شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:30 منتشر شده در مورخ: 1398/07/24 شناسه خبر: 1530271
رئیس هیات جانبازان و معلولان استان مرکزی:

فعالیت ۴۰۰ ورزشکار در هیات جانبازان و معلولین استان مرکزی/ عدم حمایت واحدهای صنعتی و بهزیستی از هیات جانبازان و معلولین

فعالیت ۴۰۰ ورزشکار در هیات جانبازان و معلولین استان مرکزی/ عدم حمایت واحدهای صنعتی و بهزیستی از هیات جانبازان و معلولین
رئیس هیات جانبازان و معلولین گفت: جهت دریافت حمایت به واحد های صنعتی مانند پالایشگاه، پتروشیمی و حتی ادارات مراجعه کردیم اما متاسفانه حمایتی نشده و حتی بهزیستی که به کار ما مربوط می شود در این زمینه کمکی نکرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ابراهیم نصیری رئیس هیات جانبازان و معلولین استان مرکزی به مناسبت روز ملی پارالمپیک در گفتگو با دیار آفتاب؛ گفت: ورزش جانبازان و معلولین در استان مرکزی در ۱۳ رشته ورزشی در دو بخش آقایان و بانوان فعالیت دارد.

نصیری با تاکید بر اینکه این هیات جزء سه هیات برتر استان قرار دارد،  عنوان کرد: بیش از ۴۰۰ ورزشکار در رشته های این هیات به صورت سازمان یافته در حال فعالیت هستند.

وی بیان کرد: رشته هایی چون بسکتبال با ویلچر، والیبال نشسته، فوتبال هفت نفره، شنا و دو میدانی از جمله رشته های مطرح این هیات در استان هستند که در رشته دو میدانی چندین ورزشکار به تیم های ملی معرفی شده اند.

رئیس هیات جانبازان و معلولین با تاکید بر اینکه تنها هیاتی هستیم که سه لژیونر ورزشکار در رشته بسکتبال با ویلچر در خارج از کشور داریم، اظهار کرد: طبق ارزیابی هایی که از طریق فدراسیون انجام شده است جز چهار هیات برتر استان های نیمه برخوردار هستیم و همچنین همانطور که مطرح شد جز سه هیات برتر استان انتخاب شده ایم.

وی به فعالیت بخش بانوان پرداخت و تصریح کرد: در حوزه بانوان رشته هایی چون تنیس روی میز، والیبال نشسته، دو میدانی و ورزش همگانی فعالیت دارند و همچنین اخیرا نیز بسکتبال با ویلچر را برای بانوان راه اندازی کردیم.

نصیری عنوان کرد: ایاب و ذهاب، همکاری و همراهی با ورزشکاران مخصوصا در مسابقات لیگ از ضروریات است که متاسفانه در این حوزه با مشکلاتی روبه رو هستیم. نیاز است که در لیگ اسپانسر داشته باشیم که متاسفانه در این راستا نیز مشکلاتی هست و اسپانسری نداریم.

وی ادامه داد: تیم بسکتبال با ویلچر سال گذشته مقام سوم لیگ و کشور را به دست آوردند. همچنین در سال گذشته نیز که ۵ ورزشکار به مسابقات جاکارتا اعزام کردیم هر ۵ ورزشکار با مدال برگشتند. سه نفر از ورزشکاران اصلی تیم ملی بسکتبال با ویلچر از استان مرکزی هستند و بهترین فوتبالیست تیم هفت نفره ایران نیز از شهرستان اراک هست. همچنین کاپیتان تیم والیبال نشسته ایران از شهرستان محلات است که این ها افتخارات این هیات هستند.

رئیس هیات جانبازان و معلولین بیان کرد: در حال حاضر چهار تیم لیگی داریم که در لیگ فعال هستند؛ منتهی مشکل هزینه های آنها را داریم. تیم والیبال نشسته استان نیز در حال حاضر در  فینال شش تیم برتر ایران در جام حذفی که در قزوین در حال برگزاری است مسابقاتشان را انجام می دهند.

وی با اشاره به اینکه هیئت جانبازان و معلولین یکی از هیات های پر رشته و پر طرفدار است عنوان کرد: با توجه به خاص بودن شرایط ورزشکاران یک مشکل، پیدا کردن ورزشکار و در ادامه آن حفظ ورزشکار است. اینکه افراد باید جذب شوند و کلاس بندی های معلولیتی لازم صورت گیرد و ارزیابی پتانسیل حضور در رشته ها خود کار را سخت می کند.

نصیری به حذف برخی از رشته ها از فدراسیون جانبازان و معلولین اشاره کرد و افزود: اخیرا  ۸ رشته از رشته های این هیات جدا شده است و به فدراسیون های عادی رفته که این مسئله مقداری ایجاد نارضایتی کرده است. البته این کار بر اساس دستور فدراسیون جهانی صورت گرفته اما کشور ما در این رشته ها مانند تنیس روی میز، پاراتکواندو و پارا بدمینتون دارای مدال بود.

وی در خصوص مشکلات مالی نیز گفت: در حال حاضر مشکل مالی داریم و باید کار به شکلی پیش برود که در بحثهای مالی حمایت شویم که ان شاءالله بتوانیم بیشتر از این پیشرفت داشته باشیم چرا که پتانسیل های خوبی در ورزشهای جانبازان و معلولین داریم.

رئیس هیات جانبازان و معلولین دراین خصوص تصریح کرد: جهت دریافت حمایت به واحد های صنعتی مانند پالایشگاه، پتروشیمی و حتی ادارات  مراجعه کردیم اما متاسفانه حمایتی نشده و حتی بهزیستی که به کار ما مربوط می شود در این زمینه کمکی نکرده است. حتی برای رفع مشکلات مالی به دنبال خیر هم بوده ایم. البته سال گذشته از طرف شهرداری مبلغی پرداخت شد و امسال هم مبلغ کم تری نسبت به سال قبل را تصویب کردند ولی هنوز به ما ندادند.

 وی با اشاره به فرارسیدن هفته پارالمپیک خاطرنشان کرد: هر ساله به مناسبت این هفته مسابقاتی را در این راستا برگزار می کنیم. همچنین در این هفته برنامه های متنوعی به اضافه جشن بزرگی با حضور بیش از ۱۵۰۰ ورزشکار از رشته های مختلف در سالن ۵ مرداد برگزار خواهیم کرد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1530271
ارسال نظر
نظرات