شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 15:25 منتشر شده در مورخ: 1398/07/15 شناسه خبر: 1527949
رئیس ستاد حمل و نقل ستاد اربعین خراسان شمالی اعلام کرد:

همدان، مبدا بازگشت زائران اربعین خراسان شمالی/ استقرار نیروهای حمل و نقل استان از ۲۳ مهرماه در همدان

همدان، مبدا بازگشت زائران اربعین خراسان شمالی/ استقرار نیروهای حمل و نقل استان از ۲۳ مهرماه در همدان
رئیس ستاد حمل و نقل ستاد اربعین خراسان شمالی به ازدحام زائران و ترافیک جاده ای در روزهای برگشت زائران اربعین اشاره کرد و گفت: برای جلوگیری از این ازدحام زائران پیاده روی اربعین حسینی خراسان شمالی از همدان به استان بازخواهند گشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی اصغر بدیعی مقدم، رئیس ستاد حمل و نقل ستاد اربعین خراسان شمالی و مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصر اترک اظهار کرد: با بهره گیری از تجربیات سنوات گذشته، برنامه ریزی ها جهت اعزام زائران با ناوگان عمومی توسط شرکت های حمل و نقل، بین المللی و هماهنگی ها با ستاد عراق و ستاد مرکزی سازمان انجام شده است.

وی ادامه داد: همچنین هماهنگی های لازم برای تامین سوخت مورد نیاز در مناطق منتهی به مرز و داخل خاک عراق برای استفاده وسایل نقلیه خودرویی امدادی در شرایط بحران انجام شده است.

بدیعی مقدم گفت: تعیین کرایه خودروها و نظارت بر عملکرد آژانس های شرکت های حمل و نقل درون شهری و برون شهری در قالب دستورالعمل صادر شده است.

این مقام مسئول اضافه کرد: سهمیه خراسان شمالی برای اعزام خودرویی و ناوگان عمومی به داخل خاک عراق براساس کمیته هماهنگی چهار دستگاه ناوگان عمومی است که به صورت مستقیم به خاک عراق وارد و رفت و برگشت را انجام دهند.

وی خاطر نشان کرد: جهت اعمال محدودیت های ترافیکی کامیون، تریلی ها و جانمایی اکیپ های امدادی و خودرویی و سیار در طول مسیر پایانه های مرزی و مسیرهایی که از استان ها منتهی به مرز می شود انجام شده و تمهیدات لازم در بحث راه ها و راهداری ها صورت گرفته است.

بدیعی مقدم یادآور شد: همچنین طرح زمانبندی حرکت ناوگان های حمل و نقل با هدف جلوگیری از ازدحام زائران و ترافیک جاده ای و تدوین سازوکار اعزام با هماهنگی کمیته اعزام، برنامه ریزی و هماهنگی شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه جابجایی زائران استان های مختلف براساس بعد مسافتی که دارند در سه مرز مهران، شلمچه و چذابه تقسیم بندی شده اند، گفت: خراسان شمالی به دلیل مسیر مستقیمی که به مرز مهران دارد در این مکان جانمایی شده و برگشت از استان همدان برای استان خراسان شمالی مصوب شده است.

بدیعی مقدم افزود: در تامین واگذاری اتوبوس ها برای انتقال اتباع بیگانه ، هماهنگی لازم توسط اداره اتباع بیگانه انجام و مسیر رفت و برگشت آنها مشخص شده است.

وی از اعزام 40 دستگاه کامیون باربری به صورت حمل و نقل رایگان از هشت شهرستان خراسان شمالی خبر داد که اولین کاروان از روز 6 مهر ماه اعزام شده است.

وی گفت: مشخص و تقسیم بندی مسیرهای ورود و خروج به کشور برای استان ها به دلیل جلوگیری از ترافیک و ازدحام شهری و کنترل راه ها برای جلوگیری از خطرات احتمالی است.

وی بیان داشت: تیمی از اداره حمل و نقل استان از تاریخ 23 تا 29 مهرماه در همدان مستقر خواهند بود تا هدایت زائران خراسان شمالی را به راحتی و  بدون چالش انجام شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1527949
ارسال نظر
نظرات