شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قم
ساعت: 14:49 منتشر شده در مورخ: 1398/07/22 شناسه خبر: 1529629
عضو خبرگان رهبری:
عشق و دلدادگی به امام حسین (ع) اجتماع عظیم و جهانی اربعین را رقم‌زده است
عضو خبرگان رهبری گفت: عشق و دلدادگی به امام حسین (ع) اجتماع عظیم و جهانی اربعین را رقم‌زده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین عسگر دیرباز در گفتگو با خبرنگار  قم فردا، با اشاره به ایام برپایی پیاده‌روی اربعین در کشور عراق اظهار داشت: جلوه و نمایش ویژه پیاده‌روی اربعین وحدت و همدلی ملت‌های مختلف است که به معنای واقعی کلمه نشان داده می‌شود.

وی ادامه داد: این وحدت و همدلی نه‌تنها در بین مردم کشورهای اسلامی بلکه در بین مردم ملت‌های دیگر نیز به‌راحتی قابل‌مشاهده است چراکه افرادی از ادیان مختلف نیز در این مراسم عظیم و مردمی شرکت می‌کنند.

دیرباز برپایی پرشور و مردمی این پیاده‌روی را موردتوجه قرارداد و افزود: در سال‌های اخیر این پیاده‌روی در ابعاد بسیار وسیع‌تر و گسترده‌تری برپا می‌شود که نشان‌دهنده عمق معرفت و دین‌داری مردم آزادی‌خواه در دنیا به‌خصوص در کشورهای ایران و عراق است.

وی ادامه داد: در روایاتی که از ائمه و اهل‌بیت (ع) آمده، بارها بر روی این پیاده‌روی تأکید شده و بر اساس نظر علما و بزرگان حضور در این پیاده‌روی از مستجبات مؤکد است.

رئیس دانشگاه قم در خصوص عبارت" حب الحسین یجمعنا " نیز بیان داشت: این عشق و ارادت به امام حسین (ع) است که پیر و جوان، کودک و نوجوان و زن و مرد را به سمت کربلای معلی می‌کشاند.

وی افزود: در کنار این موضوع عشق و ارادت به امام شهیدان است که موجب شده شیعیان عراقی در خدمت به زوار اربعین این‌گونه سر از پا نشناسند و در خدمت‌رسانی به زائرین سنگ تمام بگذارند.

دیرباز تأکید کرد: پیاده‌روی اربعین این روزها با شور و شوق بیشتری نسبت به سال‌های گذشته در حال برگزاری است و قطعاً این حرکت ادامه خواهد داشت.
انتهای پیام/

http://dana.ir/1529629
ارسال نظر
نظرات