شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 14:38 منتشر شده در مورخ: 1398/07/17 شناسه خبر: 1528517
کارشناس مسائل سیاسی:
ناآرامی‌های عراق، توطئه آمریکا و عربستان برای مخالفت با اصل اربعین بود/ اغتشاشِ بغداد، فتنه 96 دیگری که در نطفه خفه شد/ سوءاستفاده از مردم مطالبه آنها را به انزوا برد
حجت الاسلام علی رسولی گفت: اغتشاشات عراق کاملا مشابه دی ماه 96 در ایران بود زیرا عده ای افراد رها و بی لیدر درصدد سوءاستفاده از خواسته عمومی مردم در شهرهای شیعه نشین بودند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ کارشناس مسائل سیاسی درباره اغتشاشات اخیر عراق که در راستای انحراف اجتماع جهانی اربعین انجام شد، به خبرنگار تیتریک، گفت: این اتفاقات مشابه فتنه 88 در ایران بود زیرا در حالی که مردم تقاضاهایی به حق در راستای فساد مالی برخی مسئولین در شهر بغداد، بیکاری و فقدان اشتغال داشتند، شعارها به مسیر دیگری هدایت شد. 

حجت الاسلام علی رسولی با اشاره به اینکه به نظر می رسد اقدام مذکور، حرکتی حساب شده بود اما همانند توطئه های گذشته ناشیانه و با عجله آغاز و در نطفه خفه شد، افزود: اگر رسانه ها همچنان این موضوع را دنبال می کنند اما اصل توطئه شکست خورده و جمع شده است. 
 
وی اظهار داشت: اغتشاشات عراق کاملا مشابه دی ماه 96 در ایران بود زیرا عده ای افراد رها و بی لیدر درصدد سوءاستفاده از خواسته عمومی مردم در شهرهای شیعه نشین بودند، در حالی که اگر این اقدام در شهرهای سنی نشین شکل می گرفت شاید جواب می داد. 
 
حجت الاسلام رسولی با اشاره به  شیطنت ها و بهره برداری NBC و CNN و BBC، رسانه های غربی و العربیه عربستان از اتفاقات عراق، تصریح کرد:  شیطان هایی که به دنبال نفاق در عراق بودند مخالفت با اصل اربعین را در نظر داشتند در نتیجه از مطالبات مردم سوء استفاده کردند.  
 
وی اربعین را اقدامی دیرینه و سنتی در عراق دانست و گفت:  جهانی شدن اربعین توسط ایران ضربه ای جدی به دشمن خواهد بود و استکبار تحمل پذیرش این مسئله را ندارد که سنت دیرینه عراق به وسیله ایرانی ها به همایشی سیاسی و مبحث کلان استراتژیک مبدل شده است. 
 
حجت الاسلام رسولی افزود: عربستان و آمریکا اربعین را مسئله ای سیاسی و استراتژیک می دانند که توسط ایرانی ها محتوا داده شد، آن را هدفمند کرده و در سیاست های جهانی و منطقه ای تعیین کننده شده است، در نتیجه این مسئله را بر نمی تابند و برای برخورد با آن مسیر تقاضاهای مشروع را تغییر دادند. 
 
کارشناس مسائل سیاسی در خاتمه طرح تقاضاهای مشروع توسط مردم همزمان با اربعین را توطئه ای دیگر دانست و اظهار داشت: مردم مجال برای بیان دغدغه های خود داشتند در حالی که طرح مشکلات در این برهه اقدام ناشیانه ای بود و انحراف آن نیز خواسته های به حق مردم را گم کرد و مشکلات نیز حل نشد.  
 
انتهای پیام/
https://dana.ir/1528517
ارسال نظر
نظرات