شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 15:04 منتشر شده در مورخ: 1398/07/17 شناسه خبر: 1528534
در مراسم افتتاح قرارگاه رسانه ای اربعین در مرز خسروی مطرح شد:

بایکوت و تحریف اربعین یک ننگ تاریخی بر تارک رسانه‌های استکباری است/ تردد ۱۰ هزار زائر حسینی از مرز خسروی

بایکوت و تحریف اربعین یک ننگ تاریخی بر تارک رسانه‌های استکباری است/ تردد ۱۰ هزار زائر حسینی از مرز خسروی
قائم مقام سازمان صداوسیما گفت: بایکوت و تحریف اربعین یک ننگ تاریخی بر تارک رسانه‌های استکباری است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرصادنیوز  حجت الاسلام رمضانعلی موسوی مقدم ظهر امروز چهارشنبه در مراسم افتتاح قرارگاه رسانه ای اربعین در مرز خسروی اظهار داشت: یکی از مهمترین کارها در اربعین انجام کار رسانه ای و انعکاس این مراسم باشکوه در سطح ملی و بین المللی است.

بایکوت و تحریف اربعین یک ننگ تاریخی بر تارک رسانه‌های استکباری است

قائم مقام سازمان صداوسیما افزود: در طول تاریخ و در گذشته چنین مراسم باشکوهی نداشتیم و در حال حاضر در سراسر دنیا مشابه این مراسم وجود ندارد.

وی با بیان اینکه تمام قدرت های دنیا نمی توانند جمعیتی با عظمت اربعین را گرد هم آورند، بیان داشت: در قرن ۲۱ که عصر رسانه ای است تمام رسانه های استکباری با سیاست های خبیثانه خود سیاست بایکوت و یا تحریف و دروغگویی را برای اربعین در پیش گرفته اند.

این مسئول ادامه داد: این یک ننگ تاریخی بر تارک رسانه های استکباری است که کوچکترین اتفاقات دنیا را پوشش می دهند و مسائل کوچک را با ید بیضای رسانه ای خود ضریب می دهند اما این واقعه بزرگ را نادیده می گیرند.

حجت الاسلام موسوی مقدم عنوان کرد: رسانه مسئولیت سنگینی بر عهده دارد که باید حق مطلب را ادا کند و آنچه که در بحث اربعین رخ می دهد را در معرض دیدن و شنیدن مخاطبان قرار دهد.

وی خاطر نشان کرد: بخشی از کارهای مربوط به رسانه مربوط به قبل از اربعین و بخش دیگری مربوط به بعد از اربعین است که ما با تمام تجهیزات هنوز ۲۵ درصد عظمت اربعین را نشان داده ایم.

قائم مقام سازمان صداوسیما بیان داشت: ماهیت اربعین تمدن ساز و هویت ساز و از عقبه ی تاریخی برخوردار است .

این مسئول گفت: ۳۰۰ خبرنگار برای پوشش مراسم اربعین به کشور عراق می روند و ۶۰ اس ان جی در مناطق مختلف مستقر هستند و از ۳۰ کشور به ویژه کشورهای اسلامی به این مراسم می روند.هوشنگ بازوند امروز چهارشنبه در مراسم افتتاح قرارگاه رسانه ای اربعین در مرز خسروی ضمن تقدیر از دست اندرکاران در این زمینه، گفت: تردد زائران از مرز خسروی عملا از روز گذشته شروع شده و بیش از ۷۰۰۰ نفر طی روز گذشته از این مرز عبور کردند.

تردد ۱۰ هزار زائر حسینی از مرز خسروی

استاندار کرمانشاه در مراسم افتتاح قرارگاه رسانه ای اربعین در مرز خسروی , میزان تردد صورت گرفته تا به این لحظه را نیز بیش از ۱۰ هزار نفر اعلام کرد.

وی با اشاره به وقفه صورت گرفته در تردد زائران طی روزهای گذشته گفت: هیچ گاه مرز خسروی بسته نشده بود و تنها به دلیل مسائلی که طی چند روز مذکور در عراق بود ما خودمان ترجیح دادیم که زائران را از طریق این مرز به عتبات عالیات نفرستیم.

بازوند گفت: مرز خسروی تنها مرزی است که باید برای رسیدن به کربلا از بغداد بگذرد و به دلیل حوادث بغداد چند روزی بسته ماند.

این مسئول ادامه داد: علی رغم این موضوع ما یک مسیر جایگزین نیز تعیین کرده بودیم که اگر این وقفه طول بکشد زائران بتوانند از مسیر جایگزین راهی کربلا شوند.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون این موضوع کاملا حل شده و از نظر امنیتی هم هیچ مسئله و مشکل خاصی وجود ندارد و زائران به خوبی از این مسیر تردد می کنند.

استاندار کرمانشاه با اشاره به زیر ساخت های ایجاد شده در این زمینه، ادامه داد:  هم اکنون برای بیش از ۵۰ هزار خودرو پارکینگ ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه موکب ها در قصرشیرین و مسیر خسروی راه‌اندازی شده و خدمت رسانی می کنند، گفت: البته نیاز است که آنسوی مرز مقداری موکب ها را تقویت کنیم.

استاندار کرمانشاه تاکید و خاطرنشان کرد: موکب سپاه با تغذیه روزانه ۲ هزار نفر و اسکان ۵ هزار نفر در روز خدمات قابل تقدیری ارائه می دهد.

برپایی ۱۳۷ پایگاه هلال احمر در مسیر تردد زوار در ۳ استان مرزی

 علی اصغر پیوندی امروز چهارشنبه در مراسم افتتاح قرارگاه رسانه ای اربعین در مرز خسروی اظهار داشت: : بر اساس آنچه وظایف جمعیت هلال احمر بوده برنامه‌ریزی‌های مفصلی از قبل انجام شده است.

وی افزود: از دوازدهم مهرماه تا اول آبان نیروهای جمعیت هلال احمر مشغول ارائه خدمات به زوار هستند.

رئیس جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: ۱۳۷ پایگاه در سه استان مرزی ایلام، کرمانشاه و خوزستان به منظور ارائه خدمات به زوار اربعین برپا شده است.

پیوندی گفت: همچنین نیروهای هلال احمر از مناطق دور دست کشور به نقاط مرزی اعزام شده اند تا تردد زوار بدون هیچگونه مشکلی انجام شود.

این مسئول افزود: چهار فروند هلیکوپتر در مناطق چهارگانه و ۲۰۰ لجستیک آمبولانس و ترابری و مخابرات به همراه نیروهای نجاتگر و امدادگر مشغول ارائه خدمات به زوار هستند.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1528534
ارسال نظر
نظرات