شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 15:30 منتشر شده در مورخ: 1398/07/30 شناسه خبر: 1541616
مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی:
وجود ۱۱۵۴ بیمار خاص در استان مرکزی/اجرای طرح پوشش بیمه همگانی از اوایل آبان ماه
مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی با اشاره به اینکه در استان مرکزی ۱۱۵۴ بیمار خاص داریم گفت: در سال ۹۷ بالغ‌بر ۱۴ میلیارد تومان برای بیماران هزینه شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛محمدرضا جیریایی مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی امروز در مراسم گرامیداشت هفته سلامت گفت: سازمان بیمه خدمات درمانی در آبان ماه سال ۷۳ در مجلس شورای اسلامی با قانون مبتنی بر بیمه همگانی با هدف پوشش فراگیر بیمه برای آحاد جامعه تشکیل شد بر همین اساس از ۳ تا ۹ آبان ماه به عنوان هفته سلامت نامگذاری شده است.

جیریایی اظهار کرد: در سال ۷۴ سازمان بیمه خدمات درمانی فعالیت خود را در حال آغاز کرد که بیش از ۶۰ درصد مردم کشور فاقد هرگونه بیمه ای بودند.

وی ادامه داد: در سال ۷۶ بر اساس قانون، صندوق روستایی تشکیل و بر اساساً آن تمامی روستائیان را تحت بیمه قرار گرفت و در حال حاضر ۳۲۰ هزار نفر از روستائیان در استان مرکزی به طور رایگان بیمه هستند.

مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی  بیان کرد: در سال ۹۳ پیرو ابلاغ سیاست های مقام معظم رهبری در حوزه سلامت سازمان بیمه سلامت مکلف شد تا کلیه افراد فاقد بیمه را پوشش دهد که ۱۱۵ هزار نفر تحت پوشش این بیمه قرار گرفتند.

جیریایی با بیان اینکه ۸۸ هزار نفر در صندوق کارکنان دولت و ۵۶۳ هزار نفر بیمه شده داریم که از موسسات خدمات درمانی دریافت می کنند افزود: ۲۵۰ هزار مراجعه کننده برای گرفتن خدمات از موسسات تشخیصی داریم که ماهانه بیش از ۲۰ میلیارد تومان در این خصوص هزینه می شود.

وی با بیان اینکه در استان مرکزی ۱۱۵۴ بیمار خاص داریم. در سال ۹۷ بالغ بر ۱۴ میلیارد تومان برای بیماران هزینه شده است، اظهار کرد: ۲۱۵ بیمار دیالیزی،۵۹۴ ام اس، ۴۱ تالاسمی و هپاتیت و سایر بیماری های خاص که تنها بیش از ۸ میلیارد تومان برای بیماران دیالیزی هزینه می شود که این ارقام نشان می دهد نظام جمهوری اسلامی تا چه اندازه به درمان اهمیت می دهد.

مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی مهمترین عوامل دیالیز شدن را دیابت و فشار خون عنوان کرد و گفت: نمک و شکر عامل مهم این دو بیماری هستند و اگر سبک زندگی مان را اصلاح کنیم قطعا از بروز این بیماری ها جلوگیری می کنیم.

جیریایی با اشاره به اینکه اجرای دولت الکترونیک توسط سازمان بیمه سلامت نیز به جدی پیگیری می شود و یکی از برنامه های مهم در این راستا نسخه نویسی الکترونیک است بیان کرد: در حال حاضر نسخه نویسی الکترونیک در شهرستان های اراک، خمین، دلیجان و محلات اجرا می شود و امیدواریم تا پایان سال در کل شهرستان های استان اجرایی شود.

وی با تاکید بر اینکه الکترونیکی شدن نسخه های درمان سبب بهینه شدن مصرف دارو در خانواده ها خواهد شد گفت: امروز پرت دارویی در کشور زیاد داریم که الکترونیکی شدن نسخه نیز می تواند باعث کاهش خطاهای پزشکی، سرعت در پرداخت مطالبات مراکز طرف قرار داد شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی بیان کرد: یکی دیگر از کارها رسیدگی الکترونیک به اسناد بستری است که در استان مرکزی از هر دانشگاه یک مرکز را عملیاتی کرده ایم که این کار سبب صرفه جویی در مصرف کاغذ انجام خواهد شد چراکه بیش از ۷۰ هزار پرونده بستری در سال داریم که میانگین هرکدام ۲۰ برگ است که در سال بیش از ۱ میلیون و پانصد هزار برگ می شود که این اقدام علاوه بر صرفه جویی سبب سرعت در رسیدگی و ارسال شفاف اطلاعات و آمار برای برنامه ریزی در سیاست گذاری های حوزه سلامت خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: طرح اجرای پوشش بیمه همگانی در اوایل آبان ماه استارت زده می شود که پوشش اجباری بیمه سلامت را برای آحاد مردم که عمدتا از افراد  ناتوان هستند مد نظر است.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1541616
ارسال نظر
نظرات