شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 14:31 منتشر شده در مورخ: 1398/07/19 شناسه خبر: 1528866
در خطبه های نماز جمعه سیستان و بلوچستان عنوان شد؛

هوشیاری مرجعیت و بیداری مردم عراق فتنه آمریکایی_سعودی را خنثی کرد/ شورای نگهبان باید در انتخابات و مجلس حضور داشته باشند

هوشیاری مرجعیت و بیداری مردم عراق فتنه آمریکایی_سعودی را خنثی کرد/ شورای نگهبان باید در انتخابات و مجلس حضور داشته باشند
جمعی از ائمه جمعه در سیستان و بلوچستان با بیان اینکه فتنه عراق نقشه ای آمریکایی_سعودی بود که همچون همیشه با هوشیاری مرجعیت و بیداری مردم خنثی شد بر لزوم حضور شورای نگهبان در انتخابات و مجلس تاکید کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصرهامون، حجت الاسلام والمسلمین راهداری، امام جمعه موقت زاهدان در خطبه های این هفته نماز جمعه این شهر ضمن دعوت مسلمانان به تقوای الهی و تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین(ع)، با بیان اینکه هر انسان برخوردار از دو جنبه حقیقی وحقوقی است و پیامبر مکرم اسلام نیز از این قاعده مستثنا نیست، گفت: قرآن کریم خطاب به ایشان می فرماید تو برای حبس شدن در حجاز برگزیده نشدی، بلکه رسالت تو رسالت جهانی است و تو برای عالم مایه آسایش و عزتی.

وی با اشاره به اینکه مکتب قرآن فقط برای اسلام نیست و متعلق به همه بشریت است، تصریح کرد: پیام قرآن فراگیر و جهان شمول است و هر انسان با هر عقیده و مذهبی می تواند برای سعادت دنیا و آخرت خود از آن بهره ببرد.

راهداری اذعان داشت: پیامبر فرمودند حسین منی و انا من حسینی؛ تبیین و تفسیر این نکته در حد عشق به نوه نگاهی سطحی است، در واقع این سخن پیامبر سخنی جهان شمول و فراگیر است و ان این است که در نیا هیچ جاده ای به سمت سعادت جز مسیر عاشورا و دلدادگی به حسین(ع) نیست.خون امام حسین جهان را از جهل نجات داد و خط امام حسین ظالم و مظلوم را نجات می دهد.

وی در ادامه با اشاره به فتنه ای که اخیرا درکشور عراق در آستانه اربعین طراحی شد، اظهار کرد: ریشه این فتنه گری از آنجایی ناشی می شود که در سال ۲۰۰۳ به بهانه سلاح کشتار جمعی امریکا وارد عراق شد.

وی هدف ایالات متحده از ورود به عراق را تسلط بر ایران دانست و گفت: سال‌ ۲۰۰۶ سیاست امریکا در رابطه با عراق عوض شد و آن این بود که شیعیان نباید در حکومت این کشور نقش داشته باشند.

امام جمعه موقت زاهدان خاطرنشان کرد: شیطان بزرگ تحقق این هدف را از طریق بازشناسی و به کارگری عناصر حزب بعص و فرزندان حزب بعص، ارتباط گیری با تحصیل کنندگان عراقی در اروپا کانادا و امریکا که در جریان آن ۶ هزار دانشجوی عراقی را سرشماری کردند و با آنها جلسات تدارک دیدندو راه اندازه سمن ها با گرایش های حزبی با حضور افراد کم سن و سال بود در درون و بیرون این کشور دنبال کرد.

وی افزود: مهم ترین هدف آمریکا از این اقدامات برجسته سازی ملی گرایی عراقی _عربی، مقابله با شیعه و مرجعیت شیعه و برجسته سازی دخالت ایران در عراق بود وبرای تحقق این اهداف دشمنان ایران دلارهای انبوهی خرج کردند تا بتوانند نسل سوم عراق را نسلی لاییک، سکولار و ناراضی بار بیاورند.

وی ادامه داد: تمکین نکردن مقامات عراقی از منع رابطه ایران، حمایت از ایران در دوران تحریم، تقویت تجارت با روسیه و چین، ایفای نقش دیپلماتیک در مناسبات بین المللی،نقش آفرینی در تحولات یمن و محور مقاومت، تسریع در بازگشایی گذرگاه مقاومت، تصویه دولت عراق از حضور بعصیان در بدنه دولت همه ‌و همه باعث خشم و دلسردی آمریکا، اسرائیل و آل سعود شده بود، چرا که با توجه به هزینه های گزافی که شده بود، نتیجه ای معکوس را می دیدند.

