شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان هرمزگان
ساعت: 09:47 منتشر شده در مورخ: 1398/07/18 شناسه خبر: 1528650
مسئول عتبات عالیات بندر خمیر:
اربعین، ایده‌ای در راستای جهانی کردن ارزش‌هاست
مسئول عتبات عالیات شهرستان بندر خمیر گفت: اربعین یک ایده و راهکار در راستای جهانی کردن ارزش ها ، نام و روش امام حسین(ع) است، اربعین بهترین شیوه، مسیر و منطق برای جهانی کردن سرور آزادگان می باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد باقر لشتغانی پور، مسئول عتبات عالیات شهرستان بندر خمیر در گفتگو با خبرنگار هرمز  اظهار کرد: مراسم معنوی اربعین حسینی به عنوان نماد وحدت و یکدلی مسلمان شمرده می شود و سال به سال با حضور معنوی و پرشور عزاداران امام حسین(ع) به بزرگترین مانور وحدت مسلمانان تبدیل شده و هرساله میلیون ها زائر از سراسر جهان به ساحت مقدس سرور و سالار شهیدان اباعبدالله عرض ارادت می کنند.

مسئول عتبات عالیات شهرستان بندر خمیر افزود: اربعین یک ایده و راهکار در راستای جهانی کردن ارزش ها ، نام و روش امام حسین است، اربعین بهترین شیوه، مسیر و منطق برای جهانی کردن سرور آزادگان است، مساعدت و همکاری در عرصه اربعین سعادت است که خداوند نصیب مردم مومن و ولایی شهرستان بندرخمیر و موکب شهدای گمنام نموده است.

لشتغانی پور خاطر نشان کرد: امام حسین(ع) متعلق به قشر و مذهب خاصی نیست بلکه متعلق به تمام جهان بشریت است.

وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری گفت: مقام معظم رهبری در منویات خود در شور و شوق راهپیمایی عظیم اربعین می فرمایند که به دیده حسرت به گام های میلیون ها زائر می نگریم و اگر جانفشانی شهدا نبود اکنون حرکت این کاروان عظیم به سمت کربلای مقدس ممکن نبود.

مسئول عتبات عالیات شهرستان بندر خمیر اذعان کرد: امسال شتاب حرکت مردم برای سفر به عتبات عالیات بیش از انتظار بوده و حضور زائران در موکب شهدای گمنام به نسبت سال های گذشته افزایشی تا سه برابر داشته است.

لشتغانی پور در ادامه عنوان کرد: موکب شهدای گمنام فعالیت خود را از 12 مهرماه در قالب اسکان و تغذیه و توزیع بسته های فرهنگی شروع کرده و در وعده های صبحانه، ناهار، شام و میان وعده از زائرین اربعین حسینی پذیرایی می نماید و تا اول آبان و به مدت 20 روز به زائرین اربعین خدمات رسانی خواهد کرد.

وی خاطر نشان کرد: موکب شهدای گمنام مردمی بوده و قطعا کمک های مردمی به موکب برای خدمات دهی بهتر به زائرین می باشد ، موکب شهدای گمنام بندرخمیر اولین موکب در مسیر زائرین اربعین استان های هرمزگان، کرمان، زاهدان و حتی کشورهای افغانستان و پاکستان می باشد.

مسئول عتبات و عالیات بندر خمیر با بیان اینکه امسال حضور زائران بیشتری را در موکب شهدای گمنام داریم اذعان کرد: خادمین خواهر و برادر به طور عاشقانه و با جان و دل از زائرین آقا اباعبدالله پذیرایی می کنند.

لشتغانی پور یاد آور شد: امسال شرایطی را فراهم نموده ایم تا خادمینی که از فرصت خدمت در موکب های کربلا جا ماندند، بیایند و در موکب شهدای گمنام به زائران خدمات رسانی کنند، ما امسال از شهرستان های بندرعباس، قشم و ابوموسی نیز خادم داریم.

وی در ادامه گفت: کار بسیار خوبی که امسال برای موکب انجام شد،حذف ظروف یکبار مصرف که با این حرکت از اسراف غذا جلوگیری می شود و هم در بحث هزینه و سلامت محیط زیست کمک خواهیم کرد.

مسئول عتبات و عالیات بندر خمیر با اشاره به فعالیت ها و امکانات موکب اظهار کرد: بسته های فرهنگی تهیه شده که در اختیار زائرین قرار می گیرد و نماز جماعت در هر سه وعده برگزار می شود، امکاناتی همچون اسکان،سرویس بهداشتی و دوش حمام و .... برای رفاه حال زائرین در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/

https://dana.ir/1528650
ارسال نظر
نظرات