شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 12:53 منتشر شده در مورخ: 1398/07/16 شناسه خبر: 1528208

بگو مگوی "پزشکیان"بر سر خاموش کردن میکروفون

نماینده مردم قائم‌شهر در مجلس خطاب به مسعود پزشکیان گفت: شما خلاف آئین‌نامه داخلی مجلس رفتار کرده و حق نماینده را حذف و میکروفونش را خاموش کردید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه 16 مهر) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی جزئیات لایحه مالیات بر ارزش افزوده سید علی ادیانی نماینده قائمشهر در حال ارائه تذکر و اخطاری درباره ماده مربوط به آئین دادرسی مالیاتی بود که مسعود پزشکیان این تذکر و اخطار را وارد ندانست و میکروفن او را قطع کرد.پس از آن ادیانی در مقابل جایگاه هیئت رئیسه حضور پیدا کرد و با صدای بلند نسبت به برخورد مسعود پزشکیان رئیس جلسه اعتراض کرد.

ادیانی بر اعلام تذکر و اعتراض خود ادامه داد، اما پزشکیان که ریاست جلسه را برعهده داشت به وی گفت، برو و بنشین سر جایت و حرف نزن. این در حالی است که ادیانی خطاب به پزشکیان اعلام کرد که تذکر من وارد است و شما چرا میکروفون مرا قطع می‌کنید؟
 
پزشکیان خطاب به ادیانی اعلام کرد که شما مثلا نماینده مجلس هستید و نباید این کارها را بکنید.
 
در این حین اعتراضات ادیانی بالا گرفته و دیگر نمایندگان هم در اعتراض به پزشکیان گفتند که چرا میکروفون ادیانی را قطع کرده‌اید و برخی نمایندگان به دنبال آرامش ادیانی بوده و تلاش می‌کردند او را به صندلی‌اش بازگردانند. 
 
در ادامه اعتراضات ادیانی به پزشکیان که ریاست جلسه را بر عهده داشت، اعلام کرد مگر آن بالا (هیئت رئیسه) قهوه‌خانه است که اینگونه با نماینده برخورد می‌کنید؟
 
نایب رئیس مجلس در پاسخ به اعتراض ادیانی نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار ،گفت: هیچگاه میکروفون هیچکدام از نمایندگان را قطع نکرده ام، بنا به نظر من اشکال آیین نامه مطرح شده در تذکر شما وارد نبود.
 
 پس از چند دقیقه و در جریان بررسی ماده 27 لایحه مالیات بر ارزش افزوده باردیگر نام ادیانی به عنوان موافق یک پیشنهاد اعلام شد که این نماینده هنگام باز شدن میکروفونش خطاب به مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس گفت: شما نخواستید و خدا خواست تا اسم ادیانی به عنوان موافق انتخاب شود تا بتواند از تریبونی که در اختیار ملت است، صحبت کند. لذا به احترام مجلس حق شهروندی کل مردم ایران و حق نمایندگی در اعتراض به رفتار خلاف آیین نامه ای رئیس جلسه صحبت نمی‌کنم.
 
وی ادامه داد: به عنوان اعتراض نسبت به رفتار رئیس جلسه که برخلاف آیین نامه حق نماینده را تقطیع کرده صحبت نمی‌کنم.
 
مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس در پاسخ به این اعتراض گفت: هیچگاه میکروفون هیچکدام از نمایندگان را قطع نکرده ام، مباحثی که مطرح می کنید صحیح نیست و تهمت است. بنا به نظر من اشکال آیین نامه ای مطرح شده در تذکر شما وارد نبود.
 
بر این اساس ادیانی به نشانه اعتراض از اینکه میکروفن وی را پزشکیان قطع کرده است، اقدام به ترک جلسه علنی کرد اما مطهری در بین صندلی‌های مجلس از وی خواست تا در مجلس بماند اما ادیانی مقاومت کرده و نهایتا جلسه علنی مجلس را به نشانه اعتراض ترک کرد.
 
منبع: تسنیم
https://www.dana.ir/1528208
ارسال نظر
نظرات