شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 15:20 منتشر شده در مورخ: 1398/08/01 شناسه خبر: 1541943
سرپرست هیئت قایقرانی استان:

هیئت قایقرانی استان سمنان در تعلیق یک ساله/ هیئت قایقرانی استان نیازمند توجه مسئولین

هیئت قایقرانی استان سمنان در تعلیق یک ساله/ هیئت قایقرانی استان نیازمند توجه مسئولین
سرپرست هیئت قایقرانی استان سمنان با اشاره به اینکه این هیئت قریب به یک سال است که در تعلیق به سر می برد، گفت: مسئولین به هیئت قایقرانی استان توجه ویژه ای داشته باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد مهدی کاظمی سرپرست هیئت قایقرانی استان سمنان در گفتگو با خبرنگار مرآت، از فعالیت بیش از 200 ورزشکار در سطح استان خبر داد و گفت: از این تعداد بیش از 70 ورزشکار خواهر در استان در رشته قایقرانی فعالیت می کنند.

سرپرست هیئت قایقرانی استان سمنان با اشاره به اینکه شهرستان شاهرود بیشترین ورزشکار را به خود اختصاص داده است، عنوان کرد: شهرستان دامغان در رتبه بعدی دارای بیشترین ورزشکار قرار گرفته است.

کاظمی از تاسیس هیئت قایقرانی شهرستان سمنان در آینده خبر داد و افزود: برخی شهرستان ها متاسفانه به دلیل کمبود امکانات از نبود هیئت قایقرانی رنج می برند.

وی با بیان اینکه رشته قایقرانی خود دارای چندین رشته مانند کاناپلو، کایاک، کایو، آب های آرام، رویینگ تک نفره و دو نفره و.. است، اظهار کرد: به دلیل جذابیت بالا در رشته کاناپلو ورزشکاران استان بیشتر در این رشته فعالیت می کنند.

سرپرست هیئت قایقرانی استان سمنان با اشاره به اینکه در یک سال گذشته هیئت قایقرانی استان به حالت تعلیق درآمده است، اظهار کرد: به همین دلیل هیچ مسابقه استانی و شهرستانی در سطح استان برگزار نشده است.

کاظمی  مطرح کرد: در سطح استان، ورزشکاران شهرستان شاهرود بیشترین مقام استانی را به خود اختصاص دادند.

وی با اعلام اینکه هیئت قایقرانی به مرکز استان با  اختصاص یک مکان مجزا تاسیس می شود، مطرح کرد: هیئت قایقرانی استان نیازمند تجهیزات سخت افزاری است.

سرپرست هیئت قایقرانی استان سمنان اذعان کرد: سد شهید شاهچراغی شهرستان دامغان پتانسیل بسیار بالایی برای استفاده ورزشکاران سطح استان را دارد، که نیازمند رایزنی های مسئولین و حمایت اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان است.

کاظمی ادامه داد:هیئت قایقرانی استان سمنان با کمبود مربی و داور مواجه است که با برگزاری کلاس های آموزشی داوری و مربیگری می توان این مشکل را حل کرد.

وی با اشاره به اینکه ورزشکاران رشته قایقرانی در سطح کشور توانستند در المپیک و پارالمپیک مدال های بسیاری کسب کنند، افزود: در کشور شاهد بهای بیشتر به رشته های غیر المپیکی هستیم که مسئولین استانی باید به این هیئت توجه ویژه ای داشته باشند چرا که استان سمنان دارای پتانسیل بالا از لحاظ استعداد و ظرفیت است.

سرپرست هیئت قایقرانی استان  سمنان اظهار کرد: راه اندازی هیئت قایقرانی در شهرستان ها، استعدادیابی و شناسایی ورزشکاران  و برگزاری مسابقات و دوره های آموزشی داوری و مربیگری از برنامه های پیشرو برای پیشرفت این هیئت است. 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1541943
ارسال نظر
نظرات