شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 16:25 منتشر شده در مورخ: 1398/07/16 شناسه خبر: 1528287
امیر دریادار خانزادی، فرمانده نیروی دریایی ارتش، برای شرکت در نشست فرماندهان نیروی دریایی کشورهای حوزه خزر، وارد مسکو شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ امیر دریادار "خانزادی" فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در چهارمین نشست فرماندهان نیروی دریایی کشورهای حوزه خزر، که در سنت پترزبورگ روسیه برگزار می شود، امروز وارد مسکو شد.

امیر دریادار خانزادی در بدو ورود به مسکو گفت: موافقتنامه همکاری نظامی کشورهای حوزه خزر در جریان نشست فرماندهان نیروی دریایی این ۵ کشور امضا خواهد شد.دریادار "خانزادی" درباره محورهای مهم این موافقتنامه افزود: همکاری های امنیتی ، آموزشی، فنی و موضوع امداد و نجات دریایی از مهم‌ترین بندهای این موافقتنامه است.
 
فرمانده نیروی دریایی ارتش همچنین به برگزاری رزمایش مشترک دریایی ایران و روسیه در آینده ای نزدیک اشاره و تصریح کرد: وقتی دو یا چند کشور رزمایش نظامی برگزار می کنند، به آن معناست که سطح وسیعی از توافق و همکاری بین این کشورها ایجاد شده است.
 
وی بالابردن آمادگی رزمی و دستیابی به امنیت جمعی در مناطقی مشخص را هدف برگزاری این رزمایش عنوان کرد و گفت: هماهنگی و توافق برای برگزاری رزمایش دریایی ایران و روسیه از قبل انجام شده و امیدواریم تا پایان سال این رزمایش در منطقه اقیانوس هند انجام شود.
منبع: خبرگزاری صدا و سیما
https://dana.ir/1528287
ارسال نظر
نظرات