وی بیان کرد: این کشورها وقتی بیداری عراق را دیدند سعی کردند تا با آشوب مساله را آنطور که می خواهند مدیریت کنند که با آگاهی و بیداری مردم و مرجعیت شیعه دشمن چنان تو دهنی خورد که فکرش را هم نمی کرد و ان شاالله به همین زودی ها باید شاهد کلام امام باشیم که گفت راه قدس از کربلا می گذرد.

اوکراین گیت؛ تکرار تاریخ و سندی دیگر بر عدم کفایت و صلاحیت ترامپ
امام جمعه موقت زاهدان با اشاره به رسوایی واتر گیت که در جریان آن یکی از رئیس جمهورهای آمریکا دست به شنود حزب مخالف زده بود و این عمل او منجر به استیضاح و برکناری اش شد، گفت: اکراین گیت، مدل تازه ای از این اقدام به دست ترامپ است، او تلاش داشت با استفاده از موقعیت ریاست جمهوری برای و سو استفاده از مقام دست به تخریب حریف انتخاباتی اش بزند که رسوا شد و امروز خود را در آستانه استیضاح و عزل می بیند.

وی افزود: ترامپ با ورود خود به کاخ سفید چالش های زیادی را برای امریکا فراهم کرده که از جمله آنها تعطیلی ۴۵ روزه دولت برای ایجاد دیوار با کشور همسایه، گفتن بیش از 11 هزار دروغ و... بود و اخیر نیز طرح عدم تعادل روحی و روانی او مورد بحث و بررسی است.

خطیب جمعه زاهدان در ادامه با بیان اینکه اتحادیه اقتصادی اوراسیا فرصت زیبایی برای ایران در زمینه اقتصاد است، اظهار کرد: در این اتحادیه علاوه بر حل مشکلات بانکی در شرایط تحریم کاهش تعرفه هم برای ایران دیدند و ۵۰۳ قلم کالا برای ایران در نظر گرفته شده است.

وی در پایان تاکید کرد: این یک وضعیت و فرصت خوبی است تا ایران زیرساخت های خود را تقویت و از این فرصت طلایی استفاده کند.

شورای نگهبان باید در انتخابات و مجلس حضور داشته باشند
حجت الاسلام والمسلمین ابطحی، در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلی فاطمه الزهرا(س) در شهرستان ایرانشهر با اشاره به سخن امام موسی کاظم(ع) در مورد انجام ندادن آنژ به معروف و نهی از منکر بیان کرد: اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه نباشد دعای مردم مستجاب نمی شود و انجام گناه آسان می شود. انسان های شرور و رشوه گیر، رشوه دهنده و اختلاس گر روی کار می آیند.

وی افزود: موقع انتخابات باید امر به معروف و نهی از منکر انجام شود و مؤمنان مردم را دلسوزانه راهنمایی کنند انسان نباید در زمان انتخابات خود را وابسته به احزاب کند بلکه برای اسلام، ولایت، و تقویت خط انقلاب قدم بردارد.

وی با اشاره به مرگ اذعان کرد: مرگ انسان را مانند شتر به جلو می راند و انسان ها در این دنیا مثل کاروانی که در حال رفتن به جلو می باشد می روند عده ای زودتر به مقصد می رسند و عده ای دیرتر. پس چه بهتر که سبک بال و بدون گناه از این دنیا برویم.

امام جمعه اهل تشیع خاطر نشان کرد: 19مهر ماه سالگرد تاسیس مجمع تقلید مذاهب اسلامی است که در سال 1369به دستور مقام معظم رهبری ایجاد شد.

وی در ادامه گفت: حکمت تاسیس این مجمع این است که مذاهب اسلامی با هم نشست داشته باشند و اخوت اسلامی را رعایت کنند و با هم تعامل داشته باشند.

ابطحی تصریح کرد: در دیداری که مقام معظم رهبری با جامعه نخبگان علمی کشور داشتند ایشان عنوان کردند که یک جریان بددل و بدخواه با انکار جهش علمی کشور به دنبال مایوس کردن نخبگان هستند اما در این چند سال تحریم جوانان مستعد و غرق در استعدادهای درخشان توانستند به دستاوردهای بالایی دست یابند.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری نسبت به این جریان هشدار دادند اضافه کرد: لیبرال ها جریان بددل هستند و گفتند که ایرانیان توان ساختن لوله هنگ را ندارند. از فرق سر تا کف پا باید با پوشش انگلیسی باشند.

