شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 08:19 منتشر شده در مورخ: 1398/08/01 شناسه خبر: 1541725
در نشست صمیمی رئیس دانشگاه بجنورد و فعالان صنایع کوچک
نخستین قدم دوستی میان دانشگاه و صنعت در خراسان شمالی برداشته شد/ دعوت از دانشجویان برای آسیب‌شناسی صنایع کوچک
در نشستی دوستانه میان مسئولان دانشگاه بجنورد با فعالان صنایع کوچک استان، طرفین بر همکاری با یکدیگر و برداشته شدن قدم هایی در راستای تعامل با هم به منظور رفع دغدغه های یکدیگر اعلام آمادگی کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصر اترک، احمد محقر، رییس دانشگاه بجنورد شب گذشته طی برگزاری جلسه ای با حضور فعالان صنایع کوچک استان اظهار کرد: سال ها است که دانشگاه در گذشته خود رفته است و جامعه نیز کار خود را انجام می دهد.

محقر گفت: با این وجود، با تاخیری تاریخی نسبت به دنیا، دانشگاه به این نتیجه رسیده است که باید برون نگر شود و با تکیه بر دانش آموختگان خود قدم در راه تحقیقات و پژوهش هایی بگذارد که درمان گر جامعه باشند.

وی اعلام کرد: دانشگاه بجنورد قصد دارد که به متن جامعه آید و یک پیوند فرخنده با جامعه را انجام دهد.

وی تصریح کرد: از این پس، دانشگاه بجنورد با حوزه صنعت، برنامه و جلسات گفتمانی را برگزار خواهد کرد و این دانشگاه آمادگی دارد که با تکیه بر نیروی انسانی و تجهیزاتی تحت اختیار خود همکار صنعت شود.

رییس دانشگاه بجنورد همچنین افزود: دانشگاه بجنورد حتی درصدد است که رشته هایی را پذیرش کند که مورد تقاضای صنعت و بازار باشد.

افزون بر این، سیاوش وحدت، مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی نیز در این نشست عنوان کرد: متاسفانه تا به کنون صنعت و دانشگاه همواره دور از هم بوده و هر یک راه خود را رفته اند که ضربه آن را جامعه متحمل شده است.

وی با اعلام اینکه صنعت آمادگی دارد تا تجربه خود را به دانشگاه انتقال دهد، تقاضا کرد: دانشگاه بجنورد دانشجویان را به سوی فعالان صنایع کوچک استان هدایت کند تا آنان در کنار فعالان این عرصه، مهارت کسب کنند.

وحدت همچنین پیشنهاد کرد: دانشجویان می توانند به آسیب شناسی واحدهای صنایع کوچک بپردازند و با ارائه راهکار کمک حال صنعت شوند که شرکت شهرک های صنعتی استان از این قدم دانشگاه استقبال خواهد کرد.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1541725
ارسال نظر
نظرات