شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 14:27 منتشر شده در مورخ: 1398/07/28 شناسه خبر: 1531061
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر همدان:
شهرداری به کمیسیون ماده ۱۰۰ نگاه درآمدزا دارد
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر همدان با بیان اینکه هدف از ظرفیت قانونی ماده ۱۰۰ جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در شهر است تاکید کرد: نگاه شهرداری به کمیسیون ماده ۱۰۰ نگاه درآمد زا است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی اکبر کاووسی امید، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر همدان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی عصر همدان، در خصوص کمیسیون ماده ۱۰۰ اظهار داشت:کمیسیون ماده ۱۰۰ یک مرجع تصمیم‌گیری و این کمیسیون کاملاً مستقل است.

وی افزود: در دوره پنجم شورا اعلام کردیم که هدف از ظرفیت قانونی ماده ۱۰۰ جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در شهر است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر همدان در ادامه با بیان اینکه باید به سمتی حرکت کنیم که از ساخت و سازهای غیر مجاز جلوگیری شود تاکید کرد: شهردار همدان هم در جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در اکثر موارد خوب عمل کرده است.

کاووسی امید در پاسخ به این پرسش که چه تعداد از پرونده ها در کمیسیون ماده ۱۰۰ حکم تخریب می گیرند عنوان کرد: ۵۰ درصد و پرونده‌هایی که به این کمیسیون می‌آیند حکم تخریب می گیرند و این رویه در اکثر کمیسیون‌های ماده ۱۰۰ انجام می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه کمیسیون های ماده ۱۰۰ متشکل از سه نماینده است بیان کرد: نماینده دولت، نماینده قوه قضائیه و نماینده شورای شهر در این کمیسیون هستند و در خصوص پرونده هایی که به آن ارسال می شود تصمیم گیری می کنند.

این عضو شورای شهر همدان در پاسخ به این پرسش که آیا نگاه شهرداری به کمیسیون ماده ۱۰۰ بعنوان محلی برای درآمد است یا خیر؟ تصریح کرد: کمیسیون‌ ماده ۱۰۰ در شهر همدان به نظرم به سمت اهداف تعیین شده در قانون حرکت می‌کند و البته نگاه شهرداری به کمیسیون ماده ۱۰۰ نگاه درآمد زا است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: کمیسیون ماده ۱۰۰ هدفش جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز و مدیریت شهر است.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1531061
ارسال نظر
نظرات