شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 09:12 منتشر شده در مورخ: 1398/07/21 شناسه خبر: 1529278
یک مقام مسئول مطرح کرد:
مدیرکل دفتر بازرسی ویژه مبارزه با پولشویی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: افزون بر ۵۰۰ میلیون حساب بانکی امروز در نظام بانکی وجود دارد که باید ساماندهی و مشخص شود چه فعالیت‌های با این حساب‌ها در حال انجام است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ هادی خانی بردر خصوص اینکه نظارت و ساماندهی حساب‌های بانکی مدت‌ها قبل از سوی خود بانک‌ها شروع شده حال چه ضرورتی داشت سازمان مالیاتی در این زمینه ورود پیدا کند، افزود: کاری که در نظام بانکی صورت گرفته و در حال انجام است البته با تاخیر بحث اعتبار سنجی و ساماندهی حساب‌های بانکی می‌باشد.

وی همچنین اظهار کرد: افزون بر ۵۰۰ میلیون حساب بانکی امروز در نظام بانکی کشور وجود دارد که بطورحتم باید ساماندهی و مشخص شود چه فعالیت‌های با این حساب‌ها در حال انجام است.
 
مدیرکل دفتر بازرسی ویژه مبارزه با پولشویی و فرار مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور در توضیح سئوال دیگری مبنی بر اینکه آیا نظام بانکی نتوانسته ۵۰۰ میلیون حساب بانکی را ساماندهی کند، گفت: خوشبختانه امروز این کار بصورت جدی در دستور کار نظام بانکی قرار دارد، اما ضرورت ایجاب می‌کند با سرعت بیشتری فرآیند ساماندهی دنبال تا به یک سرانجام مناسبی برسد.
 
خانی در ادامه افزود: نوع ورود سازمان امور مالیاتی به این قضیه متفاوت است.
 
وی بیان کرد: ورود سازمان در خصوص افرادی که به عنوان فعال اقتصادی در کشور فعالیت می‌کنند، اما به هر دلیلی فعالیت آنان در نظام مالیاتی با عدم شفافیت و ابهام همراه است.
 
مدیرکل دفتر بازرسی ویژه مبارزه با پولشویی سازمان امور مالیاتی کشور عنوان کرد: برای مثال فردی فعال اقتصادی است، اما اظهارنامه مالیاتی به سازمان نمی‌دهد، اظهارنامه مالیاتی می‌دهد، اما بصورت دقیق فعالیت‌های خود را به سازمان اعلام نمی‌کند یا در پرداخت مالیات همکاری لازم را با سازمان ندارد در خصوص این طیف از افراد سازمان امور مالیاتی برابر قانون و اختیارات محکم قانونی در اختیار دارد ورود و گردش و تراکنش‌های مالی آنان را بررسی، آنالیز، پالایش و متناسب با گردش مالی مالیات حقه را مطالبه می‌کند.
 
خانی خاطر نشان کرد: مطابق آئین نامه اجرایی موجود افرادی که دارای پرونده مالیاتی در نزد سازمان امور مالیاتی هستند این سازمان به گردش مالی بالای پنج میلیارد تومان ورود پیدا می‌کند، اما افرادی که هیچ پرونده‌ای در نظام مالیاتی ندارند سقف و کفی تعیین نشده و به هر میزانی که فعالیت بانکی در حساب‌های خود داشته باشند در نظام مالیاتی مورد بررسی و شفاف سازی قرار می‌گیرد.
 
وی یادآور شد: سازمان اطلاعات بانکی مربوط به سال‌های ۹۵، ۹۶ و ۹۷ افراد دارای بالای پنج میلیارد تومان گردش مالی را در قالب تفاهم نامه‌ای از بانک مرکزی دریافت کرده است.
 
مدیرکل دفتر بازرسی ویژه مبارزه با پولشویی سازمان امور مالیاتی کشور توضیح داد: طبق قانون سازمان امور مالیاتی هر وقت اراده کند می‌تواند ریز اطلاعات گردش مالی افراد را از سیستم بانکی استعلام و نظام بانکی نیز بر اساس قانون موظف به اینکه پاسخگوی سازمان باشد.
 
خانی عنوان کرد: اطلاعات سال ۹۶، ۹۵ و ۹۷ فقط مربوط به جمع گردش‌های مالی افراد دارای بیش از پنج میلیارد تومان گردش مالی بوده است.
 
وی اظهار کرد: ریزتراکنش‌های بانکی هرفردی را اگرسازمان اراده کند می‌تواند به راحتی دسترسی و مورد استفاده قرار دهد.
 
مدیرکل دفتر بازرسی ویژه مبارزه با پولشویی سازمان امور مالیاتی کشور تصریح کرد: نوع ورود سازمان به این مقوله تنها شفاف سازی فعالیت‌های اقتصادی است.
 
انتهای پیام/
http://dana.ir/1529278
ارسال نظر
نظرات