شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 15:55 منتشر شده در مورخ: 1398/07/30 شناسه خبر: 1541641

دهمین یادواره شهدای وحدت در بجنورد برگزار شد

دهمین یادواره شهدای وحدت در بجنورد برگزار شد
دهمین یادوراه شهدای وحدت و سرداران شهید نورعلی شوشتری و رجب علی محمد زاده پیش از ظهر امروز در مرکز خراسان شمالی برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصراترک، دهمین یادواره شهدای وحدت، با محوریت شهیدان رجبعلی محمدزاده و شهید نورعلی شوشتری پیش از ظهر امروز در محل مسجد انقلاب بجنورد با حضور جمعی از مردم و مسئولان برگزار شد.

هدف از برگزاری این یادواره بدون شک این است که موفقیت ها و پیروزی ها انقلاب اسلامی را مدیون شهدا هستیم و باید راه و سیره شهدا را مورد بازشناسی قرار دهیم و فرهنگ شهید و شهادت را در جامعه تبیین کنیم،  خون شهدای وحدت در منطقه سیستان موانع وحدت شیعه و سنی را برداشت و یک وحدت بی نظیر و کاربردی در آن منطقه ایجاد کرده است.

در این یادواره «سرهنگ عبدالحسین نوری» و «حجت الاسلام جمالی»، از همرزمان شهیدان به بیان خاطرات و ویژگی های های اخلاقی و رفتاری شهدای وحدت پرداختند.

26 مهرماه سال 1388 بر اثر انفجار تروریستی در منطقه پیشین شهرستان سرباز، سرلشکر شهید شوشتری جانشین فرمانده وقت نیروی زمینی و فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سرتیپ  رجبعلی محمد زاده فرمانده وقت سپاه سیستان و بلوچستان و بیش از 40 نفر از فرماندهان سپاه و سران طوایف اهل سنت و جمعی از مردم این استان به شهادت رسیدند.

انتهای پیام/ 

https://www.dana.ir/1541641
ارسال نظر
نظرات