شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 17:32 منتشر شده در مورخ: 1398/07/19 شناسه خبر: 1528697
مدیر کل زندان‌های خراسان‌جنوبی:
8 زندانی با اجرای طرح پابند الکترونیکی آزاد شدند/ پرورش 900 حافظ قرآن بااجرای طرح مشوق‌های قرآنی در زندان
مدیر کل زندان‌های خراسان‌جنوبی گفت: 8 نفر از زندانیان استان از طریق اجرای طرح پابند الکترونیکی از زندان‌های استان آزاد شدند و تحت مراقبت الکترونیکی هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی هاشمی مدیر کل زندان‌های خراسان‌جنوبی در گفت‌و گو با خاورستان، اظهار کرد: مراقبت الکترونیکی با اجرای طرح پابند الکترونیکی یکی از مهمترین راهکارهای کاهش هدفمند جمعیت کیفری است که باید توسعه یابد .

 
وی افزود : هم‌اکنون 8 نفر از زندانیان استان از طریق اجرای طرح پابند الکترونیکی از زندان‌های استان آزاد شدند و تحت مراقبت الکترونیکی هستند.
 
مدیرکل زندان‌های خراسان‌جنوبی گفت: 7 نفر از این عده در نیمه نخست امسال و یک نفر پارسال آزاد شدند.
 
هاشمی با بیان اینکه زندانیان جرائم سبکی که حداکثر مجازات قانونی جرمشان 5 سال است می‌توانند از این طرح استفاده کنند، افزود: این افراد با داشتن پابند الکترونیکی در محدوده تعیین شده حق تردد دارند.
 
مدیر کل زندان‌های خراسان‌جنوبی با اشاره به اهمیت کاهش هدفمند جمعیت کیفری در زندان‌های استان گفت : یکی از راه‌های کاهش هدفمند جمعیت کیفری برگزاری مستمر شورای طبقه بندی در زندان‌هاست که نقش بسیار مهمی در این زمینه دارد .
 
هاشمی عنوان کرد: استفاده هدفمند از ظرفیت‌های قانونی از جمله امتیازاتی از قبیل مرخصی ، زندان باز ، عفو موردی ، عفو مشروط ، تعلیق مجازات از دیگر راهکارهای کاهش هدفمند جمعیت کیفری است و این امتیازات نقش بسیار مهمی در زمینه اصلاح و تربیت زندانیان دارد و می‌تواند زمینه‌ساز بازگشت سعادتمندانه زندانیان به جامعه باشد .
 
وی با اشاره به اهمیت حضور قضات در زندان‌ها و دیدارهای چهره به چهره با زندانیان گفت: حضور مستمر قضات دستگاه قضائی در زندان‌ها باعث می‌شود مشکلات زندانیان را به صورت حضوری بررسی کنند و این خود تاثیر بسیار زیادی در کاهش اطاله دادرسی دارد .
 
مدیر کل زندان‌های خراسان‌جنوبی به طرح مشوق‌های قرآنی که برای اولین بار در زندان‌های خراسان جنوبی اجرایی شد اشاره کردو افزود: اجرای این طرح باعث شد زندانیان استان برنامه‌های قرآنی را با انگیزه بیشتری دنبال کنند و حافظین قرآن از 40 نفر به بیش از 900 نفر برسد که تحولی بزرگ در زمینه قرآن آموزی در زندان‌های استان ایجاد کرده است.
 
انتهای پیام/
http://dana.ir/1528697
ارسال نظر
نظرات