سید شجاع الدین ابطحی گفت: چند روز قبل دشمنان با هدف برجسته سازی ملی گرایی عربی، مقابله با مرجعیت شیعه و برجسته سازی دخالت ایرانیان در عراق دست به تظاهرات و هنجار شکنی هایی در شهرهای شیعه نشین عراق، نجف، کربلا، کوت کردند اما باز هم نیرنگ های دشمنان سرکوب شد.

وی گفت: گاهی رئیس جمهور حرف های چالش انگیز و تنش زا می زند. انتخابات پرشور برگزار شود شورای نگهبان به وظیفه شرعی خود عمل نکند و مانند مجلس اول حضور نداشته باشد این چه حرفی است شورای نگهبان را تضعیف می کند. یک نهاد قانونی، ولایی، انقلابی باید در صحنه حضور داشته باشد و به منافقین اجازه ورود به مجلس را ندهد.

وی در پایان از نیروهای جان بر کف انتظامی برای حذف کردن سه شرور مسلح در ایرانشهر تشکر کرد و از سران طوایف و ریش سفیدان خواست تا جلساتی را علاوه بر تذکر بر افراد طایفه صورتجلسه کنند و تعهد بدهند که طایفه آنان خلاف و حمل سلاح نمی کنند و اصول اشتباه را حذف می کنند.

مخالفت با نامگذاری معابر بنام شهدا عین ذلت است
حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی در خطبه های نماز جمعه امروز چابهار بیان کرد: چندی قبل بعد از اینکه نیروی دریایی سپاه نیروهای آمریکایی را در خلیج فارس اسیر کردند، بچه های سبز پوش سپاه، تفنگداران آمریکایی را شکنجه نکردند بلکه با انعطاف رفتار کرده تا رفتار و رافت اسلامی را نشان دهند ولی پیش از این آمریکایی ها شهید مهدوی و یارانشان را به بدترین نحو شکنجه و شهید کردند.

وی تاکید کرد: متاسفانه در جهان اسلام کسانی که نام اسلام را یدک می کشند به آمریکا دل بسته اند همانند گاو شیرده آل سعود، شما دیدید کرد های سوریه زیر پرچم آمریکا رفتند و دیشب رییس جمهور آمریکا می گفت کردها چند سال قبل یک درگیری کوچک با فلان گروه داشتند و امروز ما به آنها کاری نداریم.

خطیب نماز جمعه چابهار ادامه داد:قبل از انقلاب عزت ما با قانون کاپیتولاسیون زیر سوال رفته بود و باید مراقب باشید که اینها حتی به بردگی ما هم راضی نیستند و بیش از 17 هزار عزیز ما در کشور توسط همین منافقین دست پرورده آمریکا ترور شدند؛ امروز آل سعود با چنین وضعیتی روبرو است.

وی تشریح کرد: جنایتی که استکبار جهانی اخیرا در عراق انجام داد علتش ایجاد ناامنی بود تا اربعین را ضعیف کنند و اقدام جنایت آمیزی که توسط رسانه های کثیف خود انجام دهند دلیلش همین است و الحمدلله بیش از ۳ میلیون تنها از ایران عازم این نهضت هستند.

حجت الاسلام موسوی اذعان کرد: بچه های نخبه ما باید فرهنگ ایرانی را در نوآوری های علمی بگنجاند چراکه جنبش علمی توسط جوانان ما بسیار خوشحال کننده است همچنین یک جریان بددلی در درون دانشگاهها شکل گرفته است که جنبش علمی کشور را انکار می کند و نخبگان علمی کشور را از ماندن در کشور مایوس می کند قاطعانه باید جلوی اینها ایستاد به این دلیل که اسلام باعث رشد چشمگیر این حماسه ملی است.

وی با بیان اینکه شرکت های دانش بنیان در کشور راه افتاده است تشربح کرد: باید این 4 هزار به 400 هزار تبدیل شود، توسعه شرکت های دانش بنیان متوقف نشود و عامل جلوگیری از اخلال در امید مردم همین شرکت هایی هستند که باعث رشد کشور می باشند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ترکیه باید از این حرکت احمقانه دست بردارد لذا ما تجاوز ترکیه به سوریه رو محکوم می کنیم الان که آمریکا رفته باید از تجاور به این کشور دست بردارند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1528866
ارسال نظر
نظرات