شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 15:46 منتشر شده در مورخ: 1398/07/19 شناسه خبر: 1528886
امامان جمعه گلستان:

نقش پر رنگ مراجع در ناکامی فتنه انگیزی دشمنان در عراق/

نقش پر رنگ مراجع در ناکامی فتنه انگیزی دشمنان در عراق/
نقش موثر مرجعیت آیت الله سیستانی در فروکش آشوب های اخیر عراق از جریانات بسیار ارزشمند و مشهود بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گلستان ما؛ آیت الله سیدکاظم نورمفیدی امروز در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه گرگان اظهارکرد: اجتماع بزرگ اربعین با حضور خیل عظیم دوست‌داران اباعبدالله حسین (ع) نشان از عظمت اسلام دارد.

وی  افزود: مطمئنا امسال مردم در اربعین بیشتر از سال‌های گذشته شرکت خواهند کرد چراکه این راهپیمایی تظاهرات به نفع بشریت است چون مهمترین هدف امام حسین (ع) برای بشریت بود.

امام جمعه گرگان با بیان اینکه سال گذشته بیش از 21 هزار نفر از گلستان در اربعین شرکت کرده بودند، تصریح کرد: امسال این جمعیت دو برابر و به بیش از 40 هزار نفر تاکنون رسیده است این نشان‌دهنده دلدادگی مردم این استان به اباعبدالله حسین است.

نورمفیدی بیان کرد: با بیان اینکه برخی آشوب ها و نا آرامی های اخیر در عراق حاصل فتنه انگیزی و دخالت دشمنان بود، افزود: هر کشور و سرزمینی در بعضی موضوعات و بخش ها دچار مشکلات و کاستی های است و عراق هم از این قائده مستثنی نیست.

وی خاطرنشان کرد: تعدادی از کشور های منطقه به سرکردگی امریکا و صهیونیست در آستانه اربعین حسینی با تحریک برخی گروه های سیاسی عراق تلاش کردند تا این کشور را ناآرام و درگیر اغتشاشات داخلی کنند اما حضور و نقش آفرینی علما و مراجع تقلید این توطئه ها را ناکام گذاشت.

آیت الله نورمفیدی به تلاش برخی از مسئولان کشور های همسایه در زمینه میانجیگری بین عربستان و ایران اشاره کرد و گفت :این تحرکات بازی جدید بن سلمان است تا بر روی ناکامی ها و شکست های خود را در منطقه سرپوش بگذارد.

نباید بر سر مشکلات مرثیه‌خوانی کنیم

حجت الاسلام محمود ترابی هم امروز در خطبه های عبادی سیاسی نمازجمعه گنبدکاووس، اظهار کرد: انسان در همه صحنه های زندگی چه تربیت فردی و چه تربیت اجتماعی تشنه معنویت است و بهترین معنویت  در زمان کنونی پیاده روی اربعین است.وی افزود: دنیا تشنه معنویت همچون پیاده‌روی اربعین برای تربیت فردی و اجتماعی است.

امام جمعه گنبدکاووس با بیان اینکه همه دنیا عزم شیطانی خود را جزم کرده تا جوانان، بانوان و کودکان ما را از خیمه امام حسین(ع) جدا کند ، تصریح کرد: پیاده روی اربعین اتصال بین جوانان،بانوان و همه مردم با خیمه امام حسین (ع) است.

وی به آشوب های اخیردر عراق اشاره کرد و گفت: این آشوب ها هدفمند طراحی شده تا حکومت استبدادی را راه‌اندازی کنند.

ترابی ادامه داد: این آشوب ها به ظاهر مسائل اجتماعی، بیکاری، مسائل کارگری و مردمی است اما در باطن می خواهند تا یک سال دولتی در عراق نباشد و مشروطیت دولت را زیر سوال ببرند و سپس یک فرد دیکتاتور را در عراق حاکم کنند.

وی اذعان کرد:  90 درصد این جریان‌ها با تکیه بر فضای مجازی انجام می‌شود و 93 درصد پیام‌های فضای مجازی توسط عربستان و اسرائیل ارسال می‌شود.

ترابی در ادامه  حمله ترکیه به خاک سوریه را نقشه یک ساله ترامپ خواند و اذعان کرد: در پشت پرده این حوادث آمریکا و ترکیه قرار دارد و آمریکا با این کار می خواهد ایران و رفتار ایران را رصد کرده و بتواند ایران را تغییر دهد.

وی خاطر نشان کرد: دشمنان و آمریکا بدانند که دولت سوریه، مردم کرد و نیروهای مقاومت در برابر آنها مقاومت کرده و اجازه نمی‌دهند به خواسته های خود برسند.

امام جمعه گنبدکاووس در خاتمه به بازدید رهبر معظم انقلاب از شرکت‌های دانش‌بنیان  اشاره کرد و گفت: : با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری ما نباید بر سر مشکلات مرثیه‌خوانی کنیم بلکه مهمترین ویژگی ما ایرانیان قدرت حل مشکل، مسئله‌یابی درست و برنامه‌ریزی اصولی با استفاده از شرکت‌های دانش‌بنیان است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1528886
ارسال نظر
نظرات