارحرف، «شهید» مگر چقدر می تواند برای دشمنان رعب آور باشد که با سندی به نام ۲۰۳۰ به دنبال حذف آن از کوچه و خیابان ها باشند و جای تاسف آن است که برخی مسئولین دانسته یا ندانسته پا به این سناریو می گذارند و نقش اول آن را اجرا می کنند.

می دانیم واژه مقدس “شهید” را نمی­توان برای تمام اشخاصی که بدون انگیزه الهی و تنها برای دفاع از کشور خود و یا حتی ناخواسته و بی­دلیل کشته شده­ اند، بکار برد  از این رو حذف واژه شهید به این معنا است که انگیزه الهی و دفاع از کشور را به فراموشی بسپاریم تا نسل آینده در هیچ کوی و برزنی از این واژه نه چیزی ببیند و نه بشنود تا از مسیر الهی و دفاع از کشور دور بماند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1527503
ارسال نظر
نظرات