شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 14:15 منتشر شده در مورخ: 1398/07/16 شناسه خبر: 1528183
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان همدان:
همایش زنان روستایی در همدان برگزار می شود
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان همدان از برگزاری همایش زنان روستایی در روز ۲۳ مهرماه در همدان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسین فضلی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان همدان امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر همدان؛  گفت: ۱۵ اکتبر مصادف با ۲۳ مهرماه روز جهانی زنان روستایی است.

وی افزود: در این روز یک همایش یک روزه با همکاری جهاد کشاورزی شهرستان همدان به نام همایش روز جهانی زنان روستایی برگزار می شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان همدان خاطرنشان کرد: شهرستان همدان در حال حاضر ۱۶ هزار بهره بردار دارد که ۶ هزار نفر از آنان زنان هستند.

فضلی با اشاره به اینکه ۴۰ درصد از فعالیت های بخش کشاورزی را زنان روستایی انجام می دهند خاطرنشان کرد: این زنان علاوه بر خانه داری آشپزی همسرداری بچه داری بهداشت خانواده به عنوان نیروی فعال در کنار مردان در بخش کشاورزی فعال هستند.

وی اضافه کرد: در روز جهانی زنان روستایی علاوه بر تقدیر از این زنان یک دوره کلاس آموزشی و دانش فنی همچون طبخ ماهی، اهمیت تغذیه فرزندان و اعضای خانواده برای ۸۰ نفر از این زنان با هدف ارتقای دانش فنی این زنان برگزار می شود.

فضلی در خصوص فعالیت صندوق خرد زنان روستایی نیز بیان کرد: در حال حاضر ۸ صندوق خرد زنان با ۲۳۰ عضو در همدان فعال است که تسهیلات این صندوق از ۱۵ میلیون شروع شده و در تلاشیم این تسهیلات را به ۵۰ میلیون برسانیم.
انتهای پیام/

https://dana.ir/1528183
ارسال نظر
نظرات