شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 16:01 منتشر شده در مورخ: 1398/07/23 شناسه خبر: 1529992

زنده به گور کردن نوزاد هندی در گلدان

زنده به گور کردن نوزاد هندی در گلدان
مردی که در حال کندن گور در شمال هند برای دختر خود بود، نوزاد زنده به گور شده ای را یافت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریک"؛ به گفته پلیس هند، مردی که در حال کندن گور در شمال هند برای دختر خود بود، نوزاد زنده به گور شده ای را یافت.

پلیس محلیِ ایالت اوتار پرادش به خبرگزاری فرانسه گفت که "هیتِش سیروحی" در حال دفن کردن دختر خود بود که بیلِ وی به گلدانی برخورد کرد.

او وقتی متوجه نوزادِ داخل آن شد، بلافاصله او را نجات داد و به سرعت با فوریتهای پزشکی تماس گرفت.

سیروحی به روزنامه هند گفت: "آن کودک را در حالی که با پارچه ای بسته شده بود، در حال گریه پیدا کردم. یک لحظه فکر کردم که دخترم زنده شده، اما صدا از داخل گلدان می آمد."

پلیس با اعلام اینکه این نوزاد همراه با مراقبت های پزشکی به بیمارستان منتقل شد، افزود: "یک سیاستمدار محلی هزینه های درمان این طفل را پرداخت کرده است."

 

در هند، والدین تمایلی به دختردار شدن ندارند، زیرا به عقیده آنها پسر، سرمایه و وارث تلقی می شود در حالی که دختر تنها بار مسئولیت آنها را زیاد می کند.

دولت هند در تلاش است تا با قوانین سختگیرانه، اختلافات تعیین جنسیت را برطرف کند.

تعیین جنسیت قبل از تولد در سال 1994 ممنوع اعلام شد، اما خانواده ها هنوز از روش ها یا دستگاه های غیرقانونی برای پی بردن به جنسیت و خاتمه دادن به بارداری در فرزندان دختر استفاده می کنند.

یک مطالعه در سال 2011 در مجله پزشکی انگلیسی The Lancet نشان داد که از 3 دهه گذشته تاکنون حدود 12 میلیون دختر در هند سقط شده اند.

در ماه ژانویه سال جاری (2019) یک دختر بچه 3 هفته ای که در ایالت راجستان زنده به گور شده بود نجات یافت، اما پس از چند هفته در بیمارستان درگذشت.

پلیس هند در سال 2017، در ایالت ماهاراشترا غربی 19 جنین ماده را از فاضلاب نزدیک یک درمانگاه کشف کرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1529992
ارسال نظر
نظرات