شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 14:34 منتشر شده در مورخ: 1398/07/17 شناسه خبر: 1528512
نویسنده و کارگردان البرزی مطرح کرد:
اجرای نمایش "یک حبه قند" با موضوع اعتیاد در نظرآباد/ سایه سنگین عدم زیرساخت‌های مناسب بر سر هنرمندان تئاتر/ بی‌مهری متولیان فرهنگی، استعدادهای البرز را فراری داد
اسماعیل آقا محمدی با اشاره به اینکه نمایش یک حبه قند با معرفی ماده مخدری به نام ال اس دی آغاز می شود، گفت: عدم حمایت متولیان فرهنگی ضربه های سنگینی به بدنه تئاتر در نظرآباد وارد کرده است و نتیجه آن کوچ هنرمندان به سمت تهران و شهرهای بزرگ با هدف بهتر دیده شدن و شکوفا شدن خواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از "تیتریک نمایش «یه حبه قند» به نویسندگی و کارگردانی اسماعیل آقا محمدی و ناهید حق شناس از 14 تا 16 مهر ماه هر شب ساعت 18 در فرهنگسرای هنر نظرآباد روی صحنه می رود.

اسماعیل آقا محمدی درباره این نمایش در گفتگو به خبرنگار "تیتریک" گفت: یک حبه قند با معرفی ماده مخدری به نام ال اس دی آغاز می شود و پس از دادن اطلاعاتی درباره این ماده وارد فضای ذهنی دختری می شویم که سودای تجربه آن را پس از مصرف گل در سر می پروراند.

وی ادامه داد: او قصد دارد با سفر به دوران کودکی، گذشته تلخی را که 15 سال از آن می گذرد پاک و آرامش را دوباره به زندگی بازگرداند، غافل از اینکه حتی دوست او که فروشنده مواد است هم نمی تواند ذهن آشفته او را کنترل کند و اوهام آنقدر بر او چیره می شود که در نهایت دیدن خواهر کوچکش که همیشه خود را مسئول کشتن او می دانسته و از سوی پدر و مادر نیز طرد شده بر شدت بهم ریختگی اش می افزاید و آنقدر بد گمان می شود که مرز بین واقعیت و توهم را نمی فهمد.

هنرمند البرزی به هدف اجرای نمایش اشاره کرد و افزود: بی شک یکی از رسالت های هنر، جدایی از سرگرمی و زیبایی شناسی، آموزش و آگاهی است، هنر تئاتر نیز از این مهم مسثتثنی نیست و آموزش و آگاهی از دغدغه های اصلی آن محسوب می شود.

آقا محمدی تصریح کرد: با توجه به شیوع مصرف مواد مخدر در بین جوانان و به ویژه نوجوانان و عدم آگاهی از عوارض جبران ناپذیر برخی مواد، تنها به خاطر تجربه و هیجان آن، بر عهده ی مسئولین آموزش و پرورش و به خصوص هنرمندان است که در فضایی غیر مستقیم علاوه بر سرگرمی به بیان اطلاعات و آگاه کردن خانواده ها از وجود چنین خطراتی در اطراف بپردازند و باشد که این آگاهی به نجات حتی یک نفر بیانجامد.

وی مهمترین دغدغه هنرمندان نظرآباد را نداشتن حمایت مالی و معنوی دانست و گفت: هنر نمایش در نظرآباد غریبانه و مظلومانه در جریان است و عدم حمایت ضربه های سنگینی به بدنه این هنر در این شهرستان استان وارد کرده است که نتیجه آن رفتن هنرمندان نظرآباد به سمت تهران و شهرهای بزرگ با هدف بهتر دیده شدن و شکوفا شدن است.

این هنرمند در ادامه بادآور شد: دیگر مشکل هنر نمایش در شهرستان نظرآباد"نداشتن امکانات زیرساختی مناسب برای هنر نمایش است، همچنین نبود سالن اجرایی در مرکز شهر ضربه بزرگی به هنرمندان شهرستان در زمینه مردمی کردن هنر نمایش وارد کرده است و برای شهرستان نظرآباد با جمعیت بیش از 200 هزار نفر فقط یک فرهنگسرا و فقط یک سالن اجرا وجود دارد که مکان آن خارج از مرکز شهر است.

وی در خاتمه خاطر نشان کرد: از مریم مقدم رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نظرآباد و جواد رنجبرزاده مسئول انجمن هنرهای نمایشی شهرستان و مهدی فتحی رییس بسیج هنرمندان شهرستان تشکر می کنم.

در ادامه تصاویر مربوط به این نمایش را مشاهده می کنید:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
https://dana.ir/1528512
ارسال نظر
نظرات