شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 17:28 منتشر شده در مورخ: 1398/07/20 شناسه خبر: 1529191
امام جمعه رشت در دیدار با خانواده‌های شهیدان ساغری و مسافر:

فرهنگ ایثار و شهادت باید به نسل‌های بعدی انتقال داده شود

فرهنگ ایثار و شهادت باید به نسل‌های بعدی انتقال داده شود
امام جمعه رشت با تاکید بر حفظ آرمان شهیدان گفت: شهدا آگاهانه برای ملت ایران افتخار آفریدند بنابراین فرهنگ و ایثار و شهادت باید به نسل‌های بعدی انتقال داده شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ۸دی آیت‌الله رسول فلاحتی امام جمعه رشت بعد از ظهر امروز ضمن حضور در منزل خانواده شهیدان عباس و کامران ساغری شهدای دوران دفاع مقدس و سعید مسافر شهید مدافع حرم با اشاره به اینکه کسب روحیه نخستین دستاورد دیدار خانواده شهدا است اظهار کرد: نشاط خانواده شهدا مثال‌زدنی است و به آحاد جامعه به‌ویژه مسئولان توصیه می‌کنم به دیدار خانواده شهیدان بشتابند و نشاط معنوی را از آنها بیآموزند.

 امام جمعه رشت شهدای مدافع حرم را رویش‌های جدید انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: مدافعان حرم طرفداران بسیاری در داخل کشور دارد ضمن اینکه در بیرون نیز با مشاهده این رویش‌ها نسبت به مبارزه علیه ظلم و ستم و ادامه راه شهدا روحیه می‌گیرند.

وی با بیان اینکه خود را مدیون خانواده شهدا می‌دانیم، تصریح کرد: شهدای مدافع حرم افتخار آفریدند و نظام اسلامی را در فراسوی مرزها تثبیت کردند.

فلاحتی به دفاع از حریم اهل بیت(ع) پس از بیش از ۱۳۰۰ سال از کربلای حسینی(ع) اشاره کرد و گفت: روزبه‌روز اشتیاق جوانان در دفاع از حرم اهل بیت(ع) مستحکم‌تر می‌شود و این ستودنی است.

 امام جمعه رشت با تاکید بر حفظ آرمان شهیدان، خاطرنشان کرد: شهدا آگاهانه برای ملت ایران افتخار آفریدند بنابراین فرهنگ و ایثار و شهادت باید به نسل‌های بعدی انتقال داده شود.

وی شهید مدافع حرم مسافر را از رویش‌های انقلاب اسلامی ذکر کرد و یادآور شد: این نشان می دهد که خدا می‌خواهد انقلاب باقی بماند و هر کس بخواهد با آن مقابله کند نابود می‌شود.

آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه خون شهدا راه کربلا را باز کرده و مشتاقان از کشورهای مختلف برای زیارت امام حسین(ع) می‌روند، اظهار کرد: شهدای انقلاب اسلامی متعلق به تمام ملت‌های آزاده دنیا هستند.

شهیدان عباس و کامران ساغری در سال‌های ۱۳۶۱ و ۱۳۶۵ در عملیات‌های رمضان و کربلای۵ دفاع مقدس در منطقه شلمچه به شهادت رسیدند و پیکر آنها در گلزار شهدای رشت خاکسپاری شده است.

شهید مدافع حرم سعید مسافر، سال ۱۳۹۵ در دفاع از حریم اهل بیت(ع) در کشور سوریه در جبهه مقاومت و مبارزه با تکفیری‌ها به درجه رفیع شهادت نائل آمد و در گلزار شهدای رشت خاکسپاری شده است.

https://www.dana.ir/1529191
ارسال نظر
نظرات