شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان ایلام
ساعت: 09:16 منتشر شده در مورخ: 1398/07/30 شناسه خبر: 1541463
نماینده ولی فقیه در استان:
میزبانی مردم ایلام از زائران حسینی شایسته تقدیر است
نماینده ولی فقیه در استان گفت: عموم مردم استان ایلام همپای مسئولان درخدمت رسانی به زوار حضوری پررنگ داشتند و صحنه‌های قشنگی را در اربعین امسال ایجاد کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از ایلام بیدار، حجت‌الاسلام والمسلمین" اله‌نور کریمی‌تبار"، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: هر سال سرمایه‌گذاری‌ها در پایانه مرزی و مسیرهای منتهی به مرز مهران بیشتر می‌شود و زیرساخت‌های اربعین در حال کامل شدن است.

وی اظهار کرد: در مقایسه با مرز زرباطیه و مسیرهای منتهی به عتبات عالیات در کشور عراق وضعیت مرز مهران با وجود تحریم‌ها، فشارهای اقتصادی، کمبود منابع مالی و کاهش درآمدهای نفتی مطلوب‌تر و زیرساخت‌ها تکمیل‌تر است.

حجت‌الاسلام کریمی‌تبار افزود: تا چندین سال پیش مرز مهران فاقد هرگونه زیرساخت و امکاناتی بود اما با استقبال زائران و تجار به دلیل نزدیکی و امنیت مرز مهران و گرایش مردم برای تردد از این مرز، زیرساخت‌ها و امکانات به تدریج در این مرز توسعه یافت و این روند کماکان با همت مسئولان و بخش خصوصی ادامه دارد.

به گفته وی امنیت در هر ۲ سوی مرز و مسیرهای خاک عراق منتهی به مرز مهران، مهمان نوازی مردم استان ایلام نسبت به زائران و نزدیکی جغرافیایی به عتبات عالیات از طریق مرز مهران باعث شد عمده زائران و بازرگانان مرز مهران را برای سفر به عراق انتخاب کنند.

وی در مورد اربعین امسال نیز تاکید کرد: اربعین امسال با وجود حجم بسیار زیاد زائران اما با همت و تلاش همه دستگاه‌ها و نهادهای دولتی، خصوصی و نظامی و به ویژه مردم با کمترین مشکل و چالش برگزار شد.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: عموم مردم همپای مسئولان در انجام خدماتی چون تعذیه، آب آشامیدنی، سرویس‌های بهداشتی و اسکان حضوری پررنگ داشتند و صحنه‌های قشنگی را در اربعین امسال ایجاد کردند.

 

انتهای پیام/ش

http://dana.ir/1541463
ارسال نظر
نظرات