شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اصفهان
ساعت: 11:07 منتشر شده در مورخ: 1398/07/16 شناسه خبر: 1528121

اذعان پرفسور روس به حلقه اتصال پیاده‌روی اربعین و ظهور

اذعان پرفسور روس به حلقه اتصال پیاده‌روی اربعین و ظهور
یک پرفسور مسیحی از کشور روسیه که با حضور در پیاده‌روی اربعین سال گذشته این راهپیمایی را حرکت آخرالزمانی نامید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام محمدتقی رهبر در گفت‌وگو با صاحب نیوز در خصوص اربعین حسینی، اظهار کرد: سابقه عزادارای اربعین از سال اول بعد از شهادت امام حسین(ع) آغاز شده و مورد توجه و تأکید هم بود؛ هیچ‌کدام از بزرگان و امامان ما مراسم عزاداری اربعین ندارند.

امام‌جمعه موقت اصفهان گفت: توصیه‌ها و تأکیدهای متعددی برای حضور در مراسم اربعین وجود دارد که یکی از ائمه زیارت امام حسین(ع) در اربعین را یکی از نشانه‌های مؤمن اعلام کردند و دلیل آن‌ها ادامه نهضت امام حسین(ع) و مقابله با ظلم و بیدادگری دانستند.

وی افزود: حدود یک هزار و 400 سال از نهضت سیدالشهداء(ع) می‌گذرد، اما باشکوه ترین و باعظمت‌ترین مراسم جهان تا به امروز مراسم پیاده‌روی عظیم اربعین است که نه‌تنها شیعیان و مسلمانان، بلکه غیرمسلمانان هم در این مراسم جهانی حضور پیدا می‌کنند.

حجت‌الاسلام رهبر با توضیح اینکه تا به امروز در هیچ کشور و هیچ زمانی بیش از 20 میلیون انسان برای حضور در یک مکان خاصی حضور نداشتند، بیان کرد: این حرکت می‌تواند یکی از نشانه ظهور باشد، تجلی این حرکت اسلامی قیام علیه ظلم و بیدادگری و اجرای عدالت و آزادی انسان‌ها در قیام امام حسین(ع) و واقعه عاشورا است.

وی اضافه کرد: یک پرفسور مسیحی از کشور روسیه که با حضور در پیاده‌روی اربعین سال گذشته این راهپیمایی را حرکت آخرالزمانی نامید؛ این حرکت مسیری برای رسیدن به وحدت بین فرق اسلامی و حتی ادیان الهی است.

امام‌جمعه موقت اصفهان با بیان اینکه در این حرکت دلیل حضور عشق است و همه می‌آیند، خاطرنشان کرد: این بی‌نظیر است این مراسم عظیم پیاده‌روی بدون دعوت‌نامه و به‌صورت خودجوش برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: حضور میلیونی در راهپیمایی عظیم اربعین، پاسخ به ندای «هل من ناصر ینصرنی» امام حسین(ع) و حرکت آخرالزمانی برای ظهور حضرت مهدی(عج) است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1528121
ارسال نظر
نظرات