شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 12:59 منتشر شده در مورخ: 1398/07/25 شناسه خبر: 1530458
در دیدار با حقوقدانان بسیجی مطرح شد:
آیت الله علما: تمام دنیا از اقتدار سپاه حساب می برد/ ضرورت داشتن تفکر و روحیه انقلابی در اجرای امور
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه گفت: ما کشور مقتدری هستیم که سیاست ما در دنیا حرف اول را می زند و خبر دستگیری «زم» توسط سپاه سبب شده تمام دنیا از اقتدار سپاه حساب ببرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  به نقل از مرصادنیوز آیت الله مصطفی علما امروز پنج شنبه در جمع حقوقدانان بسیجی مسئله احقاق حق و وکالت را مسئله‌ای بسیار مهم و دقیق برشمرد و اظهار داشت: کار بسیار دقیق است و کسانی که در این حوزه وارد می‌شوند باید با دقت به همه چیز توجه داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه افزود: هر جا سخن از حق مردم است باید با کمال دقت وارد شوند چرا که اسلام به ۳ مساله مهم از جمله خون مردم، اموال مردم و آبروی مردم بسیار اهمیت داده است و آنها را برابر تمام احکام دنیا می داند.

وی با اشاره به اینکه نیمی از مشکلات جامعه مربوط به مشکلات خانوادگی است، خاطر نشان کرد: در این راستا اجرای برنامه مسجد محوری و استفاده از ظرفیت روحانیون در این مساجد می تواند بسیاری از این مشکلات را حل و فصل کند.

آیت الله علما افزود: جوانان ما جوانان بسیار لایقی هستند و انجام برخی کارها از سوی آنها شاید به واسطه نداشتن علم و آگاهی است لذا اگر برنامه های مسجد محوری را تقویت کنیم می تواند در راستای آموزش به جوانان نیز موثر باشد.

امام جمعه کرمانشاه گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمود باید انقلابی فکر کنیم، انقلابی عمل کنیم و انقلابی مدیریت داشته باشیم.

وی ادامه داد: اگر کارها روح انقلابی نداشته باشند انقلاب متوقف شده و هرج و مرج در جامعه به وجود خواهد آمد.

وی مشکلات جامعه از جمله اختلاس را عدم تعهد اشخاص و نداشتن روحیه انقلابی بیان کرد و گفت: تقویت حاکمیت اسلام امری ضروری است و تقویت آن به نفع مردم است.

آیت الله علما همچنین به ورود بسیج در فضای مجازی تاکید کرد و افزود: نباید اجازه داد مطالبی در فضای مجازی نشر داده شود که اصلا صحت و وجود خارجی ندارد.

این مسئول ادامه داد: پیشگیری مقدم بر هر کاری است و با این کار می توان بر بسیاری از مشکلات فائق آمد.

وی خطاب به هیات اندیشه ورز بسیج حقوقدانان گفت: باید حافظ باشید و دائما مسائل شهر را رصد کنید و بر آنها تدبیر و مدیریت داشته باشید تا مشکلات حل و فصل شود.

آیت الله علما خاطر نشان کرد: ما کشور مقتدری هستیم که سیاست ما در دنیا حرف اول را می زند و امروز خبر دستگیری "روح اله زم" توسط سپاه کار عظیمی است که نشان می دهد که تفکر زیادی پشت آن بوده  و همین امر سبب شده تمام دنیا از اقتدار سپاه حساب ببرد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه اظهار داشت: قوانین ما متکی به قوانین الهی است لذا از استحکام فوق‌العاده‌ای برخوردار است.

وی عنوان کرد: اگر هر مجموعه ای بر ساختن محدوده خود فکر کند می تواند در توسعه فرهنگی و اقتصادی و ... موثر باشد.

این مسئول با بیان اینکه در حال حاضر ۷۵ درصد داروهای کشور توسط جوانان در داخل کشور ساخته می شود، گفت: باید جوانان خوش فکر را حمایت کنیم چرا که امروز بسیاری از تکنولوژی ها توسط همین جوانان قابل دسترسی است.

 

لزوم اجرای مطلوب طرح «هر مسجد یک حقوقدان» در استان کرمانشاه

پرویز توسلی زاده امروز پنجشنبه در مراسم دیدار بسیج حقوقدانان با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه اظهار داشت: بسیج یک ظرفیت بزرگ و ناشناخته است.

وی  وجه تمایز نظام اسلام با سایر نظام ها را همین بعد ایثارگری و بسیجی بودن مردم دانست و افزود: این بعد از ظرفیت بالایی برخوردار است و باید از آن استفاده کرد.

مدیرکل دادگستری استان کرمانشاه با تاکید بر اجرایی شدن سند تحول قضایی که توسط رئیس قوه قضاییه کشور تقدیم رهبر شد، گفت: لازم است تمام فعالیت ها در کشور از جمله فعالیت های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و قضایی متناسب با این سند اجرا و متحول شود.

وی همچنین بر آموزش همگانی حقوقی به مردم تاکید کرد و گفت: ما هم در دادگستری و هیئت اندیشه ورز بسیج حقوقدانان به دنبال این مهم هستیم که از ظرفیت ها استفاده کرده و مشکلات مردم را در حوزه کار قضایی حل و فصل کنیم.

توسلی زاده خاطر نشان کرد: متاسفانه امروز در دادگستری شاهد انباشت و ورودی بالای پرونده‌ها هستیم و معتقدیم که باید مردم کمترین اختلاف را داشته باشند.

این مسئول تاکید کرد: هر چه اختلافات بیشتر باشد به همان میزان اداره جامعه سخت خواهد بود و اصطکاک بین مردم باعث می‌شود که انرژی مثبت جامعه به هدر برود.

مدیرکل دادگستری استان کرمانشاه ادامه داد: در این راستا در نظر داریم مسائل و مشکلات مردم را در خارج از دادگستری حل و فصل کنیم.

این مسئول عنوان کرد: هر چه جامعه با معیارهای اسلامی و دینی اداره شود نیازی به قواعد الزام آور در حوزه کاری و قضایی کمتر خواهد شد و مردم به زندگی خود مشغول و ما هم به مسائل کلان می پردازیم.

وی بسیج حقوقدانان را یکی از ظرفیت های بزرگ در راستای رسیدگی به مشکلات مردم معرفی کرد و گفت: طرح هر مسجد یک حقوقدان که مورد توجه آیت الله رئیسی نیز قرار گرفته است باید به نحو احسن اجرا شود و به دنبال این مهم هستیم.

توسلی زاده افزود: دفاع از حقوق عامه مردم و رسیدگی شبهات حقوقی مردم از دیگر ماموریت های بسیج حقوقدانان است.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1530458
ارسال نظر
نظرات