شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 17:45 منتشر شده در مورخ: 1398/07/15 شناسه خبر: 1528004

ترامپ: باید از جنگ‌های مضحک و قبیله‌ای در خاورمیانه خارج شویم!

رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد کشورش دیگر نمی‌خواهد به حضور خود در جنگ‌های «مضحک» و «قبیله‌ای» ادامه دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه طی چند پیام توئیتری اعلام کرد آمریکا قصد ندارد بیش از این در جنگ‌هایی که وی آنها را «قبیله‌ای و مضحک» خواند، حضور داشته باشد.

ترامپ در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر نوشت: «چندین سال پیش قرار بود که آمریکا فقط 30 روز در سوریه حضور [نظامی] داشته باشد. ما آنجا ماندیم و هرروز بیشتر و بیشتر در جنگی بی‌هدف فرو رفتیم. وقتی من کارم را در واشنگتن آغاز کردم، داعش در حال مسلط شدن بر منطقه بود. ما خیلی زود داعش را 100 درصد شکست دادیم. هزاران نفر از پیکارجویان داعش را که اغلب از اروپا بودند،‌ دستگیر کردیم. اما اروپا نمی‌خواست آنها را پس بگیرد و اروپایی‌ها گفتند آمریکا تو آنها را نگه دار! من گفتم نه، ما به شما لطف بزرگی کردیم و اکنون شما از ما می‌خواهید که آنها را با هزینه‌ای گزاف در زندان‌های آمریکا  نگه داریم. آنها را به شما تعلق دارند تا محاکمه‌شان کنید.»

وی افزود: «آنها [اروپایی‌ها] باز قبول نکردند زیرا فکر می‌کردند که آمریکا همیشه در ناتو، در تجارت و در همه‌چیز مانند یک طفل احمق است. کُردها در کنار ما جنگیدند، ولی ما به آنها مقادیر انبوهی پول و تجهیزات دادیم تا این کار را انجام دهند. آنها چندین دهه است که با ترکیه می‌جنگند، اما من این جنگ را برای سه‌ سال متوقف کردم. اکنون دیگر وقت آن است که ما از این جنگ‌های مضحک بی‌پایان که بسیاری از آنها جنگ‌های قبیله‌ای هستند، خارج شویم و سربازانمان را به خانه بازگردانیم.»

رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه اظهار داشت: «ما هرجا که به نفعمان باشد، خواهیم جنگید و تنها برای پیروزی می‌جنگیم. ترکیه، اروپا، سوریه، ایران، عراق، روسیه و کُردها اکنون باید موقعیت را درک کنند و تصمیم بگیرند که باید با پیکارجویان داعش که در همسایگی آنها دستگیر شده‌اند، چه کنند. همه آنها از داعش متنفرند و سال‌هاست که با آن دشمن هستند. ما 7000 مایل [بالغ بر 11 هزار کیلومتر] از منطقه فاصله داریم و اگر داعش به نزدیک ما بیاید، آنها را دوباره در هم خواهیم شکست.»

https://www.dana.ir/1528004
ارسال نظر
نظرات