شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 18:34 منتشر شده در مورخ: 1398/07/20 شناسه خبر: 1529212
وزیر خارجه آلمان اعلام کرد دولت متبوعش مجوزی برای صادرات سلاح‌هایی که امکان استفاده از آنها در عملیات نظامی ترکیه در شمال شرقی سوریه وجود داشته باشد، صادر نخواهد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از اسپوتنیک، «هایکو ماس» وزیر امور خارجه آلمان روز شنبه از توقف فروش برخی سلاح‌ها و ادوات نظامی به ترکیه خبر داد.

هایکو ماس در این خصوص تصریح کرد: «با توجه به حمله ارتش ترکیه به شمال سوریه، دولت آلمان تصمیم گرفته است صدور مجوز فروش برای هرگونه ادوات نظامی که در عملیات نظامی ترکیه در سوریه قابل استفاده باشند را متوقف کند.»

پیش از این دولت‌های فنلاند، هلند و نروژ نیز در اعتراض به عملیات نظامی ارتش ترکیه در شمال سوریه، از متوقف کردن صادرات سلاح به ترکیه تا اطلاع ثانوی خبر داده بودند.

عملیات نظامی ارتش ترکیه در شمال شرق سوریه با نام عملیات «چشمه صلح» که از بعد از ظهر روز چهارشنبه به وقت محلی با اعلام رسمی «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه آغاز شده، مخالفت‌های زیادی را در بین کشورهای منطقه و دیگر کشورهای جهان از جمله کشورهای اروپایی به دنبال داشته است.

رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه روز پنج‌شنبه به کشورهای اروپایی هشدار داد که در صورت ادامه پیدا کردن انتقادات آنها از این عملیات نظامی، خیل عظیمی از پناهندگان سوری ساکن ترکیه -که تعداد آنها 3.6 میلیون نفر برآورد می‌شود- را راهی اروپا خواهد کرد.

رئیس‌جمهور ترکیه همچنین  با انتقاد از «استانداردهای دوگانه» اروپا درباره گروه‌های تروریستی، تأکید کرده است که عملیات نظامی در شمال شرقی سوریه را متوقف نخواهد کرد.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1529212
ارسال نظر
نظرات