شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان ایلام
ساعت: 13:02 منتشر شده در مورخ: 1398/07/19 شناسه خبر: 1528860
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری استان ایلام:
تردد 290 هزار زائر اربعین از مرز مهران
معاون حمل و نقل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ایلام گفت: در شبانه روز گذشته 290 هزار زائر اربعین از مرز مهران تردد کرده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از ایلام بیدار، "محمد حسنی"، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام گفت:  در شبانه روز گذشته 290 هزار زائر اربعین از مرز مهران تردد  کرده اند.

 

وی اظهار کرد: از این میزان تردد زائران 287 هزار و 25 زائر ایرانی و مابقی مربوط به زائران خارجی است که از طریق مرز مهران ورود و خروج داشته اند.

 

معاون حمل و نقل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ایلام، بیشترین میزان تردد زائران را در این مدت (شبانه روز گذشته) مربوط به خروج زائران با 241 هزار و 900 نفر بیان کرد و افزود: هر لحظه به کنگره بزرگ اربعین حسینی نزدیکتر می شویم بر تعداد زائران در مرز مهران افزوده می شود.

 

حسنی، پرترددترین محورهای استان ایلام را در این مدت (ابتدای ماه محرم تاکنون) محور ایلام - صالح آباد - مهران عنوان کرد و گفت: این میزان تردد به نسبت مدت مشابه سال گذشته افزایش قابل ملاحظه ای را نشان می دهد.

 

معاون حمل و نقل راهداری استان ایلام از اختصاص یک هزار و 900 اتوبوس برای انتقال زائران در مرز مهران خبر داد و یادآور شد: با توجه به افزایش میلیونی زائران نسبت به سال گذشته و ظرفیت محدود اتوبوس، سه پس کرانه برای مهران از جمله پس کرانه های اندیمشک، همدان و کرمانشاه تعریف شده است.

 

وی تاکید کرد: مسافران بصورت چرخشی بین مهران و این شهرها انتقال پیدا می کنند و از آنجا به شهرهای خود منتقل می شوند که برای حالت پیک نیز یک هزار و 900 اتوبوس برای چرخش انتقال زائران در نظر گرفته شده است.

 

حسنی یادآوری کرد: در حال حاضر ناوگان اتوبوسی برای جابجائی مسافران درپایانه برکت مستقر هستند،اتوبوس به اندازی کافی برای برگشت زائران وجود دارد و مشکل خاصی برای جابجائی زائران وجود ندارد.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1528860
ارسال نظر
نظرات